Sada je: 28 ožu 2024, 21:10.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Vrag mi nije dao mira pa sam na laptopu (eOS 5.1.7) ručno nadogradio FF na v.88 i nemam anomalije koje spominješ :hmm
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
domy_os je napisao/la:Koji driver koristiš? Ako imaš intel-media-driver, probaj staviti libva-intel-driver, i obrnuto. Možda ti pomogne i druga tema, s tim da je u Firefoxu moraš ručno promijeniti preko about:config > widget.content.gtk-theme-override.


Instaliran mi je " intel-media-va-driver". "libva-intel-driver" mi nije dostupan za instalaciju. Ovo s promjenom teme u about config baš i ne shvačam. Koju temu staviti?? Neku od sustava ili od Firefoxa. Probao i jedno i drugo ali nema efekta.

bertone je napisao/la:Vrag mi nije dao mira pa sam na laptopu (eOS 5.1.7) ručno nadogradio FF na v.88 i nemam anomalije koje spominješ :hmm

Što sam ja Bogu zgriješio :-D :-D

Probao sam verziju 89 ali isti problem. Bit će da je stvarno problem u kombinaciji moje grafike(ivy bridge hd 2500) i novijeg Firefoxa. Možda riješe uskoro :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Primjetio sam kod FF v.88 jednu drugu stvara a to je da nema više opcije "pogledaj sliku" već je samo ostala mogućnost "otvori sliku u novoj kartici" :hmm ... stvarno ne znam kome je smetala opcija "pogledaj sliku" pface

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
NoMaam je napisao/la:
domy_os je napisao/la:Koji driver koristiš? Ako imaš intel-media-driver, probaj staviti libva-intel-driver, i obrnuto. Možda ti pomogne i druga tema, s tim da je u Firefoxu moraš ručno promijeniti preko about:config > widget.content.gtk-theme-override.


Instaliran mi je " intel-media-va-driver". "libva-intel-driver" mi nije dostupan za instalaciju. Ovo s promjenom teme u about config baš i ne shvačam. Koju temu staviti?? Neku od sustava ili od Firefoxa. Probao i jedno i drugo ali nema efekta.


Koju distribuciju imaš? Vidi u packet manageru koji drugi driveri postoje za Intelovu VGA.

Kod sebe sam u Fedori Cinnamon instalirao Adapta temu i pod about:config > widget.content.gtk-theme-override sam upisao točno Adapta. Nakon restarta Firefoxa, nova tema je prihvaćena i određeni dijelovi web stranica se promijene, recimo kvačice, točkice i tako neke sitnice. Ne vjerujem da će pomoći, ali vrijedi probati.

bertone je napisao/la:Primjetio sam kod FF v.88 jednu drugu stvara a to je da nema više opcije "pogledaj sliku" već je samo ostala mogućnost "otvori sliku u novoj kartici" :hmm ... stvarno ne znam kome je smetala opcija "pogledaj sliku" pface

slika


Da, to sam i ja skužio, debilana. Postoji ekstenzija i igranje sa CSS-om, ali čemu kad je prije postojalo?!

Mene pak nervira ogroman prored između stavki unutar svih izbornika, povećano kao da imam touch screen. Druga stvar je što valjda na svakom DE-u povremeno ne reagira kada klikam mišem uz sam rub ekrana. Na Windowsima ista stvar radi bez greške.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
domy_os je napisao/la:Kod sebe sam u Fedori Cinnamon instalirao Adapta temu i pod about:config > widget.content.gtk-theme-override sam upisao točno Adapta. Nakon restarta Firefoxa, nova tema je prihvaćena i određeni dijelovi web stranica se promijene, recimo kvačice, točkice i tako neke sitnice. Ne vjerujem da će pomoći, ali vrijedi probati.



Ništa od toga. Nema efekta.

slika

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
A onda reportaj i Mozilla supportu i ovima što pišu driver ili vrati staru verziju ili kupi drugi laptop, ne znam što drugo napraviti.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
Instalirao sam Firefox iz Snap paketa. Također verzija 88 i to radi bez problema. Ima zaseban profil u Snap mapi tako da se ne miješa s ovim "normalno" instaliranim. Ovo ću koristiti dok se "stari" :-D ne sredi. Hvala na sugestijama.

domy_os je napisao/la:............ ili kupi drugi laptop, ne znam što drugo napraviti.
:bravo dobra Domy :lulz

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Ako već mora biti izoliran, onda bolje flatpak jer meni barem je snap smeće. :)

https://flathub.org/apps/details/org.mozilla.firefox
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
domy_os je napisao/la:Ako već mora biti izoliran, onda bolje flatpak jer meni barem je snap smeće. :)

https://flathub.org/apps/details/org.mozilla.firefox


Slažem se. :thmb-up

Snapovi jedu više resursa, snapd proces pokreće se s računalom, backend im je zatvorenog koda što je potpuno suprotno od onoga što Linux i FOSS predstavljaju a neću ni spominjati kako ga bezobrazno Ubuntu gura svim korisnicima "down the throat"...

Snapovi nisu užasni; oni služe svrsi jednako kao flatpak i appimage... Ali jednostavno preferiram ovo drugo dvoje :zvizdi

Btw, nemam niti jednu zamjerku na Firefox flatpak. Sve funkcionira besprijekorno i Mozilla pušta nadogradnje direktno s minimalnom odgodom.
Avatar
Postovi: 197
Postovi: 197
Pridružen/a: 26 srp 2015, 11:30
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
OS: Fedora WS
pandul je napisao/la:snapd proces pokreće se s računalom


I siluje automatski update aplikacija kao da smo na Windowsima... pface
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.