Sada je: 19 tra 2024, 20:31.
Teme vezane za KDE grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Možda je do lozinke. Kod wpa2 mora biti min. 8 znakova
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Mislim da sam našao u čemu je stvar bila sa ovim zadnjim problemima, Baloo file indexer se malo zaigrao pa je usporio ostatak sustava što je na prvu izgledalo kao da se elementi KDEa smrzavaju, više je ličilo na probleme sa driverima od grafičke nego na preveliki load jer su neke aplikacije radile, neke ne i scroll se smrzavao i odmrzavao stalno, sada sam pratio load i I/O i izgleda da je Baloo isto smeće kao nekadašnji Nepomuk. Pratiti ću sada hoće li sve biti ok nakon što sam disableirao Baloo. Usput tko im smišlja tako retardirana imena kao Baloo i Nepomuk, možda isti lik koji je dao ime Kodiju pface Dobro KDE ima i drugih bisera po pitanju imena jer su novi koncept interfacea za neku vrstu konvergencije nazvali Kirigami ruga_se Mogli bi baciti koji euro nekom da im smisli bolja i manje iritantna imena.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Meni je laptop bio na bateriji, a pretraga datoteka u Dophinu nije radila. Dok nisam saznao da na bateriji baloo indeksiranje ne radi :) Uključio punjač i 'balooctl status' počeo pokazivati kako se broj indeksiranih datoteka povećava. Nakon toga pretraga radi uobičajeno. Također, utjecaj bi trebale imati i postavke 'Power managementa'
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Meni je Only index Files Names opcija dosta olaksala Baloo, uprotrebljiv je :D
https://community.kde.org/Baloo/Configuration
Avatar
Postovi: 408
Postovi: 408
Pridružen/a: 15 lis 2013, 01:42
Lokacija: BiH, Kakanj
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 30 puta
Spol: M
OS: Arch / Manjaro / #!
gagiD je napisao/la:Meni je Only index Files Names opcija dosta olaksala Baloo, uprotrebljiv je :D
https://community.kde.org/Baloo/Configuration


Sada sam tako podesio pa ćemo vidjeti.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Po meni je skeniranje sadržaja jako korisno. Puno košta samo pri prvom skeniranju, kasnije samo profitiraš. Ostavi računalo kad ga ne upotreblajvaš da ga indeksira
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:Po meni je skeniranje sadržaja jako korisno. Puno košta samo pri prvom skeniranju, kasnije samo profitiraš. Ostavi računalo kad ga ne upotreblajvaš da ga indeksira


Ne trebam indeksiranje sadržaja, filenames su mi dovoljni, po defaultu bi trebao indeksirati samo filenames jer kada korisnici vide da im zakuca ovako računalo mogu jedino j... sve po spisku Baloo developerima, a i KDEu što dopušta takve defaulte ,tko hoće indeksiranje to bi trebala biti opcija koja se naknadno uključuje jer sa ovakvim defaultnim postavkama će samo iziritirati korisnike, jedan od suggestiona koje Google odmah izbaci nakon što se utipka "baloo kde" je "baloo kde disable", mislim da to puno govori što korisnici misle o Baloou ali svakome po ukusu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Osobno mi se taj otežani rad nije nikad desio tako da ne mislim da je to baš tako velik problem. To što Google nešto pokazuje ne znači baš mnogo. Npr. kad u Google upišem Linux izbaci mi prijedlog 'linux is only free if your time has no value' . Pretraživanje po sadržaju mi nije radi ukusa, nego radi posla
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:Osobno mi se taj otežani rad nije nikad desio tako da ne mislim da je to baš tako velik problem. To što Google nešto pokazuje ne znači baš mnogo. Npr. kad u Google upišem Linux izbaci mi prijedlog 'linux is only free if your time has no value' . Pretraživanje po sadržaju mi nije radi ukusa, nego radi posla


Na kojem to Googleu dobiješ takav suggestion kada napišeš Linux? :sokiran Ja kada upišem Linux izbacuje "linux commands", "linux download" i "linux academy" :-D Kada napišem "Linux is" opet dobijem samo "linux iso", "linux iso to usb", "linux is" i "linux is example of". Ne zezam, ozbiljno me zanima koji to Google daje takav suggestion na "Linux" kao search term :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
blast beat je napisao/la:Hvala za trud oko slika, znači nešto je do mene, moram istražiti šta je.

Ako nisi riješio, potrebno je da izbrišeš Restrict to device jer ti je izlistana wifi kartica.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.