Sada je: 18 tra 2024, 20:14.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

obrada multimedije ;)
osobno me više zanimaju matematički alati i takve stvari ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
napravit neke ucionice.

gimp i obrada fotografija me ne zanima , ali sam vidio da je dosta citano i da su ljudi jako zanteresirani.
nastavit skolu (ako nije sve obradeno ). napravit sekciju , dio samo za to gdje ce se postavit pitanja i razjasnit nejasnoce, ako nekom nije jasno znate sami da ce se uvjek naci jos ljudi i koristit to rjesenje + gimp nije samo za nix

napravit python ucionicu
python je jezik kojem popularnost raste i koji se uci dost brzo.
napravit ucionicu python+gui(qt ili tkinter nije bitno ) jer se najvise trazi neki pandan visual basic-u za odradu gui alata
moze i ucionica python i linux , posto se moze odradit jako puno autoatizma i drugih stvari

Veljina Baš učionica
nastavke , odrade , automatizacija, primjeri skripti , opcenito mogucnosti bash-a
Zadnja izmjena: scheissman; 29 lip 2012, 21:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint
Slažem se sa Shicyem i ako se radi neka škola programiranja (iako mislim da toga ima svugdje i nitko nikad nije naučio programirati reko online tutoriala), ond bi valjalo izbjeći neke generičke stvari tipa C, C++, python, ruby, tu bi se mogli uključiti nekako GNU Octave ili LaTex.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Octave, LaTex, R...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Lutherus je napisao/la:Evo ja imam dalje u izradi dio 3 i 4 za bash

Ovo čekam, prva dva su mi super ;)

Lutherus je napisao/la:python za inženjere

Ovo mi se sviđa. Trenutno učim Python, jer mi treba za jedan posao. Mislim da bi se to ljudima jako sviđalo.

Lutherus je napisao/la:A ima i drugih stvari o kojima se može pisati, npr, android rom hacking, izrada custome romova,....

Ovo je isto odlična ideja, premda postoji dosta foruma koji se već bave tom tematikom. Većina njih su na engleskom, pa bi bilo dobro ovdje to objasnit za one koji možda ne znaju engleski. Inače ja se još nisam upustio u rootanje i stavljanje custom roma na svoj mob, malo me je frka da neš ne zafrknem, ali ako se ovdje počne aktivno pričat o tome možda se predomislim :D
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux
Ja si zadnjih tjedana slazem neki tips and tricks pelicana, kako instalirat, kako dodat nove teme, na sto pazit i sl.

Mislite da bi to nekog zanimalo?
Avoid the Gates of Hell. Use Linux!
Avatar
Postovi: 400
Postovi: 400
Pridružen/a: 13 sij 2009, 12:57
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 15 puta
Spol: M
OS: openSuse 11.3
tartaglia je napisao/la:Ja si zadnjih tjedana slazem neki tips and tricks pelicana, kako instalirat, kako dodat nove teme, na sto pazit i sl.

Mislite da bi to nekog zanimalo?


Bi. Stavljaj :D
Lutherus
Lutherus
Davno (prije 5-6 godina) sam napisao draft o LFS-u, uglavnom za svoje potrebe i blog koji sam u to vrijeme mislio pisati, ali sam od bloga odustao. Sumnjam da LFS ikoga zanima, ali ako slučajno postoji nekakav interes, mogao bih malo pročešljati te tekstove, izbaciti neke zastarjele dijelove, dodati nove i prilagoditi sadašnjosti (dosta toga je još uvijek aktualno). Pisano je relativno početničkim stilom, što bi možda čak bio i plus.

Napominjem da bih u tom slučaju morao napraviti ponovo jedan (B)LFS, trenutno aktualnu verziju, tako da bi bilo posla oko svega, pa ako bih ja bio jedini koji bi čitao svoje črčkarije, ne isplati se. Ne znam, LFS je možda malo previše za portal. Ako nekog zanima, mogu dati dropbox link gdje su ti moji raw originalni tekstovi, pa pogledajte ima li smisla.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Zašto bi bil previše za portal? LFS je jedna od Linux distribucija i to vrlo specifična i zanimljiva. Teks bi bil definitivno zanimljiv i pun pogodak. Bitno je ljude što više informirati, stvarati a ne prevoditi i pokazati im što je više moguće raznih strana je samo redhat i canonical nisu Linux.
Lutherus
Lutherus
stavljaj LFS ;)
to bi moglo bit zanimljivo
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.