Sada je: 16 tra 2024, 06:46.
Vijesti, rasprave, pitanja i savjeti o grafičkim okruženjima te upraviteljima prozora.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo teme pa opletite.

Povod (ili uvod) imate ispod (mislim da sam dobro pohvatao tko je kome što rekao):

soundstream je napisao/la:Eto skinuo sam ubuntu 17.10 daily builds iz znatiželje da vidim kako radi (i izgleda) prije toga sam isprobao Kubuntu 17.10 beta 1
Što se tiče Ubunta 17.10 smeće, smeće Kubuntu tj KDE je svjetlosnu godinu ispred što ste tiče zauzeća resursa, brzine, izgleda, kostumizacije i svega ostaloga


JH-IM je napisao/la:@soundstream
KDE troši manje RAMa, ali ovo za izgled i podešavanje ne stoji, Gnome Shell i GTK teme su mnogobrojne, ali se ručno instaliraju, nema direktnog downloada kao na KDEu, Gnome extensions pretvaraju Gnome u bilo koji desktop, Unity, Windowse, MacOS i nude masu drugi podešavanja, više nego na KDEu.

https://www.gnome-look.org
https://extensions.gnome.org

Gnome je samo prividno manje podesiv jer out of the box ne nudi puno podešavanja, nakon što korisnik instalira teme i extensions može ga podesiti radikalnije nego KDE.


Bunker je napisao/la:@JH-IM
Pa ako je kde defaultno nakrcaniji opcijama kustomizacije, a uvoz je automatiziraniji nego na gnomeu, otkud onda argument da je gnome ipak bolji u tom segmentu... ?


JH-IM je napisao/la:@Bunker
Konačni rezultat nakon instaliranja tema i extensiona koji čine Gnome prilagodljivijim od KDEa.


Bunker je napisao/la:@JH-IM
A koji je dio koji u gnomeu možeš a u kde-u nemožeš prilagoditi ( s time da si u gnome-u imao više koraka da uopće dođeš do iste startne pozicije kustomizacije ) ??


soundstream je napisao/la:@JH-IM
KDE troši doslovce doplo manje RAMa od GNOME smeća, a kad sam vidio onaj Control panel od gnometa :lulz sprdnja žešća KDE je po svemu pet puta bolji DE od Gnome-a i onda se čude kako ljudi vise ne koriste Ubuntu ili zašto Ubuntu više nije prvi na distrowatchu
i KDE se moze pretvorit u sve to nabrojano ali nije bit u tome več OOB KDE vs GNOME
Po meni KDE je vrh DE ali to sam samo ja :thmb-up


JH-IM je napisao/la:@Bunker
Dash to dock je najbolji primjer, KDE nema tako fleksibilan dock, Latte dock sada nešto pokušava slično, plus UI layouti vizualno, KDEov taskbar prebačen gore i/ili lijevo da emulira Unity, Gnome ili MacOS izgleda nezgrapno i ne uklapa se najbolje, Gnome to emulira puno elegantnije. Wayland iskustvo na Gnomeu je također puno bolje nego na KDEu.


JH-IM je napisao/la:@soundstream
Zato što je Gnome smeće koriste ga kao default Debian, Fedora, Ubuntu, RedHat i ostala velika imena. Čak i Suse na svojem profesionalnom SLED desktopu koristi Gnome a ne KDE. Gnome je de facto Linux standard volio ga netko ili ne.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ne znam čemu svađa kad svi znaju da je Mate DE zakon. :zvizdi
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6756
Moderator
Postovi: 6756
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 349 puta
Primio/la zahvalu: 412 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Xfce dragi moji dragovići :thmbs-up :-D .

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Bertone,koja si ti zvijer! Biti će zanimljivo čitati. :)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Gnome mi je ekstremno neintuitivan, opcije su mu daleko daleko inferiorne i manjkava u odnosu na KDE a ako su potrebne te razno razne ekstenzije da bi došao na razinu KDE-a onda isto može i KDE tako da gnome gubi kao suza. Gnome je zadnji put bio bolji od KDE-a, pogotovo što se resursa tiče, tamo negdje oko verzije 2 (pogotovo ranije verzije 2). xfce je nekada davno bio lagani DE, no to već par godina nije već je više kao gnome2. lxde mi je super osobno i jako dugo sam ga koristio, no onda zbog posla prešao na kde. E17, kojeg nisam probao par godina mi je fenomenalan ali je daleko prenestabilan i bugovit, a koliko sam skužio u međuvremenu se forkao u bottepitašto i kako.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pravi muškarci koriste vanila Gnome 3. :bilder
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
Aqua je najbolji DE. :kava

jel mogu dobit ban zbog flejmanja?
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Aqua je najbolji DE. :kava

jel mogu dobit ban zbog flejmanja?


Sotono! svecenik svecenik svecenik svecenik
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ja nakon Cinnamona nisam dalje tražio (a probao sam gnome, xfce i kde). Osobno KDE mi je najmanje sjeo.
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
sto se DE-a tice kde je super, ali jos nisam nasao neki koji radi kak ja hocu u multimonitor setupu zato se drzim i3 koji se tu daleko najbolje snalazi(imho)
Postovi: 536
Postovi: 536
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 17:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.