Sada je: 29 ožu 2024, 12:05.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: GNOME 40
26 tra 2021, 23:06
Vidiš, meni je to paradoks. Kao, gnome sve olakšava a onda da promijeniš nešto trivijalno - bam, piši svoj CSS. Pa da želim pisati css za DE onda ne bi koristio gnome. Ali opet, ja u 2021 godini i dalje koristim norton commander klon, nc više nego službeni file manager od mog DE-a (dolphin).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: GNOME 40
26 tra 2021, 23:18
a mislim, kužim to. takve vizualne promjene ne trebaju velikom dijelu korisnika, a uvode ti masu toga za održavati, dok css ne.

meni je osobno to okej: stvarno nemam potrebu mijenjati kako nešto izgleda baš, a i da imam, draže mi je svakako imati cijeli css na raspolaganju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Re: GNOME 40
27 tra 2021, 07:41
shrike je napisao/la:Vidiš, meni je to paradoks. Kao, gnome sve olakšava a onda da promijeniš nešto trivijalno - bam, piši svoj CSS. Pa da želim pisati css za DE onda ne bi koristio gnome.


Bravo, @shrike! Hvala lijepo, baš sam to htio reći.

Znam da se niz problema može riješiti kroz Terminal i dobro je što je tako, ali ako su se već razvijatelji Mate potrudili dodati tu malu funkciju koja automatski pojednostavljuje i uljepšava rad, zašto nešto slično ne ponude i drugi? Nije to valjda tako veliki posao, niti bi se time, nadam se, poremetilo nešto drugo. Zahvalan sam i zadovoljan što postoji barem u ovom obliku, a moram priznati da mi to igra baš važnu ulogu u izboru radnog okruženja. Sve sam rekao s time.

I da, opisana promjena pozadinske boje i naslova ikona odnosi se na sve, ne samo na Home folder.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Re: GNOME 40
27 tra 2021, 09:34
Odličan mi je iwebov tekst.
Poslovno sam "prisiljen" koristiti MacOS zadnjih godinu i pol i zapravo u konačnici mogu potpisati apsolutno svako iwebov komentar iz članka vezan za taj OS.
Budući da mi je workflow podosta sličan (50-50 window tiling, intenzivno korištenje searcha, intenzivno korištenje tipkovničkih kratica, ali manje intenzivno korištenje touchapda - osim kao zamjene za miša), sam članak me dosta zagrijao za isprobavanje nečeg novog.

Na laptopu vrtim Manjaro KDE od 2017. i nakon niza pozitivnih komentara koje sam pročitao za novi Gnome nekako postajem sve više zagrijan za isprobavanje. Jedino kaj sam pak lijen ići instalirati i podešavati sustav od nule, pogotovo uz nedostatak slobodnog vremena koji me trenutno prati.
#drama
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34
Re: GNOME 40
27 tra 2021, 15:51
bertone je napisao/la:GNOME 40
Link: https://forty.gnome.org/


Link: https://www.youtube.com/watch?v=UnntauRI-ck

Sve mi dođe da skinem Betu Fedore 34 i isprobam :-D


Nemoj bit lud :hihi
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 26 tra 2021, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LinuxMINT (cinnamon)
Re: GNOME 40
27 tra 2021, 18:15
rudar je napisao/la:Zahvaljujući toj značajki meni je radna površina kudikamo preglednija i ljepša. Dakle, manjim dijelom zbog estetike, a većim dijelom zbog jasnije slike foldera.

Znam da se isto može postići i kroz Terminal, no ovako je brže i mnogo jednostavnije.

Čitam drugi put, gledam slike tvoje plave pozadine po treći put i ne kontam što ti je tu preglednije od default teme. OK sto ljudi, sto ukusa.
Gnome ima velik izbor tema, također i tema kontrast za ljude s problematičnim vidom. Postoji i "color folder" (ili neko slično ime aplikacije) gdje si možeš foldere obojati u koju god boju hoćeš, na samo jedan klik, itd.
Samo pokušavam shvatiti ništa više.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Re: GNOME 40
27 tra 2021, 20:31
Na lijepom plavom Dunavu SVE je ljepše :-D
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.