Sada je: 29 ožu 2024, 06:11.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Možda bi mogli ubaciti tako nešto?

Sa varijabilnim kriterijima, tipa tko je upotrijebio najviše različitih komandi, ili najmanje komandi, ili samo suziti na neke raspoložive komande, ili isključiti neke iz primjene. Uglavnom da bude zanimljivo iz mjeseca u mjesec.

Zadatci ne moraju biti ništa složeno, pojma nemam, tipa dohvatiti source od nekog web page-a i sortirati nešto sa njega, nešto u tom smislu, izmišljam.

Prepisivanje ne bi bilo zabranjeno, jer nije smisao pisanje autorskog rada, znači dozvoljeno bi bilo preraditi skriptu koju je netko već postao, da bude "elegantnija", jer cilj nije autorski rad, nego naučiti nešto.

Ne bi bilo strogo istaknutih pobjednika na kraju mjeseca, nego popis svih čije su skripte zadovoljile zadane kriterije i izbacile očekivani rezultat, plus onaj čija je skripta prva zadovoljila, taj bi bio posebno istaknut, kao i onaj čija skripta ima najmanje znakova i u tom stilu.

Vjerujem da bi bilo poučno.
To all you "rvacki pravopis" haters, we're gona blow your planet up
we got death star(death star)
and you know that we got it(death star)

Darth Spellingius :D
Avatar
Postovi: 125
Postovi: 125
Pridružen/a: 03 ožu 2011, 18:18
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: mint14Cina/Centos6
Sviđa mi se ideja. Treba gledati i efikasnost algoritma (tipa da nema 5 for petlji jednu u drugoj). Jedino što challenge zahtijeva i neku nagradu ili priznanje.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
I meni se sviđa ideja, mislim da bi se moglo jako puno naučiti iz toga :thmbs-up

Predlažem da osmislite (osmislimo? :)) jedan "probni", odnosno testni challenge, da vidimo kako će to funkcionirati, koliki će biti odaziv i interes, a ako bude i nekih nedostataka, možemo iz njih naučiti i ispraviti te greške u sljedećem. Sigurno će biti i komentara i feedbacka od sudionika, ali i od ostalih članova foruma, pa i to možemo iskoristiti. Vjerojatno će se u međuvremenu netko sjetiti i neke prigodne "nagrade", pa za početak mislim da ne moramo time razbijati glavu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Abzeenth je napisao/la:I meni se sviđa ideja, mislim da bi se moglo jako puno naučiti iz toga :thmbs-up

Predlažem da osmislite (osmislimo? :)) jedan "probni", odnosno testni challenge, da vidimo kako će to funkcionirati, koliki će biti odaziv i interes, a ako bude i nekih nedostataka, možemo iz njih naučiti i ispraviti te greške u sljedećem. Sigurno će biti i komentara i feedbacka od sudionika, ali i od ostalih članova foruma, pa i to možemo iskoristiti. Vjerojatno će se u međuvremenu netko sjetiti i neke prigodne "nagrade", pa za početak mislim da ne moramo time razbijati glavu.

Majica :-D
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Dobra ideja :D :thmb-up
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
tomog999 je napisao/la:Zadaci ne moraju biti ništa složeno, pojma nemam, tipa dohvatiti source od nekog web page-a i sortirati nešto sa njega, nešto u tom smislu, izmišljam.

Već imam jednu takvu skriptu negdje.. vjerojatno na nekom od dropboxova. Naime, skripta je izvlačila ime i link videa te pokretala njegovo skidanje. :)
Ako je nađem objavim ovdje, ako ne, iskemijam nešto takvo kroz koji dan.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
a ono, mogli bi početi sa jako laganim skritpama koje su u više manje par redova pa komplicirati dalje u ovisnosti kao bu išlo.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Bolje bi bilo da su tjedni zadaci.... Mjesec dana je puno čekanja na novi :-)
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 05 vel 2012, 13:12
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Evo, da krenemo s ovim (nekako je zamrlo, a da nije ni krenulo).
Moja mala skripta za detekritanje grafičkih kartica nalazi se u privitku.
Privitak/ci
VGA-detect-v0.3.zip
Detektiranje grafičkih kartica - fixed. :P
(740 bajt(ov)a) Preuzeto 453 put/a.
Zadnja izmjena: Cooleech; 10 srp 2014, 07:56; ukupno mijenjano 2 put/a.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
neloša skripta :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.