Sada je: 28 ožu 2024, 09:13.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Morao sam konvertirati tekst snimljen u PDF formatu u Word.

LibreOffice Writer čita i snima u Wordu bez problema (i u starijoj verziji, .doc, i u novijoj verziji, .docx), ali nije mi pomogao ovom prilikom. Banalan postupak otvaranja PDF-a uz Copy+Paste u LO Writer završio je žalosnim neuspjehom, jer je nestala izvorna struktura teksta i paragrafi su bili potpuno poremećeni. Napominjem da je tekst koji sam morao pretvoriti iz PDF-a imao svega desetak stranica.

Srećom, našao sam rješenje u ovom programu https://acethinker.com/pdf-to-word

Ranije mi nije bio poznat, pa vam prenosim svoje iskustvo. Sve se odvija on-line. Svoj sadržaj u PDF-u učitao sam u taj konverter, za desetak sekundi konvertirao ga je u Word (.docx), koji sam zatim preuzeo u računalo i LO Writer ga je bez teškoća otvorio. Sve na svojem mjestu, čvrsta preporuka. :thmb-up
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
pdf u word je stari, stari problem koji je prije bio potpuno nerješiv osim ručnog kopiranja, ali sada postoje ti alati. iskreno, meni je to uvijek bilo bizarno isto kao i nedostatak (dugo vremena) wysywig latex editora.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
@rudar

Pretpostavljam da PDF konverziraš u Word zato da bi ga mogao editirati ? Ako je tako, zakaj ga odmah neurediš nekim od PDF editora....
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Koliko su ti on line editori sigurni? Ne mislim u smislu točnosti konverzije već u smislu zaštite konvertiranog dokumenta.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Koliko su ti on line editori sigurni? Ne mislim u smislu točnosti konverzije već u smislu zaštite konvertiranog dokumenta.


Svemu kaj provučeš kroz internet, računala i mobitele..pristup imaju kojekakve tvrtke ili pojedinci čije softvere i hardvere koristiš... Razlika je samo u tome da li u taj PDF imaju uvid Microsoft i Google ili tri kineska studenta koji su postavili taj online konverter.

Vjerojatno kroz online konverter nitko nebu provlačio dokumente koji sadrže pristupne podatke za net bankarstvo i sl.

Nažalost, bitku za privatnost i anonimnost smo odavno izgubili...

Ta konverzija mi se čini kao dodatni a nepotrebni korak, pogotovo ako krajnji rezultat opet treba nekome poslati u pdf-u. Zato i preferiram da se odmah uredi u PDF editoru ( nije da im nema...).
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
@bunker

Osobno nisam morao ništa konvertirati ni uređivati u PDF-u, nego sam pomogao znancu, na njegovu molbu. Zašto je pak njemu trebalo, ne znam, niti sam ga pitao, ali poslao sam mu što je htio i ispalo je dobro.

Nije mi pobliže poznata ni priroda dokumenata, no uvjeren sam da se nije radilo o nečemu jako tajnovitom. Osim toga, ne podliježem teorijama urote i ne mislim da baš svakoga zanima čime se bavim(o) na webu. Ovo je ispalo brzo, jednostavno i dobro rješenje, i s te strane ga preporučujem.

To je sve.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Rudar, sve pet, samo Renault 4 ...

Nek si ti meni živ i zdrav, a lako bumo za PDF...
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.