Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost
Odgovori

linux remote login connection

31 kol 2009, 13:19

Pozdrav!

Zanima me da li je moguce i kako, ako je (90% da je moguce :) koristiti remote login. E sad ovo znam da je moguce(koristiti remote login), al ono sto bi ja htio je npr. dodjes na neku vanjsku masinu spojis se na svoj server (nisam za sad gledao server distribucije, nego desktop sa npr. apache serverom) i kad se dize npr. Ubuntu (na valjskoj masini) procita tvoj Home direktorij sa svim postavkama i onda radis na vanjskoj masini ko da si doma :)

Nemojte me odmah pocet kuditi da to vec odavno postoji i da svi to koriste i slicne stvari. Naso sam dosta slicnih stvari al ne u potpunosti ovo pa, ako netko zna i voljan je podijeliti s ostalima, bio bih zahvalan.

Re: linux remote login connection

31 kol 2009, 13:59

Vinagre
eyeos

Re: linux remote login connection

31 kol 2009, 14:51

pingu je napisao/la:Vinagre
eyeos



Ovo je odlicno!! :) Ipak, nije ono sto sam trazio. Vinagre je remote desktop client, eyeos je web os. Ako nisam dobro skuzio, ispravite me.

Zapravo ovo sto sam ja mislio bi bilo nesto poput home folder synchronization...

U medjuvremenu sam naso nesto slicno. Cini se ok: http://www.micahcarrick.com/11-07-2007/unison-synchronize-ubuntu.html

Ako netko ima jos koji nacin (pogotovo bolji :) ) neka doda.

Re: linux remote login connection

31 kol 2009, 15:20

rsync, ako se mozes ssh-ati sa jednog na drugi..
Odgovori