Sada je: 28 ožu 2024, 09:45.
Vijesti, rasprave, pitanja i savjeti o grafičkim okruženjima te upraviteljima prozora.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bok svima nakon duzeg vremena :)

Dobio sam neki laptop od firme na kome su dosli Windowsi i logicno sam si instalirao sekundarni sustav za bolje radno iskustvo odnosno Ubuntu 20.04 s Unity.
Sada zasto Unity - trenutno mi je najbolji za visemonitorsko iskustvo odnosno na zaslonu laptopa i monitora prikazuje uredno zasebne trake i radne povrsine, ako ko koristi vise zaslona zna o cemu je rijec :)
Zelio bih naci najbolju alternativu za Unity da slicno izgleda, nesto kao na MacOS, jer cak ni Gnome na zadanim postavkama nema traku na vanjskom zaslonu vec se mora instalirati dodatno add-on.
Npr. htio sam probati ubuntu-mate-desktop, ali izgleda da ne moze bez cackanja nekog da se napravi dodatni panel (Mutiny).
Ako neko zna dobru alternativu pls sibnite ovdje :D
Avatar
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: macOS/Linux
kde radi sasvim ok sa dodatnim monitorima, ja sam ga koristio i koristim na 3 (1 laptop + 2x eksterna). LXDE koliko se sjećam je radio ali je bilo nekih mušica, ali se ne sjećam kojih plus bil oje to pred 6 godina tako da tko bi se sjetio. obično imaš za dodatne monitore u panel settings ili pod display od DM-a kako da se ponaša.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.