Sada je: 14 svi 2024, 13:59.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
:lulz :lulz :lulz
Skuzajte, morao sam upast! Ok, slobodno nastavite dalje...
:lulz krepacu
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Isprike, isprike hahaha

Ne bješe mi namjera ukrasti slovo, ali moram pohvaliti dramatični nastup :D :D :D

Trenutačno ne mogu probati jer sam na poslu, ali ću baš istestirati kada se vratim.

Možeš mi reći zbog čega nebi radio if sa d* ? Jel možda zato što u if-u mora d* biti pod navodnicima pa bi shell to vidio kao doslovni string "d*", a ne kao sve što počinje sa d ?
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 svi 2014, 02:17
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
rkaracic je napisao/la:Možeš mi reći zbog čega nebi radio if sa d* ? Jel možda zato što u if-u mora d* biti pod navodnicima pa bi shell to vidio kao doslovni string "d*", a ne kao sve što počinje sa d ?

Upravo tako. Case ti dozvoljava korištenje stringa i bez navodnika, naravno ako ne sadrži razmak(e). Također, odgovore tipa d* i a* (kod ad umjesto da) možeš odvojiti pajpom, tako da ne pišeš dva puta isti dio koda. Primjerice:
Kod: Označi sve
case "$NekaVarijabla" in
d*|a*)
# nekakva naredba ili set naredbi
;;
esac
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6770
Moderator
Postovi: 6770
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 419 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Kužim, kužim. Ja sam case mislio za jednu drugu stvar iskoristiti.

Mislio sam podijeliti programe za instalaciju na tipove (web browseri, muzički playeri itd.) i onda pomoću case-a to riješiti (da mu izlista sve opcije za browsere i bira koji hoće sa 1,2 ili 3), ali me tu muči ako user odabere više programa istog tipa. Ne znam da li case to može progutati pa to isto moram istražiti.
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 svi 2014, 02:17
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.