Sada je: 29 ožu 2024, 12:28.
Ukratko se predstavite.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
Ima uradiću to.Ne znam dali treba nova instalacija,jer sam do sada instalirao 5-6 puta,čak sam hteo da instaliram w7,to tek neće,uopšte ne prepoznaje flešku.Imam linux na kompu i sve radi bez greške.Isto mint verziju.Bilo mi je čudno kad sam instalirao na laptopu što mi je tražio maunted diska jer stalno nalazi neke direktorijume za brisanje.Možda je to problem.
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 19 stu 2018, 07:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: M
Čini mi se da je na linku koji sam prethodno poslao, s primjerom kako je problem riješen na forumu Minta, navedeno da se nije mogao pokrenuti instalirani Mint dok se nije interveniralo... a kako, stoji tamo. Nemam osobnih iskustava, pa ne mogu neposredno pomoći, nažalost :pogled_dolje
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Vrlo vjerojatno se rješenje krije u uefi ( bios ) postavkama. Mint,manjaro,ubuntu i opensuse nemaju problema sa uefijem, dok ostale nisam isprobavao.

Ako si instalirao efi particiju onda uefi nebi trebalo disejblati.

Na mnogim biosima do secureboot postavki možeš tek kad disejblaš fastboot pa restartaš komp...

....
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Kod paljenja stisni F12 tipku. To je boot izbornik. Vidi dali tamo imaš nešto od Minta i ako imaš stavi to na prvo mjesto.
Npr. efi/ubuntu/shimx64.efi zatim to pokreni.

Pozz

Dodatak. Prije toga F12 moraš omogučiti u biosu (F2)
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.