Sada je: 16 tra 2024, 04:50.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Stvarno dobra ova tema o iPhoneu :thmbs-up

Osobno mislim da je jedini normalni telefon kojeg je Apple napravio nakon iPhonea 3GS, iPhone SE... no Aplleu zamjeram što je s iOS-om ubio OS X (njegovu kvalitetu). :(
Što se tiče iOS softvera i updatea... pa koliko sam čitao znalo je biti veselo kad bi tu i tamo znali pustiti poludovršeni update :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
shrike je napisao/la:Jasno da je bolji jer jako puno toga ograničava, forsira jedinstveno sve tj. monotonost i dolazi faktički na jednoj hardverskoj platformi. Da android dolazi za samo jedan mobitel, recimo Note seriju, da se na njega može kopirati stvari sa samo jednim programom (tipa KDE konqueror), da imaš masivno ograničeno što možeš raditi onda bi i android radio bitno bolje. Ovako moraš podržavati sijaset hardvera sa razno raznom infrastrukturom, brdo programa slabo do ništa prilagođenih. I još to na platformi koja je memory hog.


I uz to gotovo pa svaki proizvođač Android mobitela radi dodatne preinake na OSu, natrpa hrpu bloatwarea i tako dodatno destabilizira OS i napravi ga još zahtjevnijim. I onda kada naiđu bugovi čekaš mjesecima na firmware update da ih poprave, ako ga uopće dobiješ, to je meni osobno najveća mana Androida u odnosu na iOS, spori i neizvjesni updateovi odnosno kratka ili nikakva podrška. Samo premium modeli mogu očekivati kakvu takvu redovnu podršku godinu dvije. Većina jeftinijih modela dobije jedan ili nijedan update. Taj dio me kod Androida nervira jer ja sam tip osobe koja uvijek hoće latest i greatest softver. I bolji dizajn, stock Android je ružan, Sonyjev UI mi je najljepši na Androidima, a Samsungov Touchwiz je meni dno.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Stock Android je meni prekrasan (budući da je Material Design zapravo promišljen), a sva sučelja, pa tako i Sonyjevo nakaradno poluskeuomorfno-poluflat sučelje, su mi ružna. :kava

iOS i Mac (od Yosemite pa nadalje) su posebna priča gdje sam design language nije problem (za razliku od Samsunga gdje je upravo to problem) već njegova implementacija (izuzev primjedbi poput "nije jasno što je button") koja zna biti bolno glupa.

I istini za volju, nisam uopće čuo ni vidio da se netko s boljim Android mobitelom žali na njegove performanse. Istina, da nije Java, sve bi bilo puno bolje, ali ne vidim ni ovako da je nešto pregrozno uz dobar hardver.

Koristio sam Android i iOS i iskreno mogu reći da sam puno zadovoljniji Androidom te da ga smatram boljim od iOS-a. Po meni, pruža daleko bolje iskustvo korisniku (uz uvjet da je hardver solidan i da proizvođač nije uništio ROM) od iOS-a u svakom pogledu osim updatea, a oko toga se samo možemo nadati zamjeni trenutnog, katastrofalnog procesa.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Stock Android je meni prekrasan (budući da je Material Design zapravo promišljen), a sva sučelja, pa tako i Sonyjevo nakaradno poluskeuomorfno-poluflat sučelje, su mi ružna. :kava


Stvar ukusa, meni je stock Android ružan i nedovoljno usklađen vizualno. Messaging aplikacija je posebno očajno dizajnirana, a o ikonama nekim da ne pričam. Sony UI mi jedini izgleda koliko toliko dobro :-D

Koristio sam Android i iOS i iskreno mogu reći da sam puno zadovoljniji Androidom te da ga smatram boljim od iOS-a. Po meni, pruža daleko bolje iskustvo korisniku (uz uvjet da je hardver solidan i da proizvođač nije uništio ROM) od iOS-a u svakom pogledu osim updatea, a oko toga se samo možemo nadati zamjeni trenutnog, katastrofalnog procesa.


