Sada je: 12 svi 2024, 02:25.
Teme vezane za KDE grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kao da je razlika između Xfwm-a i openbox-a velika, jedino kompoziting.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
blast beat je napisao/la:Kao da je razlika između Xfwm-a i openbox-a velika, jedino kompoziting.

Nisi daleko od istine, ali šta će mi onda KDE ako mislim koristit Xfwm il Openbox, a oba ima compositing koji mi je dovoljan...
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Pa nije KDE samo kwin pa da ga samo zbog njega koristiš. Plazma ti je tu i dalje. Probaj ovo što su ti ljudi predlagali, ako i dalje imaš problema lepo koristi nešto drugo što ti odgovara, niko te ne tera da koristiš KDE. ;)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Meni na athlonu dual core 2.1 i 2 gige rama KDE radi kao urica,sa svim uključenim efektima.Nepomuk i akonadi su mi bili isključeni (KDE 4.12). Austav je bio manjaro 64bitni,a ako se ne varam RAM-i u idleu oko 600-700 MB.
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Dio poruka iz ove teme je prebačen u temu Bolji stari ili novi hardver? (ili još jedna uzaludna tema).
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Nije baš da se gnušam kde-a ali me razočarao danas. Imao sam obvezu na dva stroja staviti os, oba nova i moćna, jedan stolni i jedan prijenosni tj laptop. I puknem na oba linux mint 17 kde 64 bit. I na oba nakon dve vure testiranja utvrdim iste greške. I linux kernel i kde su bili apdejtani na najnovije verzije, jedan ati drugi nvidia grafa, probao i xorg i vlasničke drajvere. Najčešće su mi bacali greske da nemože otviriti neki x prozor a u terminalu je nakon toga bilo vidljivo pucanje gtk nečega.. Sve kaj sam našao na internetu na tu temu sam probao ali nisam otklonio greške. Takve errore je bacao za gparted, spremač lozinki i svuda di trebaju admin ovlasti... Nisam imao više živaca pa sam stavio xfce, cisto iz znatiželje jer ga dosad nisam vidio uživo. Xfce djeluje onak minimaliaticki i neobično ali sve dela extra brzo i od prve... Bar zasad..
Max Bunker
Max Bunker
A da nisi ti u sred KDE-a pokušavao GUI programe otvoriti sa gksu ili sudo naredbom, jer mi tako nešto deluje? Jer druge razlike između XFCE-a i KDE-a ne što se pokretanja programa istih tiče.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Prvo sam ih pokušao otvarati dvoklikom na ikonu, gdje me zatrazi admin lozinku i nakon upisa lozinke se ništa ne pokrene. Onda sam komandom u konzoli to probao pokretati, isto me zatraži lozinku, ja ju upisem i program se ne pokrene, a u konzoli dobijemkratku rrečenicu. Po toj recenici sam guglao rjesenja, i čak je problem točno opisan na dosta mjesta. Rjrsenja su nudili u dodavanjima teksta u ssh fileu u etc mapi, i sve sam ja to odradio ali problem nije riješen pa kako me rok gazio, instalirao sam xfce...
Max Bunker
Max Bunker
A kako si pokretao u konzoli, sa sudo ili kdesu? Čisto me zanima šta se desilo pošto nisam nikada imao sličnih problema. A ne znam kakve veze ima ssh ako si koristio fajlove koji su u tvom kompjuteru.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
tex.vileer je napisao/la:Prvo sam ih pokušao otvarati dvoklikom na ikonu, gdje me zatrazi admin lozinku i nakon upisa lozinke se ništa ne pokrene. Onda sam komandom u konzoli to probao pokretati, isto me zatraži lozinku, ja ju upisem i program se ne pokrene, a u konzoli dobijemkratku rrečenicu. Po toj recenici sam guglao rjesenja, i čak je problem točno opisan na dosta mjesta. Rjrsenja su nudili u dodavanjima teksta u ssh fileu u etc mapi, i sve sam ja to odradio ali problem nije riješen pa kako me rok gazio, instalirao sam xfce...

Jesi li ti siguran u ono što pišeš? Nešto si ti gadno zeznuo ili prilikom instalacije ili prilikom ... (ko zna šta si radio) . Ono što ti opisuješ nema ama baš nikakve dodirne tačke s KDEom.
Da ti čiča kaže. Imaš neke prečice koje traže root pristup. Dakle trebao si da izbrišeš te prečice (samo ko zna gde si ih nabacao) i da pokrećeš programe direktno. Dakle problem nije u KDEu, već u tebi i nečemu što si ti sam napravio.
Da si napravio čistu instalaciju kao što si radio sa XFCE radio bi ti isto ok.
Ukoliko se postave lagane teme i KDE radi brzo i glatko.
Eto baš sam ovih dana prerađivao neke teme, podešavao (razmišljam da ih pokačim na KDE Look ako je ikako moguće, jer do sad to nisam radio) i mogu reći da se oseća neko ubrzanje. Inače Flat dizajn je u pitanju.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.