Switch to full style
Vijesti, rasprave, pitanja i savjeti o grafičkim okruženjima te upraviteljima prozora.
Odgovori

Re: Kako izgleda vaš desktop

14 stu 2021, 18:37

slika

Zaigrao sam se sa gnomom i sviđa mi se ovako.

Re: Kako izgleda vaš desktop

27 tra 2022, 21:20

slika

Re: Kako izgleda vaš desktop

28 tra 2022, 16:27

Znam da je ovo Plasma, ali svejedno me podsjeća na Win 11.

Re: Kako izgleda vaš desktop

28 tra 2022, 19:26

Mene Win 11 podsjeća na Plasmu :-D

Re: Kako izgleda vaš desktop

29 tra 2022, 09:43

Da! Ima definitivno nešto linuksovsko u izgledu i čak djelomice u radu s Win 11.

Ne znam vuče li me više onaj izgled i upravljanje aplikacijama na malog miša Xfce ili na Gnome 3 (manje mi sliči Plasmi, no to je samo osobni dojam), ali nadam se da je i MS krenuo pravim putem ;)

Re: Kako izgleda vaš desktop

01 svi 2022, 15:22

Ovo me sada podsjetilo na trenutak kada je windows uveo fancy efekte pa su ljudi pričali "linux je super, ali da nema windowsa ni vi nikada ne bi imali efekte", a kad ono linux to imao godinama prije penđera. Isto ko i ovo, plasma izgleda ovako već neko vrijeme, a raja "podsjeća me na W11" koji zapravo nije ni izašao još u punoj verziji :D

Re: Kako izgleda vaš desktop

01 svi 2022, 20:20

@shrike, nisam gledao je li prvo bila kokoš ili jaje, odnosno tko je kod koga našao nadahnuće (da ne kažem: ukrao rješenje). Ističem samo veliku sličnost koju sam uočio (možda samo ja, eto, drugi se ne oglašavaju) između Win 11 i pojedinih radnih okruženja u GNU/Linuxu, i to ne samo u izgledu, nego čak i u upravljanju pojedinim programima. I navodim da mi se ta sličnost sviđa, jer prihvaćajući GNU/Linux rješenja MS Win polako postaje suvišan i nadam se da će ga jednog dana GNU/Linux posve istisnuti.

Re: Kako izgleda vaš desktop

02 svi 2022, 11:59

rudar je napisao/la:...i nadam se da će ga jednog dana GNU/Linux posve istisnuti.

Nikada. Kao što ni Mercedes neće nikada istisnuti Daciju. :lulz

Re: Kako izgleda vaš desktop

11 svi 2022, 21:00

Xubuntu 22.04 na novom LENOVO laptopu :-D
slika
Radi sve od prve, bez greške :-D :-D
Pozz

Re: Kako izgleda vaš desktop

12 svi 2022, 19:50

Vl@do je napisao/la:
rudar je napisao/la:...i nadam se da će ga jednog dana GNU/Linux posve istisnuti.

Nikada. Kao što ni Mercedes neće nikada istisnuti Daciju. :lulz


jesil tito implicirao da je liux dacia?! Ja ne vjerujem... razočarao si me kao čovjek i komunista!
Odgovori