Sada je: 29 ožu 2024, 07:49.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ma budem ja i dalje radil kaj volim, samo više ne badava. Tu bude knjiga po cijeni od 150 kn.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ima previše koda sa glitchevima koje treba ispraviti a nema dovoljno ljudi koji znaju a još je manje onih koji to zapravo i žele. Ima i podosta unutarnjih problema koje treba prvo popeglati. Popularizacija nije ono koj nam sad treba, nama prvo treba razvoj a tek onda popularizacija (...)


Toga će uvijek biti baš zato što linux razvija zajednica. Mi nismo korporacija s čvrstim vodstvom, jakim resursima i ciljevima. Mi smo laisses faire model i baš zbog toga bauljamo okolo i koljemo se međusobno. Ali se zato i razvijamo prema vlastitim željama
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
I upravo radi toga ovdje nije mjesto ni komercijalizaciji ni popularizaciji ni debilizaciji ( makar je sve to troje isto ). Bilo je pokušaja da se komercijalizira od strane nekih kompanija pa je upravo njihov kod taj koj je problematičan a ne može se mjenjati jer su ga zatvorili.
Lutherus
Lutherus
Možda malo skrenem sa teme.

Podržavam Open Source softver, ali nisam veliki protivnik vlasničkog softvera. Smatram da bi vlasnički softver i Open Source softver trebali koegzistirati. Koristim i vlasnički softver kao što je ATI Catalyst, Adobe Flash, Adobe Reader (koristim Adobe Reader ponekad).

Razlog zašto sam prešao na Linux je upravo ideja o Open Source softveru i ideja da bi sav softver trebao biti slobodan.

Lutherus je napisao/la:I upravo radi toga ovdje nije mjesto ni komercijalizaciji ni popularizaciji ni debilizaciji ( makar je sve to troje isto ). Bilo je pokušaja da se komercijalizira od strane nekih kompanija pa je upravo njihov kod taj koj je problematičan a ne može se mjenjati jer su ga zatvorili.


Ni meni se ne sviđa velika komercijalizacija. Kao efekat popularizacije dobivamo debilizaciju i to je činjenica.
Btw čitam u BIH se nudi laptop sa predinstaliranim SUSE Linuxom. Zašto SUSE Linux kada ima mnogo boljih distri?
Nije li to upravo anti Open Source reklama?

calisto053 je napisao/la:Toga će uvijek biti baš zato što linux razvija zajednica. Mi nismo korporacija s čvrstim vodstvom, jakim resursima i ciljevima. Mi smo laisses faire model i baš zbog toga bauljamo okolo i koljemo se međusobno. Ali se zato i razvijamo prema vlastitim željama


Uvijek će postojati ljudi kojima se sviđa GNOME, KDE, Cinnamon, XFCE, MATE ili neki od WM-a. Svi imamo različite potrebe i različite želje. Ali svi imamo zajedničke ciljeve, zar ne?
Ne treba se nervirati. Ponajmanje nam trenutno treba svađa u zajednici.

Lutherus je napisao/la:Ima previše koda sa glitchevima koje treba ispraviti a nema dovoljno ljudi koji znaju a još je manje onih koji to zapravo i žele. Ima i podosta unutarnjih problema koje treba prvo popeglati. Popularizacija nije ono koj nam sad treba, nama prvo treba razvoj a tek onda popularizacija s time d a ljudi nikako da shvate kako nijedan Linux bazirani operacijski sustav nije ni zamjena za Windows niti alternativa niti je tako zamišljen. Uostalom čudim se tome a ljudi ne razlikuju mac od mac os-a :roll:


Zar je Windows veoma stabilan i ima mali broj bugova i glitcheva? Sigurno ne.
Zašto misliš da nam popularizacija ne treba? Ali nam isto tako treba i razvoj.
Ljudi se drže navika i neki nikada neće shvatiti da Linux nije zamjena za Windows.

Sjećam se shrike-ovog posta da je najbolje da Linux bude upravo za one koji eksperimentišu.
Možda... ali u čemu je popularizacija toliko loša?
Linux možda jeste za one koji eksperimentišu, ali popularizacijom bi mogli privući korisnike kojima bi se Linux svidjeo i koji imaju želju, vremena i strpljenja učiti koristiti nešto novo.

Znam da svako ima svoje mišljenje i to poštujem.
Zadnja izmjena: qwxy; 21 ruj 2012, 12:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian
Jer popularizacija ne donosi razvoju. Vidi Ubuntu. Kaj imaju od razvoja? Ništa. A sve guraju u popularizaciju i stvaraju att korisnike ( att = anti tehnički talent ). Ratvili su svoj shell za Gnome 3 i to je to a najviše koncentracije ulažu u promjenu boje. Kažu imaju Long term support a većina softwera im je nestabila beta prepuna bugova. Mene bi bila sramota za to pružati bilo kakav support a kamo li reći long term support.
Lutherus
Lutherus
KVALITETA > KVANTITETA. Za debilizaciju koristenja kompjutera kriv je MS i Apple. Debilizacijom samo sire svoje trziste. Pola razreda ne zna instalirat' jbni IIS (4. raz, tehnicar racunarstva, sto bi i nekako razumio da nismo to radili prije 5 mjeseci). Napravili su generaciju koja nece( i nezna) da progoogla, otvori knjigu, pita nego kaze de ti to meni uradi...
Avatar
Postovi: 47
Postovi: 47
Pridružen/a: 01 kol 2012, 11:29
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian testing
to je zabrinjavajuća tendencija...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
nemojte biti extremisti, ima ljudi koje to ne zanima a koriste kompjuter za razne stvari...

zamislite da ne mozes voziti auto dok nisi barem automehanicar a po mogucnosti bilo bi i u redu da zavrsis strojarstvo :roll:

zasto ne bi netko mogao koristiti autocad ako nezna kako radi os ili bilo koji slican primjer :bleh
(ajde izuzet cemo ljude koji su u 4. razredu na smjeru racunalni tehnicar, tu nesto ne valja :mrgreen: )
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Naravno, ne treba ići iz krajnosti u krajnost.
Međutim, auto ipak moraš naučiti voziti, ne smiješ voziti bez dozvole, ideš u auto školu gdje potrošiš dosta vremena, živaca, a i nije baš ni jeftino. Jel ono Bill Gates ili netko drugi iz MS-a došao na ideju da bi trebalo uvesti nešto slično i za korištenje kompjutera? :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
drone je napisao/la:Naravno, ne treba ići iz krajnosti u krajnost.
Međutim, auto ipak moraš naučiti voziti, ne smiješ voziti bez dozvole, ideš u auto školu gdje potrošiš dosta vremena, živaca, a i nije baš ni jeftino. Jel ono Bill Gates ili netko drugi iz MS-a došao na ideju da bi trebalo uvesti nešto slično i za korištenje kompjutera? :)

ajde ajde i ti opet u extreme, auto je bio glupi primjer a za njega polazes jer je to opasna igracka gdje mozes nekome oduzeti zivot ako neznas rukovati sa njime...

ajde da zabrane gledanje televizije svime koji neznaju kako televizija radi ili da se nesmijes ljuljati na ljuljacki ako u skoli nisi polozio mehaniku ili da da nesmis jesti ako nisi bio na faxu da te nauce kako se pravilno hraniti i sto ima u kojoj namirnici...

ajde ljudi smirite se i razmisljajte ko ljudi a ne kao kompjuteri :bleh
i te vase frustracije izbacite trcanjem u prirodi, voznjom bicikle ili u teretani... a ako niste sportski tip odite na pivu u dobrom drustvu :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.