Sada je: 12 svi 2024, 19:13.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Znaci trenutno imam Kubuntu i zanima me koji je bolji jezik, C++ ili Python, programiracu iskljucivo za natjecanja (ove godine bio na drzavnom xD) i tu i tamo neke aplikacije.


Hvala punoo,

Nordrew
Avatar
Postovi: 68
Postovi: 68
Pridružen/a: 11 tra 2015, 18:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, elemntary OS
Nordrew je napisao/la:Znaci trenutno imam Kubuntu i zanima me koji je bolji jezik, C++ ili Python, programiracu iskljucivo za natjecanja (ove godine bio na drzavnom xD) i tu i tamo neke aplikacije.


Hvala punoo,

Nordrew

Samo zbog natjecanje ti treba? Znaš već neki jezik?

Ja bih rekao da kreneš sa Python-om. Pokriti će ti veliko područje primjene (skriptiranje, desktop aplikacije, web aplikacije, mobilne aplikacije... ) i lakši i zabavniji je za naučiti. Ako ti jednog dana zatreba C++, naučit ćeš ga... :)

Ako se odlučiš za Python, evo ti naša skripta: https://bitbucket.org/simriteh/python-school
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Znam ih par, ali sve od njih pomalo, znam ih: JS, Python, C++, Logo(mislim da to nije jezik :D),HTML i CSS. Znaci na tom linku mogu nauciti raditi desktop appove?
Avatar
Postovi: 68
Postovi: 68
Pridružen/a: 11 tra 2015, 18:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, elemntary OS
E da Jer ta skripta Python 3.x?
Avatar
Postovi: 68
Postovi: 68
Pridružen/a: 11 tra 2015, 18:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, elemntary OS
Nordrew je napisao/la:Znam ih par, ali sve od njih pomalo, znam ih: JS, Python, C++, Logo(mislim da to nije jezik :D),HTML i CSS. Znaci na tom linku mogu nauciti raditi desktop appove?


Za desktop appove moraš naučiti neki GUI framework ali prije toga sami jezik. Temu i linkove za python za početnike imaš tu negdje na forumu.
Za GUI bih ti preporučio Qt. Odlično se snalazi i sa C++ i sa Pythonom (PyQt).
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
@jurastublic Hvala puno!
Avatar
Postovi: 68
Postovi: 68
Pridružen/a: 11 tra 2015, 18:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, elemntary OS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.