Sada je: 29 ožu 2024, 07:04.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

PsyTrance je napisao/la:KTorrent mi je postao "težak", u klijentu konstantno imam ~100 torrenata i to se osjeti.
Planiram migraciju na rTorrent. Danas sam ga instalirao, ovih dana ću ga proučiti i konfigurirati.

100 torrenta od jednom... kakve svrhe ti ima skidati 100 torrenta od jednom a jos gore seedati 100 komada. Ono prosjecna brzina seeda po torrentu 0.3 kbps bolje ne seedati nego seedati tom brzinom. Ajde bas me zanima kako ti to vidis... mora da postoji neki razlog cim to tako radis :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:
PsyTrance je napisao/la:KTorrent mi je postao "težak", u klijentu konstantno imam ~100 torrenata i to se osjeti.
Planiram migraciju na rTorrent. Danas sam ga instalirao, ovih dana ću ga proučiti i konfigurirati.

100 torrenta od jednom... kakve svrhe ti ima skidati 100 torrenta od jednom a jos gore seedati 100 komada. Ono prosjecna brzina seeda po torrentu 0.3 kbps bolje ne seedati nego seedati tom brzinom. Ajde bas me zanima kako ti to vidis... mora da postoji neki razlog cim to tako radis :)



Ako ima pristup brzinama kao ja, a koje se kreću 6-12 MB/s onda 100 torrenta nije baš problem. MB= megabajt, ne megabit. Pogotovo što seed/leech vjerojanto ne radi na više od 5 torrenta odjednom, a 80 ih je vjerojatno starije od 10 dana što znači da se ti torrenti rijetko seedaju ikome.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
U klijentu konstatno imam ~100 torrenata, jer što skinem, ne mičem iz klijenta sve dok mi sadržaj stoji na disku.
Torrente držim na seedu da nebi postali mrtvi. Jer kada bi svi seedali samo da zadovolje pravila (što većina radi), bilo bi hrpetina mrtvih torrenata bez seedera, a na reseed se malo tko odazove.

P2P zajednica bi jednostavno propala da nema ljudi koji će dijeliti taj skinuti sadržaj.
Pa nisu torrenti RS, MU i slični servisi da skidaš koliko hoćeš, maksimalnom brzinom s tamo nekog servera.

To što imam toliko torrenata u klijentu, ne znači da su svi aktivni odjednom. Uglavnom svi miruju i aktivna su dva-tri torrenta. Ako je aktivno više torrenata, pustim maksimalan seed na onaj torrent na kojem ima najviše leechera, a najmanje seedera. Seedam s kućne veze, brzinom ~110kB/s.

Puno puta sam se našao u situaciji da krenem skidati neki torrent, nema seedera, a nitko se ne odaziva na reseed. Sretan sam ako ima jedan seeder koji drži još 500 torrenata na seedu, zato da ne postanu mrtvi i omogući drugima da skinu isti taj sadržaj. Vjerujem da kada bih lijepo zamolio tog jednog seedera da mi pusti malo veću brzinu na taj torrent, da bih mi izašao u susret. Imam vremena, nikuda mi se ne žuri, ne moram sada skinuti film za 0.05 sekundi, jer ga ionako neću odmah gledati.

Posebno je bed ako skidaš neki sadržaj koji je raritet na internetu, tipa, kolekcija nekih filmova/dokumentaraca sa hrvatskim titlovima.

Koristim samo privatne torrent trackere, javne zaobilazim u širokom luku.

Mi balkanci smo malo mentalitet u banani. Sve bi htjeli na pladnju, da sve budem odmah i istog trenutka. A kad se film skine, torrent se miče odmah pri završetku seedtime-a po pravilima od 72h (3 dana, 0 minuta i 0.00005 sekundi). Pa zašto bih ja podijelio taj sadržaj s nekim, ja sam skinio ono što me zanima i boli me uvo za nekoga tko želi skinuti isti taj sadžaj. Kasnije dolaze kukati na IRC i forum kako su dobili HNR za neki torrent a odseedali su ga 3 dana, 0 minuta i 0.00005 sekundi i kako to nije pošteno. Nedaj bože da seedaš par minuta duže. Ja imam seedtime na nekoliko torrenata +1 godina. Uvijek ima izuzetaka i upravo zbog njih P2P zajednica još uvijek živi. Ovaj primjer sam konkretno uzeo s THR-a.

Sharing is Caring.
Avatar
Postovi: 244
Postovi: 244
Pridružen/a: 10 sij 2010, 12:27
Lokacija: 127.0.0.1
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch
:bravo
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zanima me dali koji od tih torrent klijenata ima opciju da budem anoniman?
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 16 kol 2016, 09:23
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
nidolinox je napisao/la:zanima me dali koji od tih torrent klijenata ima opciju da budem anoniman?


definiraj anoniman
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pa šta nije anoniman bit na netu to da ti ne može odma svaka bena viditi ip adresu?Mislio sam nešto kao što je recimo TOOR browser namjenjen za anonimno surfanje
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 16 kol 2016, 09:23
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
Koliko sam ja uspio naći naći na netu to bi recimo trebao biti ANOMOS.Ali pošto sam informatički skoro laik pitam vas pametnije.Navodno jedina velika mana tog Anomasa je puno sporiji protok podataka.Hvala
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 16 kol 2016, 09:23
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
Nemoj se spajati na net sa svog routera/IP adrese koja ti je trenutno dodijeljena i anoniman si... sve drugo usporava protok informacija i tu pomoći nema.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
slika
Zar ovo nije dovoljno? Enkripcijom si rješio problem tako što nitko ne može "pročitati" što skidaš..
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.