Sada je: 16 tra 2024, 05:12.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

tartaglia je napisao/la:Posalji pull request za ovu prvu promjenu.
Mislim da ja nemam moc dodavati ljude u LZS github organizaciju, ali bi trebao moc mergat pull requeste.


onda su to pitanja za iweba

++ možeš li me dodati kao kontributora na github linuxzasve / androidApp ?

++ kako stojimo sa REST API na phpBB forumu ?
da li mi možeš dati pristup ( SSH, SFTP ... šta god ) na forum sekciju ?
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
kepica je napisao/la:lijepo molim upute za git. što trebam napraviti ?
pretpostavljam da to ide ovako - ti me dodaš kao contributora, nakon toga radim svoj brunch i kasnije šaljem pull request da bi ti prihvatio moje izmjene u master brunch.

molim te poguraj me

u principu možeš ovako ili mi možeš javiti svoj github username pa te dodam u organizaciju
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
kepica je napisao/la:
tartaglia je napisao/la:Posalji pull request za ovu prvu promjenu.
Mislim da ja nemam moc dodavati ljude u LZS github organizaciju, ali bi trebao moc mergat pull requeste.


onda su to pitanja za iweba

++ možeš li me dodati kao kontributora na github linuxzasve / androidApp ?

++ kako stojimo sa REST API na phpBB forumu ?
da li mi možeš dati pristup ( SSH, SFTP ... šta god ) na forum sekciju ?


Nisam vidio ova pitanja maloprije :D

1. Mogu, ali trebam tvoj GitHub username. Pretpostavljam da je kepica? (https://github.com/kepica) (Ako ti je draže, možeš ići i pull requestovima)

2. Hmm... Službeni API za phpBB ne postoji, ali je predložen i dijelom razvijen. Prva stabilna verzija njega bi trebala biti u phpBB-u 3.3. Postoji Tapatalkov API za forume, a Tapatalk je na forumu valjda još uvijek postavljen. Mogu provjeriti koje je stanje s tim i koliko je koristan. Nadalje, ako taj API nije (dovoljno) dobar, možemo instalirati neki dodatak za phpBB koji pruža API funkcionalnost jednako kako smo instalirali za WordPress. (Doduše, mislim da sad u WordPressu postoji neka integrirana API funkcionalnost, ali nisam siguran.)

Nadalje, oko pristupa na forum... bilo kakav serverski pristup LZS-u ograničen je na izuzetno uzak krug ljudi unutar kruga administratora (od trenutno aktivnih, mislim da samo Nicky i ja imamo pristup), stoga ti iz tog razloga u ovom trenutku ne mogu dati ni ssh ni sftp ni nekakav takav pristup forumu, nažalost. ALI, slobodno nam reci što god ti treba i sredit ćemo mi što prije :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:1. Mogu, ali trebam tvoj GitHub username. Pretpostavljam da je kepica? (https://github.com/kepica)


tako je , to je moj račun na github - dodaj me ... , šta god :bravo

iweb je napisao/la:2. Hmm...
Postoji Tapatalkov API za forume, a Tapatalk je na forumu valjda još uvijek postavljen. Mogu provjeriti ...


ajmo krenuti od toga što postoji. pogledat ću malo kako Tapatalk radi, slobodno pitam ako nešto ne znam !

iweb je napisao/la:Nadalje, oko pristupa na forum... ALI, slobodno nam reci što god ti treba i sredit ćemo mi što prije :)


izvrsno, još bolji odgovor nego sam mislio - jako mi je drago da ste spremni pomoći.
za početak idem čitati što ima o tapatalku
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
ideja foruma na aplikaciji je uglavnom slična onome što je radio tartalja: neću kopirati forum sa desktopa, nego ću dovući samo aktivne teme. s tim da je naglasak na ideji 'moje-aktivnosti' , dobijem notifikaciju kad neko piše na temi u kojoj sam sudjelovao.
svaka sugestija je dobro došla

DODATAK:
instalirao sam Tapatalk na android i pronašao FedoraForum kojeg sam nekad koristio. linuxzasve forum nije na vidiku ?!
iweb provjeri molim te da li je aktivan plugin za tapatalk
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
led je krenuo , uskoro će biti nešto za poslati na github !

evo ukratko hodogram aktivnosti:

++ instaliraj Android Studio
++ instaliraj LAMP server na localhost
++ instaliraj phpBB3 forum ( zadnja verzija je 3.2 )
++ instaliraj tapatalk extenziju na forum ( zadnja verzija je 2.0.3 )
++ nađi neki proxy, recimo ZAPROXY sa github
++ podigni emulator preko proxy
++ testiraj

za sada dojave idu preko tapatalk API key , ali imam u planu preskočiti taj korak i napraviti svoj push server - o tome tek razmišljam

- pitanje : da li je ova vrsta hakiranja dozvoljena ?

mogu li uzeti tapatalk API i usmjeriti ga na svoj PUSH server ?
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
nekako sam se dočepao 'svog' VPS servera, vrti se centOS 7 , zadovoljan sam !

ono što me čudi , svaki dan me dočeka otprilike ovakva poruka:

There were 1570 fail login attempts since the last successful login


za sve je kriv holivud 8-)
klince odgaja kako je baš cool biti lopov i razbojnik

DODATAK:
jednostavno pravilo , promijeni port za SSHD servis i zlonamjerni botovi su otpali. danas NULA fail login ! jedna briga manje, ajmo u nove radne pobjede
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
uh, uh ... ide sporije nego sam očekivao !
igram u gostima, java odnosno javaScript ... ali zato će biti slađe kad zabijem gol

ukratko plan rada:
++ PHP skripta poput onoga što radi Tapatalk ide na LZS forum ( pratim mySQL događaje )
++ šaljem novi post sa foruma na Firebase kod čika gugla ( ograničen promet je besplatan )
++ javaScript app na VPS serveru prati Firebase i šalje obavijesti na android app

mala frka je što je Firebase besplatan samo za mali promet ( nije velika frka, jer LZS forum ulazi u taj biz-plan)

velika frka je što VPS server nije besplatan, ali to ćemo sada odraditi ovako dok ne smisli (netko) nešto bolje
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
čika gugl je postavio ( BETA ) alat koji može zamijeniti backend server - Functions ! ovo tek trebam provjeriti , ali ako radi kako očekujem , mogli bi napokon dobiti besplatno rješenje , bez najma VPS servera
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Treba li ti VPS samo zbog nodejs-a ili nečega? Ako bi ta serverska aplikacija bila u PHP-u ili Pythonu, možemo ju mi hostati.

Ako treba Node, probat ćemo isto nešto srediti.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.