Sada je: 28 tra 2024, 07:16.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav. Koristim huawei modem od tele2. Na ubuntu mi radi sve normalno. Medjutim maloprije sam ubacio knoppixov cd i ne mogu nikako ostvariti konekciju. Pa ako se netko susreo sa ovim problemcicem bio bih zahvalan da mi da neke upute :roll:
Postovi: 13
Postovi: 13
Pridružen/a: 11 svi 2008, 17:19
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Ubuntu
imas na wikiu http://wiki.open.hr/index.php/Mobilni_internet opisano kako se to moze napraviti preko wvdial, pokusaj sa tim.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Možeš li mi plz reći koje postavke pišeš u ubuntu? Modem je uredno prepoznat. Neznam koje ime mreže pišem, i da li moram upisati i pin i puk? Koji broj zovem, jel to onaj *90#? U njihovim uputama piše jedno a na webu nešto sasvim drugo... Hvala unaprijed :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Nema sanse. Nece se spoji na internet pomocu wvdial. Uopce ne prepoznaje "sudo gedit /etc/wvdial.conf" naredbu.
Postovi: 13
Postovi: 13
Pridružen/a: 11 svi 2008, 17:19
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Ubuntu
nicky je napisao/la:Možeš li mi plz reći koje postavke pišeš u ubuntu? Modem je uredno prepoznat. Neznam koje ime mreže pišem, i da li moram upisati i pin i puk? Koji broj zovem, jel to onaj *90#? U njihovim uputama piše jedno a na webu nešto sasvim drugo... Hvala unaprijed :)


Znaci odes na network connections i poslije tog na karticu mobile broadband. Kliknes "add" i pokrece se wizard. Odaberes "htmobile" i to poslije preimenujes u "tele2". Kliknes na novu konekciju i zatim "edit".

Mobile broadband:

Number: *99# (znaci ne *90#)
APN: mobileinternet.tele2.hr
PIN: upisi svoj pin
Sva ostala polja ostavi prazna

Ipv4 settings:
Method: automatic (PPP)
Sva ostala polja izbrisi. Meni je ostalo nesto upisano pod DNS servers. Nikako se nisam mogao spojiti dok nisam to izbrisao
Postovi: 13
Postovi: 13
Pridružen/a: 11 svi 2008, 17:19
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Ubuntu
thnx :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Eddie2 je napisao/la:Nema sanse. Nece se spoji na internet pomocu wvdial. Uopce ne prepoznaje "sudo gedit /etc/wvdial.conf" naredbu.


to znaci da nemas wvdial instaliran, pokusaj sa aptitude install wwvdial.

problem je sto ces to morati raditi svaki put kad se butas sa knoppixom, live cd ce se uvijek zbootati tocno onakav kakav je sad.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.