Sada je: 29 ožu 2024, 09:45.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav svima,

dakle ... koristio sam Firefox instaliran po default-u. Usporio se maksimalno i kada sam pregledavao malo, vidio sam da osim tog instaliranog po default-u .... USC nudi i Firefox Quantum, a ovaj prvi uredno update-an kak' to već radi USC u updates.

Da ne duljim sada ... deinstaliram Firefox (ovaj prvi) i instaliram Chromium web browser i brzina ponovo normalna. Budući da mi je Firefox nekako "lakši" za korištenje (jednostavniji je u svojim postavkama, a i ne traži onaj keyering prije pokretanja), opet napravim reinstalaciju pretraživača (vratim Firefox) no brzina i dalje kao iz prošlog stoljeća .... zanima me u čemu je problem ... da li je netko imao sličnih iskustava i koja je to razlika između Firefoxa instaliranog po default-u i ovog Firefox Quantum jer jedino što sam primjetio je razlika u distribuciji, odnosno Firefox distibuira /open source/, a ovaj Quantum ... Mozilla.

Eto ... pa ak' netko zna nešto konkretnije, unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Pozz i ugodan vikend svima :thmb-up
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
www.linuxzasve.com/vatrena-lisica-leti-u-novom-quantum-izdanju
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Hvala na odgovoru .... neki dan sam ponovno instalirao "obični" Firefox (open source) ; lakše su mu postavke tak da sada (budući da mi se ne da sada opet reinstaliravati) kak' je je .... uglavnom "open source Firefox" opet normalno radi.

Jedino što mi je chromium ostao u Ubuntu Cleaner-u, a prek' synaptic package manager-a ; baš i nisam siguran što sve označiti za complete removal.

U svakom slučaju još jednom zahvaljujem na odgovoru .... pozz
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Nađi chromium u synapticu i desni klik > mark for complete removal ili nešto slično tome.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
.... to me i zbunjuje u synaptic-u .... naravno da pregledam gdje sve spominje chromium ali ih ne da sve označiti za complete removal. Odnosno, kada u search upišem chromium, sam synaptic, od npr. 100 u kojima se spominje chromium, označi ih sam samo 5 npr. i samo za tih pet dozvoli complete removal ....
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Mateo je napisao/la:.... to me i zbunjuje u synaptic-u .... naravno da pregledam gdje sve spominje chromium ali ih ne da sve označiti za complete removal. Odnosno, kada u search upišem chromium, sam synaptic, od npr. 100 u kojima se spominje chromium, označi ih sam samo 5 npr. i samo za tih pet dozvoli complete removal ....


Odaberi "chromium-browser" za potpuno uklanjanje. Automatski će ti ukloniti i paket "chromium-browser-l10n".
To je to.

Prvi put kad budeš koristio iz terminala "sudo apt-get autoremove" sustav će očistiti zaostale pakete od chromiuma, ako ih ima.
Ako čistiš zaostale pakete iz Synaptica to je u "instalirano (automatski uklonjivo)".
Šta sve može "Synaptic" pogledaj OVDJE

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Budem, dakle, označio i taj /chromium browser/, a i ovo sa terminalom ... to nisam radio do sada no sada ću i to. Uglavnom, već sada pretpostavljam što će me dočekati; a dočekati će me u synaptic-u one gdje chromium spominje sa npr. fonts .. lib ....... koje sam također označavao za potpuno uklanjanje ali "nula bodova" :place
No kak bilo da bilo ... što bude bude ... :kava
pozz


E ... da se ne čeka dugo .... dakle ...... sve od prijedloga (osim ovog sa terminalom) sam poisprobao ..... uglavnom, ni sa terminalom se problem nije riješio :place :place

Nadalje ... ne kužim Ubuntu Cleaner zašto taj browser nije maknuo u onom svom doljnjem dijelu gdje je označeno System :hmm :hmm
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.