Sada je: 16 tra 2024, 05:13.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imam jednu ideju koja bi u neko dogledno vrijeme možda mogla sustav pomoći i rješavanje novonastalih problema podići na jedan viši nivo. Tijekom mojih lutanja po forumima nisam još naišao na ništa što bi bilo niti slično ovome što mi je palo na pamet. Naravno to je do administratora i naravno ovisi o tehničkim mogučnostima.
Radi se o slijedečem. Posebno u zadnje vrijeme ali i prije se često dešavalo da se onom tko postavi svoj problem kao novu temu, prvo kroz tri stranice mora objasniti što i kako da prikaže, kako bi se tek potom pristupilo stvarnom rješavanju problema.
Ja znam da su pravila jasna za sve koji ih se žele držati, ali mišljenja sam da bi to moglo i nešto bolje, i to tako da admini mogu biti sigurni da onaj tko je zatražio pomoć, jako dobro zna, kako se ta pomoć traži.
Da konkretiziram:
Postoji li tehnička mogućnost, da se između klika na ''postavi novu temu'', i prozora za unos teksta, postavi stranica sa ''prihvačam'' i ''neprihvačam''. Klikom na prihvačam ideš na pisanje svoje teme, neprihvaćam-vračaš se na početnu stranicu.
Ta stranica bi mogla sadržavati uputstva u obliku recimo:
pripazite da vam naslov što vjernije ukazuje na vaš problem. navedite koju distribuciju koristite. pa onda
za problem sa zvukom stavite terminalski ispis slijedečih naredbi:
naredba, naredba, naredba......sve one naredbe koje mogu skratiti vrijeme pružanja pomoći
za probleme sa videom stavite terminalski ispis slijedečih naredbi
naredba, naredba, naredba......sve one naredbe koje mogu skratiti vrijeme pružanja pomoći
problem...................................
naredbe......................................
problem..................................................
naredbe.......................................................
za probleme vezane za vaše vodovodne cijevi.............
naredbe

Eto. To je to. Ima tu više pozitivnih strana, ali dvije se po mom skromnom mišljenju izdvajaju. Brža pomoć, i drugo, admini odmah znaju radi li se o stvarnom traženju pomoći, jer nitko nebi mogao reći nisam znao. Toliko.
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint
Ovo će sad biti jako neozbiljno od mene, pa mi nemoj zamjeriti;
Sve što sam pročitao, ovako na brzaka, bilo je: blabla č blabla č blabla. problem....(itd) naredbe....(itd) i jošmalo blabla. Toliko.

A sad ozbiljno. Ova mala šala ima dvostruki razlog; prvi je da ti ukažem na (ne)urednost posta, a drugi na slovo č, a oboje u što smirenijoj i opuštenijoj formi kako nebi izbijali nepotrebni sukobi. :zvizdi

Što se tiče predloženog; APSOLUTNO ne vidim IKAKVU korist od toga; ako netko ne zna/neće/ne želi pisati kako pravila nalažu jer ih nije/neće/ne želi pročitati, zašto misliš da bi čitao nešto što bi mu svaki put iskakalo prije postanja nove teme? Ljudi ne vole duge i neuredne (zbijene) postove.

Evo, iz mog primjera možeš vidjet kako bi standardan post trebao izgledati. Ljudima je lakše zapamtiti izgled nečega nego hrpu teksta. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6756
Moderator
Postovi: 6756
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 349 puta
Primio/la zahvalu: 412 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Ideja je teoretski OK, ali mislim da ljudi opet ne bi čitali što u tim međukoracima piše. Isto kao što ne čitaju pravila ili Wiki.
A i mislim da bi to bilo smotano za uvesti u phpBB. Sve te modifikacije su smotane, a kod nadogradnji na nove verzije često traže ponovno petljanje po kodu da bi opet proradile.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Polazeći od sebe.. ono što me najviše nervira kad dođem na neku web stranicu je pop up prozor na kojeg moram kliknuti da bih išao dalje..
Zato ne želim činiti drugima, što drugi čine meni.. pa makar zbog toga "nekim novim" morao 100 puta reći da popune profil ili napišu dvije suvisle rečenice o problemu.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
A značilo bi isto kao licence, tko ih do kraja čita/shvati pa klikne slažem se.

Onaj tko traži pomoć, želi da mu se problem riješi i da nastavi dalje, nije svak isti, a tko ne da dovoljno informacija, onda netko tko bi mu želio pomoći mora da postavi pitanja da ukapira što se dešava.

Nije ni obavezno da se mora pomoći, pa tko ima volje neka pomaže (msm na postove koji se ne pridržavaju pravila foruma).
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Suko je napisao/la:Ideja je teoretski OK, ali mislim da ljudi opet ne bi čitali što u tim međukoracima piše. Isto kao što ne čitaju pravila ili Wiki.
A i mislim da bi to bilo smotano za uvesti u phpBB. Sve te modifikacije su smotane, a kod nadogradnji na nove verzije često traže ponovno petljanje po kodu da bi opet proradile.


Eto, ovo je najbolji odgovor s kojim se i ja slažem.

EDIT:
Promijenila sam naslov teme jer nije bio baš informativan, a i pisalo je "budučnost". :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.