Sada je: 28 ožu 2024, 14:59.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

pa, takvi koji nemogu pročitati pola stranice teksta jer im fali IQ, koncentracije ili deetljeća terapije slobodno mogu skočiti sa obližnjeg mosta na glavu jer ja se sigurno neću baviti, podržavati ili dizajnirati newspeak.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ako ti to već smeta, lijepo si u adblocku blokiraj #sig* elemente, a nemoj pisat ovakve postove.

Sad dosta offtopica.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Tommy21 je napisao/la:Pogledat cu ovih dana, sve ce naravno ovisit o slobodnom vremenu, slozit nekakav clanak za portal.


Yaay, super! :D :thmbs-up
Vidjet ćeš da nije teško. Samo si pogledaj one linkove što je Bertone stavio (istina, neki su malo zastarjeli, ali većina uputa i dalje vrijedi).

Ako ti ne padne nijedna druga tema na pamet, slobodno možeš pisati o Androidu. Možeš napraviti review neke aplikacije, ili pregled/listu više sličnih aplikacija ako ti se baš ne piše o hardveru. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
A gleda sam one linkove, manje vise vecina su zastarjeli, stvarno je zalosno kako ima tako malo materijala.
Postovi: 35
Postovi: 35
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:16
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint
Postoji li mogućnost postavljanja nekakvog indeksa objavljenih tekstova na LZS portalu?
Mislim samo na popis naslova, tako da čovjek može brzinski preletjeti i odabrati što ga zanima.
Ovo "blogersko" sučelje daje 10-15 najnovijih članaka po stranici a sve drugo moram listati i to ubrzo postane zamorno, jer trenutno ima oko 32 stranice sažetaka.
Računam da bi takav indeks stao na samo 2-3 stranice.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Zgodna ideja. Možda dodati zaseban gumb/opciju? Treba pričekati nekoga tko se razumije u WP.
PS: pretraživati se može i po tagovima (nalaze se na dnu svakog članka)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
jurastublic je napisao/la:Računam da bi takav indeks stao na samo 2-3 stranice.

1651 objavljenih textova ima na portal od 2008 - nzm kako bi taj spisak mogao preglednije izgledati osim da se po godinama razvrsti, pa onda po tagovima.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Hm, mislim da to nije dobra ideja, ali vidjet ćemo što se može učiniti po tom pitanju.

1) Nisu svi od 1651 posta članci, što čini automatizirano kategoriziranje kompliciranijim zbog "postova" poput ovog: http://www.linuxzasve.com/audio, no dalo bi se primjerice izdvojiti samo postove s naslovnice.

2) Ne znam što podrazumijevaš stranicom (stranica u HTML outputu? ona je određena proizvoljnim brojem u kodu/konfiguraciji), ali uzmimo da je stranica jedan komad A4 papira s 12pt sans-serif fontom, jednostrukim proredom i izuzetno uskim marginama (1,27 cm od svakog ruba). Na takvu stranicu stat će 52 retka bez ikakvog stiliziranja, odnosno ~52 članka. Dakle, trebala bi nam 31.75 A4 stranica za sav popis naslova na LZS-u. Za 4 stranice bi nam tako trebalo biti 412 članaka po stranici, stoga mislim da podcjenjuješ količinu sadržaja na LZS-u :)

3) LZS ima API, stoga mislim da je lakše zainteresiranima da si sami naprave dump naslova i linkova nego nama :D
Ovdje je dokumentacija, a ako netko napravi dump, možemo ga i mi hostati. https://wordpress.org/plugins/json-api/other_notes/
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Dobro. Kako ne znam ništa o web programiranju, napravio sam si neki sado-mazo bash oneliner i skinuo naslove u datoteku.

naredba:
Kod: Označi sve
clear; echo "<h1>Popis LZS tekstova</h1> <meta charset="UTF-8">" > LZS_tekstovi.html; for i in {1..100}; do w3m -dump_source www.linuxzasve.com/page/$i | hxnormalize -x 2>/dev/null | hxselect 'h2' | sed -e 's:<h2>:<em>:g;s:</h2>:</em><br>:g;0~1 a\\' >> LZS_tekstovi.html; echo -ne "stranica: $i \r"; done;


Neke naredbe su iz "HTML-XML-utils" paketa, pa to prije treba instalirati.
Kod: Označi sve
apt-get install html-xml-utils

Sada nema potrebe opterećivati server jer je rezultirajuća datoteka već ovdje u privitku.
Privitak/ci
LZS_tekstovi.html.gz
(72.2 KiB) Preuzeto 487 put/a.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Sasvim okej. Možda i mi napravimo neki svoj interface za to, ali problem je u ovom trenutku jer smo izuzetno kratki s programerima, a postojeći imaju jako puno posla :)

Predložio bih da ovo radiš putem našeg JSON API-ja jer nam je tako lakše regulirati misuse i manje opterećujemo server, a ujedno ti je lakše za parsirati ako pišeš npr. Python, no ne moraš ako ne želiš, i ovo je odlično.

U PHP-u se, ako je tko zainteresiran, ovo da jako lako napraviti json_decode funkcijom i curl-om :)

Ako si zainteresiran, možemo napraviti službeni mirror ovog?
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.