Sada je: 29 ožu 2024, 10:03.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ak se dobro sjećam webOS je bio open source, mijenjao je nekoliko vlasnika koji su zaključali kod i evo došlo sadašnjem vlasniku "iz guzice u glavu" da je bolje da više proizvođača koristi spomenuti OS.
https://m.vidi.hr/index.php/non-tech/sv ... h-brandova


Osobno nisam koristio Android za TV i nekako mi dovoljan, jednostavan i lijep webOS, kao i super mogućnost uklanjanja googleovih servisa i "veća" doza privatnosti. Naravno zamjerka je siromašan izbor aplikacija (ako kome trebaju aplikacije na TV-u) . Ali rado bih pročitao da netko napiše nešto za ili protiv.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
To je svakako dobra vijest. Meni kao nezahtjevnom vlasniku C9 OLED-a ne smeta to što nema aplikacija jer mi ne trebaju, koristim ga kao običan TV i dodatni monitor za filmove i koncerte. Od pozitivnih strana bih naveo još brzinu i opet brzinu, nijedan drugi OS mu po tome ne može parirati. Android ima više aplikacija, ali sporost ubija u pojam.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
Heh imamo slične, kod mene je CX3 model.
Hvala na informaciji, nisam znao da su androidi toliko sporiji.

Da nisam danas hvalio webOS ne bih saznao da "svi" novi televizori gube mogućnost pokretanja moćnog DTS formata zvuka. Tako da u slučaju kolekcija filmova gdje je zvuk samo u DTS formatu bit će to nijemi filmovi :( Čitam po internetu da ima dosta razočaranih, kupe vrhunski tv i na kraju ostanu zakinuti, imaju bolju sliku nego na starom TV-u ali nema zvuka za spomenuti format).
Proizvođači kao da su se udružili, LG, samsung,... čak i chrome cast ne podržava DTS.

Sad me zanima, TV sa android sustavom ne bi trebao imati tih problema, instaliraš VLC i ima zvuka?

I možda se situacija promijeni kad webOS postane otvorenog koda pa netko stavi codec u nadogradnju?
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Mislim da Sony vrti DTS bez problema, ali ima Android pa mi nije opcija. Iako uz DTS gotovo uvijek imaš još jedan format.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.