Sada je: 29 ožu 2024, 10:55.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Muke po Snapu
05 pro 2021, 16:47
Uvijek sam ga mrzio i mislim da će tako i ostati, ali zbog Authya mi treba Snap jer druge verzije za Linux nema. Mobitel ću uskoro slati na servis na zamjenu baterije, na njemu mi je Authy i drugog mobitela nemam, a kako svaki dan trebam neki OTP, moram dodati Authy i na laptop, inače sam u banani.

Dakle, ovo prokleto smeće nikako da normalno proradi na Fedori, sjećam se da sam se i prije godinu dana mučio s tim pa odustao. Sve se normalno instalira, namjestim i ako treba isključim SELinux, nebitno. Authy se prvi puta normalno pokrene, ali poslije toga nula bodova, mrtav. Preko terminala kada upišem snap run authy, ne dobijem baš nikakav output.

Ono što je bitno je da ga sa sudo snap run authy mogu normalno pokrenuti koliko god puta treba, svaki puta radi. Stavim full 777 permission na snap i .config/authy directory u mom home folderu, ništa se ne događa. Kopiram directory iz funkcionalnog root accounta, prebacim ownera na sebe, opet ništa.

Ima li netko ideju kako natjerati to đubre da radi kao i sve ostale app? Da, samo bih napomenuto, nije Authy jedini u pitanju, nego bilo koja snap aplikacija, sve se ponašaju isto.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
Izgleda da sam riješio problem uz pomoć ove teme:

https://forum.snapcraft.io/t/some-snaps ... e/18509/15

Isti slučaj kao kod mene, samo nemam dva HDD-a kao autor, ali imam više BTRFS particija, mount pointa i drugačiji home dir layout. Član paulocastellano u sredini također kaže da ne može pokrenuti nijedan snap.

Ono što sam ja napravio je editirao ~/snap/authy/current/.config/user-dirs.dirs sukladno mom setupu ili distribuciji i to je to.

slika

Lijevo je editirani file, desno je original file. Isto bi trebalo napraviti za sve snap aplikacije. Pogledat ću ima li negdje neko centralno mjesto odakle vuče config.

EDIT:

Ima, treba editirati file ~/.config/user-dirs.dirs i to se onda uzima kao referenca. Naredba xdg-user-dirs-update --force vraća sve na staro tako da je ona beskorisna.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.