Sada je: 29 ožu 2024, 08:58.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

jurastublic je napisao/la: Nisam pratio LZS već dugo, samo sam naletio.


@jura, možeš i češće naletjeti, kao vrlo koristan član foruma :hihi :thmb-up

@oldman, na ovom linku daju upute korak po korak kako namjestiti novu korjensku lozinku (?, root password), ako je potrebno: https://pve.proxmox.com/wiki/Root_Password_Reset

Žalim što te samo bombardiram linkovima, ali Google je gotovo neiscrpan, a ovdje mi se čini relativno jednostavno objašnjeno, korak po korak. Jest u pitanju Debian, a ne LM, no ne bi trebala biti bitna razlika...
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
:-D dobar, jura , nažalost sam na otoku i neznam nikog da koristi linux. Osim onih kojima sam instalirao. Zapravo bio je, pokoj mu duši, bio je "tvrdi" linuxsaš i s njim vas ne bih tolko davio. Probat ću sutra jer je od susjeda stroj a predugo bi trajalo da pišem o okolnostima kod njega. Pa prekosutra i tako dok ne sredim. Hvala i javim kako napreduje! :-D
Edit: rudar, to pod 1 sam probao i ide do ctrl+x ili f10 i dalje nejde. Ali ne predajem se.!
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
oldman je napisao/la:.. Još da znam povući bukmarke sa 17ice riješio bi stvar. ..


Misliš na postavke iz starog Firefoxa? Ako da onda ništa jednostavnije (nadam se).

Otvori bilo koji Live Linux i odi na home od LM 17 pa stisni CTRL+H da vidiš skrivene mape i među njima ćeš imati mapu .mozila, kopiraj tu mapu na neki USB i imaš bookmarke i kompletne postavke Firefoxa sa spremljenim passwordima (ako je koristio Thunderbird za mail klijent onda isto tako kopiraš na vanjski medij mapu .thunderbird).

Kad si to napravio, ako ćete ići na novu instalaciju OS-a ili ćete koristiti sad instalirani LM 19 onda samo tu mapu .mozila kopiraš u home korisnika i kad te pita da li želiš prepisati postojeće podatke potvrdiš da hoćeš.

Evo pikčr:

slika

Ako si pak mislio na neke druge bookmarke pojasni koje.

PS. Ako sad možete ući u novoinstalirani LM 19 onda možeš i iz njega direktno ući u home starog korisnika u LM 17 i samo je kopirati iz 17 u 19 (no ja bih ipak napravio prije kopiju na vanjski USB).
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.