Sada je: 28 ožu 2024, 14:25.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Može li netko pomoći s ovim rsyncom, izludit će me. Kako god ga pokrenem, svaki puta mi kopira cijeli source umjesto samo nove ili promijenjene fileove. Probao -a pa samo -rt, bez -t, sa i bez -c(hecksuma) i ne znam kojim još argumentima. Znači non-stop mi kopira sve sa sourcea na destination. I kad stavim -t da mi zadrži vrijeme, ne kužim zašto fileovi na odredištu nemaju isto vrijeme nego svaki odstupa za djelić sekunde? Možda ga to zeza?

EDIT: Aaa, zaboravio sam da je disk ostao u FAT32, a to onda spada pod feature i rsync bug...

BUGS
times are transferred as *nix time_t values

When transferring to FAT filesystems rsync may re-sync unmodified files. See the
comments on the --modify-window option.


Tako da moram ili reformat u EXT što sada nije moguće ili koristiti --modify-window=2 argument. Riješeno.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
Napravi ovako:

Kod: Označi sve
rsync -avzh --delete /home/spider/download /home/spider/NAS/download


Sa ovim mi iskopira sve što treba i pobriše na destinaciji mape kojih više nema.
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
Imao sam bez kompresije i human readable i kopirao je uvijek sve.

Kod: Označi sve
rsync -av --delete /source /destination


Ma do FAT-a je, ima premalu rezoluciju za timestamp pa je modify-window potrebno postaviti na dvije sekunde. Tako imam i u nekim drugim alatima za sync.

Za FAT ne treba a(rchive) jer ionako ne podržava sve što se krije iza, dovoljno je:

Kod: Označi sve
rsync -rtv@2 --delete /source /destination
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.