Sada je: 16 tra 2024, 06:03.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Medojedni jazavac je napisao/la:Neka se nitko ne osjeca prozvanim. Calisto.


:bleh
Odoh doma u Senj na 5 dana. Hrana, bura i dial-up internet. Sad se simbolično opraštam :mrgreen:
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Taman sad imas vremena u dobroj atmosferi biti kreativan. Nista te ne smeta. Nema interneta, domaca mamina papica, priroda ...
Divotica!
Blago nama kad nas sljedeci tjedan zaspes gotovim clancima, kolumnama i recenzijama! :bleh
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Ima li možda dobra duša da prevede moju recenziju od HTC One sa ENG na HR?
Napisao sam recenziju, ali nikako da uhvatim vremena i prevedem za objavu ovdje. Točnije bio sam krenuo, ali baterija došla do kraja i sve mi se izbrisalo. :sokiran

Imam slike i sve, a samo treba prevesti malo teksta.
Ako nema nitko onda bih si dao truda da to odradim u par dana i da se objavi. :thmb-up
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
BUMP!

Popravljeni su linkovi u ovom postu, pa ako već niste, sad možete preuzeti jezične savjetnike. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Mislim da bi trebali oživiti ovaj forum i stranicu, što vi kažete? :hmm
niingu
niingu
Jedna od mene ideja za clanak (i dobrovoljna prijava) - Void Linux na Macbooku i kako to sve skupa izgleda i radi (vec vidim i naslov - Jabuka bacena u bezdan :lol: ). Sto kazete? Imam dva koji bi bili pokusni kunici 17" 2011 i 15" 2015 :-D
Avatar
Postovi: 34
Postovi: 34
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: macOS/Linux
Ovo bi moglo biti zanimljivo. Jedan lektor ( i štošta drugo ) je zadrti antijabučar. Samo naprijed! :-D :bravo
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
slamd64 je napisao/la:Jedna od mene ideja za clanak (i dobrovoljna prijava) - Void Linux na Macbooku i kako to sve skupa izgleda i radi (vec vidim i naslov - Jabuka bacena u bezdan :lol: ). Sto kazete? Imam dva koji bi bili pokusni kunici 17" 2011 i 15" 2015 :-D


Podržavam :thmb-up

.... tim više što sam davno imao u mislima napraviti članak o MBP 15" early 2011 i tadašnjim Ubuntuom no kako me taj laptop zezao sa AMD grafikom od svega mi je ostala samo jedna fotka.

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Izbljuv na Apple, go ahead!
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6756
Moderator
Postovi: 6756
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 349 puta
Primio/la zahvalu: 412 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
bertone je napisao/la:
slamd64 je napisao/la:Jedna od mene ideja za clanak (i dobrovoljna prijava) - Void Linux na Macbooku i kako to sve skupa izgleda i radi (vec vidim i naslov - Jabuka bacena u bezdan :lol: ). Sto kazete? Imam dva koji bi bili pokusni kunici 17" 2011 i 15" 2015 :-D


Podržavam :thmb-up

.... tim više što sam davno imao u mislima napraviti članak o MBP 15" early 2011 i tadašnjim Ubuntuom no kako me taj laptop zezao sa AMD grafikom od svega mi je ostala samo jedna fotka.

slika


Kod mene je taj isti samo 17", i sad mu je ugradjen bypass zbog te nesretne AMD grafike :D
Dok za 15" mozes ubaciti plocu iz 2012 modela i tako "rijesiti" problem, za 17" ne mozes nista, jer je to bio zadnji 17" model koji je ikad napravljen, a onda je i dosla Retina...
Interesantna situacija je to bila - tokom sedmice mu je instalirana Ventura putem OCLP, nakon koji dan upalim samo crn ekran, mozda bi jos radio da je ostao na High Sierra...
Sada radi na Intelovoj HD3000, prikljucak na eksterni monitor je mrtav, te na zadnjem macOS Sonoma se vuce kao krepana macka, dakle, idealan kandidat za ovo istrazivanje.

Ovaj drugi 2015 15" je takodjer na neki nacin invalid :D
Kupljen sa skrsenim touchpadom bez baterije za male novce, kupim to sve sto mu nedostaje i ugradim i sada radi, ali one funkcijske tipke rade nesto skroz lijevo, recimo umjesto da mapira tipke F1 i F2 za podesavanje osvjetljenja, on stavi F14 i F15, pretpostavljam da je nesto zeznuo ovaj zamjenski trackpad i flat kabl, jer izgleda da su tipkovnica i trackpad povezani na neki nacin, ako iskljucim trackpad ne radi ni tipkovnica :D

Ono sto je cudno, kada preko Ventoy pokrenem Ubuntu, sve radi brzo i fluidno, cak i ove tipke sve rade kako bi trebalo. Cak i prepozna i vanjski monitor na ovom s ugasenom grafikom, ali nema slike :D

Prodati ih ne mozes, nece ih niko takve, mozda jedino u dijelove :hmm

Uskoro zapocinjem s pisanjem, nadam se da ce biti zanimljivo na sta ce to ispasti :hihi
Avatar
Postovi: 34
Postovi: 34
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: macOS/Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.