Sada je: 29 ožu 2024, 11:05.
Ukratko se predstavite.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
Dobar dan.
Novi sam na forumu pa da se predstavim: ime mi je Božidar, iz Zagreba sam, dosta dugo pratim vaš portal a sada sam se odlučio i uključiti. Poduzetnik sam , koristim linux i poslovno i privatno te imam pitanja oko licenciranja. Otvorio bih temu oko korištenja linuxa u komercijalnom okruženju pa ako mi možete preporučiti unutar kojeg podforuma da to napravim i možda preporuka za naslov teme. Hvala.
Avatar
Postovi: 11
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2019, 09:32
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux
Dobrodošao :bok

Temu možeš otvoriti u podforumu "Linux općenito" jer nema podforuma koji bi se bavio isključivo pitanjima vezanim za poslovne korisnike, a danas-sutra ako novootvorena tema poluči i iznjedri interesantne informacija za širi krug korisnika zako je postavimo kao sticki ili premjestimo na možda bolje mjesto.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
DND!
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Božidar je napisao/la:Dobar dan.
Novi sam na forumu pa da se predstavim: ime mi je Božidar, iz Zagreba sam, dosta dugo pratim vaš portal a sada sam se odlučio i uključiti. Poduzetnik sam , koristim linux i poslovno i privatno te imam pitanja oko licenciranja. Otvorio bih temu oko korištenja linuxa u komercijalnom okruženju pa ako mi možete preporučiti unutar kojeg podforuma da to napravim i možda preporuka za naslov teme. Hvala.


Licenciranja čega točno? Linuxi tipa debiani, ubuntu ili mint nemaju licenciranja za poslovno korištenje osim ako naravno eksplicitno želiš kupiti neke njihove usluge, ali nema kao na MS platformi da svaka pizdarija garantirano ima neke licence.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Hvala na savjetima.
Otvoriti ću onda temu pod naslovom Oem Linux u podforumu Linux općenito, pa ćemo tamo u detalje.
Avatar
Postovi: 11
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2019, 09:32
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.