Sada je: 18 tra 2024, 19:25.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

trzalica je napisao/la:Koliko vam je najduže trajala baterija sa custom ROM-ovima? (Znam da ovisi o kapacitetu baterije itd. itd. ali baš me zanimaju vaša iskustva :) )

Meni traje isto na One max.
Doduše uvijek koristim ROM-ove koji su redovito održavani postoji greška ista bude brzo ispravljena. Meni naviše baterije pojede LTE i 3G, a onda ekran i Wi-Fi.

Baterija 1

Baterija 2


Sad koristim CM12 koji radi odlično s obzirom da je samo test build. Danas izašao novi build i osjeti se da radi brže i nema nikakvog trzanja.
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
Da li možda netko ima problema sa Google Play store-om, tj. sa Google services?
Stalno mi iskače upozorenje "Unfortunately, Google services has stopped working".
Jel netko otkrio riješenje?

U moru svega što sam isprobao da otklonim problem je i ovo:
Tip 1: Empty the Cache of the system app Google Play services

Navigate for example on a Samsung Galaxy S6 in the following submenu:

Menu --> Settings --> Applications --> Application Manager --> tab "All"

Search here for the entry "Google Play services". Tap it once to display detailed information about this app on the screen of your smartphone. In this window, you will now find a button with "Clear Cache". Tap on the button, so that the cache is flushed. Then restart your Android smartphone.

Tip 2: Reset app preferences:

For this re-open: Menu --> Settings --> Applications --> Application Manager --> tab "All"
Now tapat the top right on "More" and then in the small menu on the "Reset app preferences". Finished!

Now restart your Android smartphone so that the changes take effect.

Tip 3: Remove Google account and add it again

Open from the home screen of the Samsung Galaxy S6 the menu and then the Android settings. Scroll down and then tap the button "Accounts". You will now see all the accounts that are created on your Samsung Galaxy S6. One of these is the Google Account. Tap on this and you go deeper in a submenu. You can tap now your e-mail address, and then in the next submenu on the top three-point symbol to the right.

A small pop-up opens, in which now "Remove account" can be selected. Confirm the deletion of the account by clicking OK. Finished!

Then replace the Google Account again on your Samsung Galaxy S6. Go to Settings --> Accounts and then "Add Account". Now select "Google Account '. It now opens the wizard to add the Google account. Enter your email address from Gmail and then continue. Your Google account will be created automatically.

Tip 4: Perform Wipe Cache Partition

As a last tip we want to recommend you the Wipe Cache Partition. This option clears the cache of your smartphone. This article describes the procedure by using the Samsung Galaxy S6.

(the above text has been copied from: solvemix. com/ index. php / android-smartphones / 604-google-play-services-has-stopped-what-to-do


EDIT: Riješio sam problem tako da sam ga zaobišao, na način da više ne koristim Google Play Store i to je to! :)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Probao na xperia z3 compact i radi G.Play. :-D
Zanima me nešto drugo. Imali li netko od vas na xperiji ili sličnom aparatu Cyanogenmod? Kopka me da ga instaliram, ali nemam nikakvog iskustva s tim stvarima na Androidu, te me interesira kako radi i kako se ponaša iz prve ruke. Na forumima su šarolika iskustva. :hmm
A i interesira me bi li Ubuntu išao na njega. :-D
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Moje neveliko Cyanogenmod iskustvo je vrlo pozitivno. Prošle sam ga zime instalirao na kćerin umirovljeni stari mob, što se supruzi svidjelo dovoljno da njime zamjeni svoj znatno noviji windowsphone. Stvar, uz samo jedan restart radi i danas, samo uz bolji paket ikona, naravno. Ne znam kakva je podrška za tvoj mob. Pretraži malo forume, ima odlično podržanih uređaja kao i onih potpuno nepodržanih (moj Meizu npr. :place )

Nađoh post: viewtopic.php?f=37&t=7062&start=460#p235321
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
oldman je napisao/la:Probao na xperia z3 compact i radi G.Play. :-D
Zanima me nešto drugo. Imali li netko od vas na xperiji ili sličnom aparatu Cyanogenmod? Kopka me da ga instaliram, ali nemam nikakvog iskustva s tim stvarima na Androidu, te me interesira kako radi i kako se ponaša iz prve ruke. Na forumima su šarolika iskustva. :hmm
A i interesira me bi li Ubuntu išao na njega. :-D


Ubuntu teoretski može raditi na bilo kojem mobitelu samo je pitanje drivera za hardver u tom mobitelu, ako postoji port za Xperiu Z3 Compact to ćeš naći na XDA developers forumu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Još sam malo kopao po netu, te za sada mi je Ubuntu još daleko. Cyanogenmod mi je za sada jednostavniji i bliži te ima dobrih tutoriala, konkretno za moj model Xperie D 5803 a Androida 5.1.1. Samo moram skupiti hrabrost. :-D
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Ja imam poprilično miješana iskustva s CM-om na starom Note 2: nekad radi odlično, nekad je katastrofa što se tiče nekih stvari (baterija, kamera i sl.), no uglavnom sam morao koristiti community portove jer nije bilo maintainera za uređaj :pogled_dolje

No, razlog zašto se nisam vratio na Touchwiz je ljepota i prilagodljivost, čak su mi neki problemi i bili vrijedni toga (sve osim baterije, zapravo).
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb - što se baterije tiče, svakako isprobaj Supercharger skriptu! :thmb-up Moj ROM ima tu skriptu implementiranu i trajanje baterije mi je znatno dulje od stock androida a i performanse moba su znatno bolje.
Zadnja izmjena: trzalica; 09 ruj 2015, 20:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Hvala na savjetu, svakako hoću kad si na ovaj mob stavim neki custom ROM, zasad sam još na Senseu :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Koji su uređaji najbolje podržani vezano za cyanogen?
Ne računajući one koji ga imaju defaultno kao OnePlus One.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.