Sada je: 29 ožu 2024, 11:16.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Čini mi se Nexus i Samsung te čini mi se Motorola. Ostali su su kako tako. Kolikovidim i moj je još Unstable. Uglavnom sve radi osim kamere, koja je slabo riješena. Nešto slabija kvaliteta slike. :hmm
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.

...nema do bloatwarea koji dolazi sa "originalnim" androidom :bleh
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.


Dosta ovisi koji mobitel i tko je maintainer za CM, ja sam ga koristio na dva mobitela i bio je ok, sve je radilo normalno, problem sa CMom je ako je tek izašao za neki mobitel onda je pun bugova, nakon nekog vremena postane ok. Obično mu treba vremena da srede sve i onda radi. Ima i puno ROMova baziranih na CMu koji brže poprave bugove ali treba definitivno dobro pročitati komentare korisnika prije instalacije bilo kojeg ROMa. Meni je najveća mana CMa bila što je ružan isto kao defaultni Android, skoro je ružan kao Samsungov Touchwiz :hihi Xperia UI :ljubav
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Meni i idgovara jednostavan , asketski izgled, samo da sve funcionira. Na lizalici samo iskaču popupovi i reklame a na CM se to lakše riješi. Barem :hmm tako sam pročitao.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
trzalica je napisao/la:
shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.

...nema do bloatwarea koji dolazi sa "originalnim" androidom :bleh


Baš tako. Koristim CM otkad imam i ovaj trenutni smartphone, i nisam imala nikakvih problema s njim. A minimlizam postigneš upravo tako da instaliraš CM ROM s minimal gapps paketom, bez Hangoutsa, Youtubea, Google+ i ostalih nepotrebnih gluposti koje ti Google silom pokušava nagurati u grlo :kava :hihi
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Abzeenth je napisao/la:
trzalica je napisao/la:
shrike je napisao/la:nakon godinu dana CM sam zaključio da se ne isplati. Čisti minimalizam i stablinost originalnog androida i to je to.

...nema do bloatwarea koji dolazi sa "originalnim" androidom :bleh


Baš tako. Koristim CM otkad imam i ovaj trenutni smartphone, i nisam imala nikakvih problema s njim. A minimlizam postigneš upravo tako da instaliraš CM ROM s minimal gapps paketom, bez Hangoutsa, Youtubea, Google+ i ostalih nepotrebnih gluposti koje ti Google silom pokušava nagurati u grlo :kava :hihi

Tako je!
A i u zadnje vrijeme dosta ljudi sa novijim ili novim mobovima ima problema sa Google Play Services-om (barem sam tako pročitao po netu dok sam pokušavao pronaći riješenje za svoj problem sa tom aplikacijom). Tako da najbolje ne koristiti niti Google Play Store aplikaciju haha :D
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
:-D Jel to vi mene, kao, nagovarate? :-D Z3C mi je otključan na sve mrežei te , kako da vidim, dal imam root ovlasti ili ga moram rootat?
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
oldman je napisao/la::-D Jel to vi mene, kao, nagovarate? :-D Z3C mi je otključan na sve mrežei te , kako da vidim, dal imam root ovlasti ili ga moram rootat?


Stock firmware sigurno nije rootan, provjeri preko neke root checker aplikacije na Google Playu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
...možda je jednostavnije da pokuša instalirati neku aplikaciju koja traži root pristup poput Titanium backupa i ako se ne instalira ili počne izbacivati upozorenja da treba root ovlasti znači da nije rootan i to je to. Ti root checkeri znaju biti i zajebi (u smislu malwarea)...
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.