Sada je: 16 tra 2024, 20:17.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

nisam nikada imao dvojbe oko ove teme - TeamViewer je car !

openSUSE Leap 42.2 distribucija NA MOM STROJU ( namjerno sam podebljao, jer ne želim generalizirati ) ima problema s TeamViewerom, osvježenje ekrana je katastrofa. prisiljen sam tražiti drugo rješenje.

već dugo vremena nisam koristio VNC , iskreno već dugo vremena nisam imao aktivnu linux instalaciju. prije 3-4 godine bez problema sam koristio VNC server na linux stroju , dok sam kod kuće imao stari simensov ruter. danas sam pokušao napraviti port-forward na svom ruteru kod kuće ZTE ZXDSL 931VII v4.0 i dočeka me neugodno iznenađenje, ne mogu otvoriti port 5901 ! testirao sam na ovom linku

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

na bugovom forumu i na pcexpert forumu nađem uputu, treba ruter otvoriti kao administrator, a lozinka je ista kao za običnog 'juzera' vidljiva na naljepnici s poleđine rutera, samo sa prefiksom
!tc0Mht


to je prošlo, otvorio sam ruter kao administrator, međutim ispostavilo se da ta uputa više ne vrijedi , telekom je promijenio firmware na ruteru i port forward je onesposobljen !!!

nazovem korisničku podršku i operater mi mrtvo-ladno kaže da je to istina, ruter ne podržava port-forward !

sad ovdje razmišljam na glas. koje su opcije:

1) raskinuti ugovor s telekomom i od novog operatera zatražiti neki 'normalni' ruter
2) pronaći način da team viewer proradi normalno
3) nešto treće (?)

++ ajmo krenuti s opcijom (2)
glavni sumnjivac mi se čini grafička. na stroju je integrirana Intel Xeon E3-1200, linux daje kod hardvera [8086:0412]. nije frka kupiti grafičku karticu ako to može riješiti problem. lijepo molim - koju karticu predlažete ? nisam 'gejmer' ne treba mi nabrijana zvjer, bitno da imate iskustva s tom karticom na linuxu, po mogućnosti openSUSE distra i da ste sigurni da neće biti problema
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
A zakaj ne tražiš da ti stave taj njihov router u "bridge mode" rada i onda na njega spojiš svoj wifi router kojem možeš mijenjati postavke kako hoćeš?

Što se tiče izjave korisničke podrške da ruter ne podržava port-forward mi je malo bedasto od njih jer svaki to treba imati.. no nisam na T-comu pa ne znam kakva je njihova poslovna politika.

Ja sam na B.netu i nama (svim korisnicima) su po defaultu svi potrovi zaključani (što vjerojatno 95% korisnika i nije briga jer im ne treba).. nas ostalih 5% lijepo nazovu telefonom i nakon 3-4 lika koji se javljaju u SZK dođeš do onoga koji razumije o čemu govoriš i otvori ti portove, a dalje je onda na korisniku da si sam složi postavke u routeru.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
hvala bertone na prijedlogu,
pitanja i zamjerke tom rješenju

+ moram kupovati 'svoj' uređaj, drugi operateri daju besplatno tu uslugu
+ imam IPTV na ruteru, da li je ta usluga podržana u 'bridge' modu ?

radije bih promijenio operatera, koji ne radi takve spačke, ili da za početak samo napišem pismeni prigovor vijeću za telekomunikacije ? ili udruzi potrošač ?
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
kepica je napisao/la:hvala bertone na prijedlogu,
pitanja i zamjerke tom rješenju

+ moram kupovati 'svoj' uređaj, drugi operateri daju besplatno tu uslugu


Morao bi to davati svaki operater je manualno otvaranje pojedinih portova od strane korisnika je nešto normalno (kod korisnika kojima to treba, naravno) pa ako je to promijenom firmwarea kod ZTE onemogućeno traži da ti omoguće il idaju drugi model routera kod kojeg to ima.
Što se tiče nabavke drugog routera to je ok razmišljanje da su ti dužni oni dati kad ti već prodaju uslugu, no imati svoj router ima i prednosti kao što je kvaliteta i domet wifi signala koji je kod routera s unutarnjom antenom često slab i ograničen na par prostorija ili dvije etaže..

kepica je napisao/la:+ imam IPTV na ruteru, da li je ta usluga podržana u 'bridge' modu ?

Mislim da ne bi trebalo imati utjecaja no treba provjeriti... možda da pitaš stručnjaka na PCEforumu (Nikky).

kepica je napisao/la:radije bih promijenio operatera, koji ne radi takve spačke, ili da za početak samo napišem pismeni prigovor vijeću za telekomunikacije ? ili udruzi potrošač ?

Pa ako im kažeš da ćeš promijeniti operatera jer ti ne daju P/F onda će ti ga čarolijom odjednom ipak omogućiti.. prijetnje uvijek prolaze :) .. no i dalje mi nije jasno zašto bi to zaključali i tvrdili da je nemoguće
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Možda ti ovo pomogne za početak:
http://sgros.blogspot.hr/2016/07/a-litt ... 31vii.html
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Možda ti ovo pomogne za početak:
http://sgros.blogspot.hr/2016/07/a-litt ... 31vii.html


jura HVALA !
bloger štef (stjepan) je napisao genijalnu uputu. njegova skripta šteka, ali upravo sam našao ovaj link, sada mogu nastaviti dalje

http://stackoverflow.com/questions/12147484/extract-zlib-compressed-data-from-binary-file-in-python

DODATAK:
bloger štef je imao lakši zadatak, firmware v.3 , i njegova skripta je mogla izvaditi XML podatke iz CONFIG.BIN fajla. sada su telekomci nadogradili firmware i ubacili enkripciju u CONFIG.BIN fajl. tako da to postaje sizifov posao. ne zanima me
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
danas je bilo veselo kod mene, ajde se i vi malo zabavite uz jednu sočnu ...
nazovem telekomce i kažem da tražim 'bridge-mode' ali samo ako GARANTIRAJU da ću moći gledati IPTV nakon tog zahvata.
+ kaže operater NEMA PROBLEMA.
+ ja spustim glas i onako očinski ga pitam JESI SIGURAN, ako punica ostane bez serije ... odu jaja
+ kaže on nema veze bridge sa IPTV
+ kad ćete napraviti prelaz ? pitam ga
+ evo, časkom ću ja to - kaže on ... i ja ostade bez IPTV

što se dalje dešavalo nije za priču ... evo nakon tri sata borbe vratili smo postavke na ruter, turska serija vrišti sa ekrana , ja sačuvo živu glavu ... i ostao bez portova za VNC
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Koji je operater? .. i tko ti je zapravo uopće dostupan u Ora*****i?

EDIT: ako ništa drugo barem su ti se javili odmah za razliku od moje SZK kad su mi zaključali portove :-D

slika slika slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
HT je odgovoran za ovu svinjariju sa ZTE ruterom. teško ću ja moći odustati od ovog ugovora jer baka (punica) slaže pakete programa. jedina mi je alternativa da kupim novu 'paricu' i složim internet samo za sebe

tamo na drugom kraju foruma sam objasnio da je ovaj problem uglavnom saniran , VISION je pogodio u sridu, treba promjeniti renderer sa OpenGL na XRenderer i tada TeamViewer nema toliko problema na Leap 42.2
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Zanimljivo.. to je onda vezano samo za ZTE jer kum ima optiku kod njih (100/100) i normalno otvorene portove.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.