Sada je: 16 tra 2024, 19:35.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Zanima me dali su ona 2 clanka "Hack the shell" jedina 2 ili ce ih biti jos jer je proslo dosta vremena od 2. dijela, a stvarno je zanimljivo i korisno, pogotovo pocetniku kao ja, takodjer ovo sto je bilo u ta 2 clanka samo su najosnovnije osnove
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
E to uredništvo nezna al zna autor a oni budu ako budete i dobri.
Lutherus
Lutherus
Definitivno je gotovo. Nema više basha, nema više skriptiranja, nema više kernel hackinga, nema više Linuxa. Ovo definitivno nema više smisla. Tražite komercijalizaciju, popularizaciju i debilizaciju, izvolite ih. No bez mene i definitivno ne želim čuti da se itko ikad udostoji žaliti na ijednno od njih.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Definitivno je gotovo. Nema više basha, nema više skriptiranja, nema više kernel hackinga, nema više Linuxa. Ovo definitivno nema više smisla. Tražite komercijalizaciju, popularizaciju i debilizaciju, izvolite ih. No bez mene i definitivno ne želim čuti da se itko ikad udostoji žaliti na ijednno od njih.

koji sam dio propustio? sta se sada desilo?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Ništa osobito. Samo ovo više jednostavno nema smisla. Ljudi žele debilizaciju neka je imaju. Ljudi žele komercijalizaciju, izvolite uništite sve. Ljudi žele popularizaciju umjesto razvoja, evo izvolite napravite sve bling bling gangsta motherfucker ak treba stavite i 100" kromirane felge na kerenel , sve samo da se popularizira. Svi tutoriali budu sjedinjeni u knjizi koja bude dostupna po cijeni od 150 kn.
Lutherus
Lutherus
Ne brini, šefe! To je samo bahata gamad. Nije loše imat svoje mišljenje, ali ga nekad ni ne treba reć. Nekad treba nešto i naučit, jbg. Upravo zbog toga ti trebaš nastavit pisat.
:thumbs :ninja spivo

Uostalom, ti si bio prvi koji si me upoznao sa shellom. Vidiš da ipak na 100 lijenčina dođe jedan pravi :mrgreen:
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Ne. Dosta mi je više. Trgam se i trošim na sve strane a uzalud. Bude objavljena knjiga pa tko želi neka kupi, pojedinačne skripte budu dostupne u pdf-u uz mogučnost donacije. Ljudi žele debilizaciju, komercijalizaciju i popularizaciju pa neka je i imaju. Ja od njih dižem ruke no ne želim ni čuti ni vidjeti kako se netko žali da neradi ovo ili neradi ono pogotovo ne kad je rješenje tog problema među prvih 7 redova na wikiu.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ništa osobito. Samo ovo više jednostavno nema smisla. Ljudi žele debilizaciju neka je imaju. Ljudi žele komercijalizaciju, izvolite uništite sve. Ljudi žele popularizaciju umjesto razvoja, evo izvolite napravite sve bling bling gangsta motherfucker ak treba stavite i 100" kromirane felge na kerenel , sve samo da se popularizira. Svi tutoriali budu sjedinjeni u knjizi koja bude dostupna po cijeni od 150 kn.

pa dobro uvjek ce biti onih koji zele debilizaciju kao i onih koji zele ono drugo

a sada da zele popularizaciju umjesto razvoja, znas da treba ipak postojati neka kriticna masa korisnika nekog operativnog sustava da se pokrene razvoj kako treba

isto tako kada taj broj naraste preko nekog broja pocne lagana debilizacija jer pocinju ga koristiti i ljudi koje toliko ne zanima kako os radi nego koriste os za pokretanje programa koji im trebaju

a na kraju krajeva imas gentoo ili je i kod njega pocela debilizacija?

nemoj stvari shvacati osobno, radi ono sto volis i ne obaziri se puno na druge ;)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Popularizacija kod Linuxa je trenutno zadnja stvar koja nam treba. Ima previše koda sa glitchevima koje treba ispraviti a nema dovoljno ljudi koji znaju a još je manje onih koji to zapravo i žele. Ima i podosta unutarnjih problema koje treba prvo popeglati. Popularizacija nije ono koj nam sad treba, nama prvo treba razvoj a tek onda popularizacija s time d a ljudi nikako da shvate kako nijedan Linux bazirani operacijski sustav nije ni zamjena za Windows niti alternativa niti je tako zamišljen. Uostalom čudim se tome a ljudi ne razlikuju mac od mac os-a :roll:

nemoj stvari shvacati osobno, radi ono sto volis i ne obaziri se puno na druge ;)

ma nije tolko osobno koliko nemam volje kad čitam komentare. Da ljudi defakto ne razlikuju GUI od shella za GUI, shell od desktop managera, code name od relase name, da ljudi neznaju ikone mjenjati. Sori al to donosi popularizacija. Ovako budem radil idalje kaj volim a tko eli može za skriptu donira<ti koj dolar tko neželi nemora a tko želi knjigu može je kupiti.
Lutherus
Lutherus
zole052 je napisao/la:pa dobro uvjek ce biti onih koji zele debilizaciju kao i onih koji zele ono drugo

a sada da zele popularizaciju umjesto razvoja, znas da treba ipak postojati neka kriticna masa korisnika nekog operativnog sustava da se pokrene razvoj kako treba

isto tako kada taj broj naraste preko nekog broja pocne lagana debilizacija jer pocinju ga koristiti i ljudi koje toliko ne zanima kako os radi nego koriste os za pokretanje programa koji im trebaju

a na kraju krajeva imas gentoo ili je i kod njega pocela debilizacija?

nemoj stvari shvacati osobno, radi ono sto volis i ne obaziri se puno na druge ;)



:thumbs
Ako i postoje debili, to ne znači da im se treba popuštati. Što kaže zole, uvijek će postojati kritična masa koja je stvari gurati naprijed. Nikad svi nećemo bit jednako/dovoljno zahvalni, niti ćemo jednako (ako i uopće) pridonositi radi. To ti je zakon kolektivne odgovornost ili po naški: puno baba, kilavo dite!
Fino ti zole kaže, radi ono što voliš i je*e ti e za druge! Zar bi se ja trebao bacit kroz prozor zato što me prijatelji penđeraši i kliketaši čudno gledaju.
Previše se nerviraš zbog pizdarija, budi malo više sa svojom Japankom, popij koju i terminali. Ne daj da te gamad naživcira
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.