Switch to full style
Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

08 lip 2021, 00:34

Da, to je pomoglo. Prije je išlo na software webrender...

slika slika slika slika

A nakon uključivanja gfx.webrender.force-disabled je opet na OpenGL-u kako bi i trebalo biti.

slika

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

10 lip 2021, 01:13

Koliko god se trudio, ne mogu se naviknuti na novi izgled, sve je jednolično i nepregledno, a i nepotrebno krade tih par piksela u visini. Sve pod "browser.proton" sam prebacio na false i konačno predahnuo. Još da nekako ikone vratim...

Ne znam zašto to rade i zašto se sve sklanja, nevezano za Firefox, da treba 10 puta klikati dok se dođe do nečega što je prije bilo na dohvat ruke odnosno prsta. Kupuju se ogromni monitori da bi onda gledali u neiskorišten prostor.

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

10 lip 2021, 10:50

Kod mene nadogradnja na zadnji NVidia 460 driver nije pomogla :pogled_dolje

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

05 srp 2021, 11:47

Imao sam nedavno nadogradnju kernela s "5.11....." na "5.13......"
Problem s "webrender" je ispravljen. Malo sam testirao i nema više problema s prikazom.
O tome smo pisali prije par tjedana.

Pozz

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

11 srp 2021, 08:51

Ništa ne pitam, samo razmišljam.
Firefox se prije par dana nadogradio na verziju 90.0

slika

Mislim da Firefox testira naše strpljenje :hihi

Pozz

P.S. na svjetlijim temama problem nije toliko izražen, ali mijenjanje teme nije rješenje

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

11 srp 2021, 09:43

Zasto imas menu bar, a zasto uopce imas title bar :sokiran

A svi se nesto bune jer su im ukrali dva pixela sa vecim tabovima :-D

Ali da, iako meni radi odlicno ko i uvjek, sve vise ljudi se zali na bugove u firefoxu ali iskreno ne vidim niti jednu dobru alternativu...

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

11 srp 2021, 12:45

Title bar se, ako se ne varam, ne može isključiti na Xfceu.. na ostalim DE-ovima radi..
Osobno nemam zamjerki FF-u osim ove očajne proton teme.

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

11 srp 2021, 13:57

zole052 je napisao/la:Zasto imas menu bar, a zasto uopce imas title bar :sokiran

A svi se nesto bune jer su im ukrali dva pixela sa vecim tabovima :-D

Ali da, iako meni radi odlicno ko i uvjek, sve vise ljudi se zali na bugove u firefoxu ali iskreno ne vidim niti jednu dobru alternativu...


Bez titlebar-a ću pokušati "živjeti" :-D ali traka izbornika mora biti. Stalno nekog vraga mjenjaju ali kao što veliš nema baš neke dobre alternative.

Cooleech je napisao/la:Title bar se, ako se ne varam, ne može isključiti na Xfceu.. na ostalim DE-ovima radi..
Osobno nemam zamjerki FF-u osim ove očajne proton teme.


Cooleech ovo me sjetilo da sam prije dosta vremena s time nešto petljao.
U about:config vrijednost "browser.tabs.drawInTitlebar" uklanja title bar. Ujedno je i boja u traki izbornika postala vidljiva. Kako je to povezano, pojma nemam :hmm
slika

Ne znam dali sam tu vrijedost ručno dodao u profil ili je ona ostatak od prijašnjih verzija Firefoxa. Ako napravim novi friški profil te vrijednosti nema u about:config ali se može ručno dodati i radi.

Za sada neka bude tako, šta da radim :-D :zvizdi

Pozz

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

11 srp 2021, 15:32

Da ne ureknem Firefox mi je savršen, kod mene radi odlično.
Još moram pohvaliti ubuntu, nedavno je dobio ogromnu nadogradnju, novi Nvidia driveri za GTX950m. Radi sve savršeno, brzo i ne pali ventilator kao prije. Dok prije ove nadogradnje je bilo dosta problema prilikom videa od 2160p što se tiče grijanja a i prikaza slike.

Re: [MOZILLA FIREFOX] Sve o njemu...

14 srp 2021, 17:25

Cooleech je napisao/la:Osobno nemam zamjerki FF-u osim ove očajne proton teme.

Očajne? :sokiran Meni je baš legla.
Odgovori