Sada je: 29 ožu 2024, 07:39.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

https://m.vidi.hr/index.php/racunala/no ... spberry-pi
Evo nešto novo od Linuxa.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Sviđa mi se opcija

KDE Plasma Bigscreen takođe dolazi i s glasovnim upravljanjem koje zasad podržava samo Mycroft Open Source glasovnog asistenta, što znači da je potrebna povezanost s Mycroftovim Home serverom.

Možda bi Linux trebao malo agresivnije ići u tom pravcu, jer na svim drugim poljima su jako dobri, i to je jedino gdje trenutno možda imaju velikog mjesta za napredak
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 31 ožu 2020, 11:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Windows 10 Pro
Ovo je odlična šansa za Linux da preuzme cijelo tržište a da ne govorim o KDE-u. Ako im ovo pođe za rukom i sve uspije kako se nadam da hoće, možda upravo ovo bude onaj "kick in the a.s" koji im treba. Uz njihov trud da osposobe Plasmu za smartphone i peglanje Plasme za desktop računala, stvarno se nadam da će više tvrtki uvidjeti koliko im je software dobar i koristan.

A da budem iskren...izbjegavam smart TV zbog više razloga. Možda sada uzmem stari Raspberry Pie i probam ovo :bleh
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
Što se tiče smart TV-a imam linux OS i prezadovoljan sam. Radi se o LG "poluotvorenom" operacijskom sustavu zvanom webOS. I svaki budući tv koji budem kupovao biti će LG s webOS.
Zato što ima savršen video player (ne znam kako se zove). Tako jednostavan, a opet najbitnije mogu podešavati titlove vremenski naprijed i nazad (na Balkanu često potrebno), postaviti ih gore ili dolje ako mi ne odgovara, mijenjati veličinu titlova,i još puno toga.
A opet ima i one apl. što bogata mladež koristi YouTube, Netflix, Amazon video, Disney, HBO...
Jedina mana je streamanje filmova i serija putem Internet preglednika. Gotovo uvijek blokira streamanje zbog premalo RAM memorije na TV-u, što možda nije mana na najnovijim i skupljim modelima LG TV-a.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
jest što trebaš biti bogat da koristiš youtube rofl

usput, amazon video i disney+ nisu dostupni u hrvatskoj, a za cijenu najjeftinijeg webos televizora možeš gledat netflix na kojem god hoćeš uređaju 23 mjeseca, al dobro, neka sam 1% zato što imam netflix :zvizdi
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:neka sam 1% zato što imam netflix :zvizdi


Ja sam ga uzea prije mjesec dana i oduševljen sam. Ne trebaju mi titlovi a ugodno me iznenadila količina sadržaja :thmbs-up :thmbs-up
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
ja ga imam već dvije godine ako se ne varam i načelno mi je okej.

sadržaj se dosta mijenja i nažalost nekad nema stvari koje želim pogledati, a bilo ih je prije.

ipak, aplikacija je osjetno ispred sve ostale konkurencije poput hbo go.

edit: imaš i titlove na hrvatskom na nekim naslovima :) https://www.netflix.com/search?q=subtit ... 0123_merch
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:jest što trebaš biti bogat da koristiš youtube rofl

usput, amazon video i disney+ nisu dostupni u hrvatskoj, a za cijenu najjeftinijeg webos televizora možeš gledat netflix na kojem god hoćeš uređaju 23 mjeseca, al dobro, neka sam 1% zato što imam netflix :zvizdi


Sorry ak se netko našao uvrijeđen, kažu istina boli ;)
Također gledam YouTube :) i imam pretplatu za HBO i EVO, (viša sila, nije do mene), znači pun sam ko brod :-D

Ali ako pogledamo realno, globalno. Sve je to luksuz, daleko iznad prosjeka što si većina populacije može priuštiti i totalno je nepotrebno. I s toga sam naveo bogatu djecu kao korisnike netflixa :-D , nisam ciljao RH populaciju bogate djece niti budžovanere linux za sve zajednice.

PS. Također imao sam netflix i nisam niti jedan film pogledao, a supruga jedan. Platio dva mj. pretplatu. i isključio.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
da je to istina, ne bi voljela, više boli što nije hahaha

šalu na stranu, jasno da su oblici zabave inherentno stvari koje nisu nužne za život (ili jesu li? ipak je čovjek društveno biće koje žudi za zabavom, a ovo je jedan od oblika zabave), jasno da je moja pretplata na netflix ili tvoja na hbo dovoljno skupa da si neki ne mogu priuštiti, ali bogatstvo u kapitalističkom smislu mi ne simbolizira takav iznos, a bogatstvo u duhovnom smislu neće ostvariti bogata biblioteka sadržaja :D

zanimljiva je to riječ bogatstvo, ali više je primjerena za forum "filozofija za sve", a mislim da ćemo dobit po nosu od nekih admina tu za offtopic i to još ovakvog tipa :hmm :hihi
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.