Sada je: 28 ožu 2024, 09:07.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

vision je napisao/la:calisto053
Zar nikad "sumnjivi" post ne pretražiš po netu prije nego odgovoriš? :hihi

Ma provjerava... samo danas je mala razlika između:

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
@vision - bertone je potpuno u pravu. Stara narodna poslovica kaže kako je tanka granica između gluposti i trolanja.
Osim toga, ako krenem detaljnije istraživati, piva bi mi se začas ugrijala, postao bih nervozan, a to nije dobro
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Ima taj iPhone dobrih i loših strana kao i Android, da budem malo on topic. Mogao bi detaljnije o tome, ali sam na mobitelu pa mi se ne da sada tipkati toliko, možda kasnije :hihi Ima mi cura iPhone pa sam mogao vidjeti detaljno što ta odgrižena jabuka ima kao plus i minus. Nije bot ni otvorio baš toliko lošu temu, ako imamo temu o jabučarenju zašto ne bi secirali i iPhone :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
@JH-IM
Kad te bude volja raspiši se, ionako je kako kažu dosadno. :mrgreen:
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Imao sam iphone 3, samsung s4, ms lumia nokia.

iphone je daleko najbolji mobitel za korištenje za end usera kao i za programiranje kao i zazardu.

nikad više skupi mobitel s androidom , samo iphone-a.
na s4 mi puknuo ekran sa nutarnje strane, a inače ga platio u cashu preko 5000 kn, odem na reklamacije, a nije bila moja greška i bio je mobitel još pod garancijom.
Kažu mi: popravak se čeka 2 tjedna i nemamo zamjenski.

Na zapadu su mobiteli jeftiniji.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
Svatko tko tvrdi da je genijalno programirati za ijednu Appleovu platformu se time vjerojatno nije dovoljno bavio :kava
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Svatko tko tvrdi da je genijalno programirati za ijednu Appleovu platformu se time vjerojatno nije dovoljno bavio :kava


ne kažem da je genijalno, ali je swift u odnosu na javu puno bolji i ugodniji.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
stari je imao iphone 3s ili 3 nešto i bio je bitno zadovoljniji nego sa androidima. na drugu stranu je uvijek uzimao loše i jeftine androide, osim zadnjeg acera koji je imao više rama sam nego ostatak androida zajedno. glavna zamjerka mu je što se aplikacije redovno i lako ruše što bome i mene drka jer nema smisla da mob sa 3 GB rama redovno ostane bez resursa. Mislim da im je bila gadno kriva ideja da koriste javu na mobilnoj infrastrukturi jer taj jezik je kriminalan. Swift je ako se ne varam objektni C 2.0 i to definitivno leti, a prokleta java je rupa bez dna i za stolna računala.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:stari je imao iphone 3s ili 3 nešto i bio je bitno zadovoljniji nego sa androidima. na drugu stranu je uvijek uzimao loše i jeftine androide, osim zadnjeg acera koji je imao više rama sam nego ostatak androida zajedno. glavna zamjerka mu je što se aplikacije redovno i lako ruše što bome i mene drka jer nema smisla da mob sa 3 GB rama redovno ostane bez resursa. Mislim da im je bila gadno kriva ideja da koriste javu na mobilnoj infrastrukturi jer taj jezik je kriminalan. Swift je ako se ne varam objektni C 2.0 i to definitivno leti, a prokleta java je rupa bez dna i za stolna računala.


Performanse i redovni updateovi za OS su jedine ozbiljne prednosti iPhonea, on dobiva updateove godinama za razliku od Androida gdje ako uopće dobiješ update čekaš ga mjesecima, a i mobitel ti brzo postane zastario i više nije podržan, iPhone je do 6S imao 1 GB RAMa i sve je radilo bez problema, već ima Androida sa 4-6 GB RAMa, ludilo. Ima iPhone i mnoge mane kao na primjer što te forsira da sve radiš preko iTunesa, visoka cijena i retardirane ideje kao za 7 da neće više imati klasičan priključak za slušalice već samo bluetooth i Apple slušalice će biti podržane. Koliko god većina Linux korisnika ne volila Apple radi proprietary hardvera i softvera, iOS bolje radi od Androida, zatvoreniji je i neprilagodljiviji ali bolji.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Jasno da je bolji jer jako puno toga ograničava, forsira jedinstveno sve tj. monotonost i dolazi faktički na jednoj hardverskoj platformi. Da android dolazi za samo jedan mobitel, recimo Note seriju, da se na njega može kopirati stvari sa samo jednim programom (tipa KDE konqueror), da imaš masivno ograničeno što možeš raditi onda bi i android radio bitno bolje. Ovako moraš podržavati sijaset hardvera sa razno raznom infrastrukturom, brdo programa slabo do ništa prilagođenih. I još to na platformi koja je memory hog.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.