Not going to happen, updateovi su sredstvo prisile korisnika da kupe novi mobitel, proizvođačima Androida se ne isplati davati dug i redovan support, ljudi ne bi mijenjali mobitele onda tako često, a to znači manje profita. Apple uzima ogromne marže na iPhoneovima i oni si mogu dopustiti da podržavaju mobitele 3-4 g, tako kupuju i odanost Apple ekosustavu, kupite naše proizvode, vrlo su skupi ali vam traju godinama :) Mi se brinemo za vas :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ne znam pričamo li o istom stock Androidu :D Meni je od uvođenja Materiala sve super i začuđujuće usklađeno, a Messaging aplikacija mi je odlična rofl (Ovo je trenutno stock Android aplikacija [ne pričam o AOSP-u, iako je u njemu isto neka slična]: https://play.google.com/store/apps/deta ... .messaging)

Googleovci idu na postupno preuzimanje kontrole nad updateovima kroz Google Play i pružanjem stock Android aplikacija za što više funkcija kako bi se to barem moglo updateati bez punog softverskog updatea na kojeg se mora čekati proizvođača. Ne znači previše, ali je nešto. Nažalost. :(
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Ne znam pričamo li o istom stock Androidu :D Meni je od uvođenja Materiala sve super i začuđujuće usklađeno, a Messaging aplikacija mi je odlična rofl (Ovo je trenutno stock Android aplikacija [ne pričam o AOSP-u, iako je u njemu isto neka slična]: https://play.google.com/store/apps/deta ... .messaging)

Googleovci idu na postupno preuzimanje kontrole nad updateovima kroz Google Play i pružanjem stock Android aplikacija za što više funkcija kako bi se to barem moglo updateati bez punog softverskog updatea na kojeg se mora čekati proizvođača. Ne znači previše, ali je nešto. Nažalost. :(


Mislim na Messaging u 5.x Androidu (ne znam jesu mijenjali dizajn u 6.x) bez custom prepravki, vrlo slično ili isto ovoj aplikaciji sa linka. iOS mi je usklađeniji i zaokruženiji vizualno, ništa ne odskače već je uniformno, launcher, taskbar, Settings, Messaging, Dialer itd sve je u skladu jedno sa drugim. Ta konzistentnost mi fali na Androidu koji je previše "šaren" i neusklađen. Za moj ukus.

OK je da se preko Google Playa updatea Google bloat... ovaj Google aplikacije :hihi Neka barem budu updateane. Mislim da OS updateovi kao na iPhoneu neće doći tako skoro, a možda i nikada jer nisu u interesu proizvođača.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
bertone je napisao/la:Stvarno dobra ova tema o iPhoneu :thmbs-up

Osobno mislim da je jedini normalni telefon kojeg je Apple napravio nakon iPhonea 3GS, iPhone SE... no Aplleu zamjeram što je s iOS-om ubio OS X (njegovu kvalitetu). :(
Što se tiče iOS softvera i updatea... pa koliko sam čitao znalo je biti veselo kad bi tu i tamo znali pustiti poludovršeni update :-D


mislis macOS? :hihi
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Da, po novom su i ime OS-a ubili pface
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11345
Site Admin
Postovi: 11345
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 658 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Sta je i na vrbi rodilo grozdje, tj. na pingvinima jabuke?
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
i aj sam davnih dana imao iPhone 3G koji sam dobio kada je iPhone 5 bio aktualan. Da sada imam para vjerojatno bi si kupio iPhone bas zbog toga sto na njemu doslovce sve radi, nemoras se pitati da li ce nesto raditi ili ne kao na androidu. Ne bih sada ulazio u ikakve daljnje diskusije dok nema neke teme, dapace koristim android i prezadovoljan sam njime ali da je sve savrseno, daleko je to od istine...
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.