Sada je: 28 ožu 2024, 10:03.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Mislim na ovakvu obavijest. Ona bi trebala da se pojavljuje bez FireTraya ako je omogućena u postavkama Thunderbirda. Ali neće. Zato mi služi FireTray da promijeni ikonicu kad dođe pošta. Pretpostavljam da je problem do WM-a.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:Mislim na ovakvu obavijest. Ona bi trebala da se pojavljuje bez FireTraya ako je omogućena u postavkama Thunderbirda. Ali neće.

A na to si mislio, da znam da neće, prije je ali to su te nepotrebne promijene u Cinnamonu... u prošloj verziji 2.6 su tako izbacili vremenski prikaz trajanja baterije, u 2.8 su to vratili ali čemu to kemijanje?

vision je napisao/la:Zato mi služi FireTray da promijeni ikonicu kad dođe pošta. Pretpostavljam da je problem do WM-a.

I nakon toga možeš pokrenuti Thunderbird? Meni ga u 2.6 nakon što bi pročitao mail i ugasio Thunderbird, kad bi stigao slijedeći mail, ikona se promijenila no TB se nije htio pokrenuti... ali zapravo nema veze, ne mogu to sad ni isprobati jer nemam nigdje Cinnamon ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
TB mi uredno provjerava pravopis tijekom pisanja maila, ali ne i tijekom chatanja na IRC kanalu. ? Sjećam se, ranije mi je to radilo.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:TB mi uredno provjerava pravopis tijekom pisanja maila, ali ne i tijekom chatanja na IRC kanalu. ? Sjećam se, ranije mi je to radilo.

Ne znam može li TB provjeravati pravopis na IRC-u, ali pogledaj u Edit-> Preferences-> Compisition-> Spelling. Ovdje tagiraj "check spelling before sending" i "spell check as you type". Ništa drugo mi tzasad ne pada na pamet
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Sve je podešeno kako treba. Radilo je, siguran sam, i na mailu i na chatu. Skine se hr rječnik, omogući i to je to.
slika
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Dragi Lastane, imam problem... :hihi

U Thunderbirdu imam 1 pop i 3 imap računa. Tražeći po mapama gdje Tbird drži ili od kuda povlači ikone stabla mapa (ono lijevo) :zvizdi , usput sam primjetio da mi je mapa .thunderbird u home povelika, preko gige. Svaki gmail račun ima mapu [Gmail].sbd sa po parstotina MB pošte. Već slutite da želim osloboditi spomenute mega i gigabajte. Moram spomenuti da su računi vezano za arhiviranje, čuvanje i brisanje detaljno i dosta oštro podešeni i da mi je Tbird gledajući ga kroz njegovo sučelje poluprazan. Obrisan je sadržaj svih instanci smeća i arhiva kroz Thunderbird. U Gmailu sam kroz preglednik također pobrisao veeliku većinu pošte koristeći "obriši trajno ili obriši zauvijek" dijalog, te nema vidljivih ostataka.
Pitanja su slijedeća:
Što mogu bez poslijedica brisati u [Gmail].sbd mapama?
Da li je to normalno ponašanje ili je to ostatak od vremena prije pooštrenih mjera politike čuvanja/brisanja?
Kakva je situacija pod haubom vaših Thunderbirda?

Situaciju sam mislio raščistiti brisanjem imap računa iz thunderbirda, kao i brisanjem prijespomenutih mapa, te ponovnim clean postavljanjem istih računa. :hmm

slika

I usput, od čega je sve i počelo, odakle Tbird linka te fckn ikone? :nee
slika
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Thunderbird ima malo kompliciranu strukturu maila.
SDB ekstenzija predstavlja foldere i podfoldere (mapa stabla - ono lijevo :zvizdi )
MSF - indeksirajući fajl koji sadrži strukturu stabla foldera i podfoldera (nije potreban)
MBOX - fajlovi bez ekstenzije koji sadrže mailove

https://support.mozilla.org/en-US/questions/1063974
http://forums.mozillazine.org/viewtopic ... &t=2285135
http://forums.mozillazine.org/viewtopic ... 9&t=374067


Prije nego što kreneš manipulirat mailovima, obavezno napravi backup (najlakše je kopirat ili arhivirat čitav .thunderbird folder).
Mailove možeš u različitim formatima sačuvati uz pomoć ImportExportTools addona (doduše, meni nikad nije radio).

Kod mene su samo IMAP računi, a smeće svako malo očistim Bleachbitom. Ako kažeš da si za svaki korisnički računo podesio opcije brisanja i arhiviranja mailova, onda ti vjerojatno treba opcija compactig folders (ne radi se o arhiviranju!):
Kod: Označi sve
Edit-> Preferences-> Advanced-> Network & Disk Space
Tools -> Account Settings -> Server Settings -> Clean up ("Expunge") Inbox on Exit i Empty Trash on Exit


Postoje i posebni addoni, npr. Xpunge ili compactfolder.




PS: kako mijenjat ikonice zanima i mene :zvizdi
Instalirao sam Noia Fox 3.1.5 temu
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la: kako mijenjat ikonice zanima i mene :zvizdi


Hvala na objašnjenjima i linkovima :thmb-up , proučit ću to.

Što se tiče ikona unutar Thunderbirda, u kde-u se sve promjene u skladu s odabranim paketom ikona, ovdje u cinnamonu se promjene samo ikone mapa (ove Fugu-zelene na drugoj slici :-D ) Očito ima veze s gtk2 temama jer se isto ponaša i Clementine. Gtk3 pak uredno koriste odabrane ikone.

Edit:

Nakon malo njuškanja, ipak sam se odlučio za privremeno micanje sva 3 imapa iz Tbirda te brisanje pripadajućih punih mapa. Ponovo sam postavio račune i podesio ih kao što su i bili. Mape sada imaju ukupno 26MB, pravila su restriktivno podešena. Za ovaj neznanstveni pristup trebalo mi je 15-ak minuta i sve radi uredno.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Fugu je napisao/la:odakle Tbird linka te fckn ikone?

Msm iz .jar datoteke, ikonice koje nemaju veze sa OS. I u KDE se mijenjaju samo ikonice foldera, ove ostale (na koje ti misliš - ne). Ako ti je do izgleda, zašto nisi probao Evolution ili Geary? Meni je KMail dobar ali nema smisla ga koristiti na drugo okruženje jer će povući hrpu zavisnosti.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Nisam sad pri svojem računalu da se ulogiram na kde pa provjerim. Radi se o ikonama primljena, poslana, neželjena, otpad i ostale iz tree viewa. Thunderbird koristim od nulatočkanešto verzije, previše sam navikao, plus što sam zapravo vrlo zadovoljan. :thmb-up Izgled nije presudan, ali sklon sam si OS prilagoditi što više mogu. Isprobao sam tokom godina skoro sve Linux mail programe, ali sam se uvijek vraćao Tbirdu nakon najduže par dana. Zapravo su Thunderbird i Faenza konstanta, ostalo se vremenom mijenjalo u mom računalnom životu. :-D
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.