Sada je: 28 ožu 2024, 13:22.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Nisam znao naci neki bolji naziv ovom topicu kao ni bolji podforum pa ako admin smatra da ne treba ovdje ...

Situacija je sljedeca; Zbog poslovnih razloga prinudjen sam uciti a kasnije i raditi u C# i to Microsoft alatima a prije toga moram preci neke kurseve na njihovom Academy. Ono sto je ocigledan problem jesu alati tj cinjenica da nisam spreman da se odreknem svog xubuntua zbog Windows 10 i VisualStudio 15.
Kao jednu od alternativa nasao sam MonoDevelop pa me zanima jel neko ima iskustva sa ovim IDE, negativne i pozitivne stvari kao i mogucu drugu alternativu.
Avatar
rem
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 sij 2011, 20:13
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: xubuntu
Ne znam koliko je Mono Develop realna alternativa (nisam ga koristio), ali iz iskustva sa Visual Studiom bojim se da nemaš puno manevarskog prostora. :(

Ako imaš barem 4GB rama i procesor sa više jezgri (i dovoljno mjesta na disku), možeš probati sve instalirati na virtualni stroj.

Imao sam isti problem i VirtualBox je odradio zadatak. U mom slučaju je u igri bio prastari XP i VS 2005.
Sa novim verzijama nisam upoznat kako rade, ali možeš probati.
Avatar
Postovi: 134
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 sij 2015, 17:24
Podijelio/la zahvalu: 51 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: M
OS: Debian bullseye
Ja sam na faksu koristio Monodevelop umjesto VS-a i odličan mi je, osim što reagira brže nego VS, nije se crashao "randomly" (čak i ona studentska verzija VS-a se crashala tu i tamo), ako se i crasha zbog nekih problema, postoji ako se dobro sjećam recovery, pa pokuša koliko može vratiti od zadnjeg savea, ne znam sad kako radi sa raznim ekstenzijama i ostalim stvarčicama koje ljudi trpaju na VS, ali ovako na rad ja nemam nikakvih zamjerki.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Hvala na odgovorima.
Avatar
rem
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 17 sij 2011, 20:13
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: xubuntu
ekipa radi jednostavni projekt kojim pale GPIO pinove na Raspberry PI , ali se ne žele odreći komocije na koju su navikli u MS VS , tako da sam prisiljen na suradnju s okupatorom

nakon početnog uvjeravanja kako rade naopako i bezuspješnih pokušaja da ih preobratim na sunčanu stranu ulice, odustao sam od nagovora da koriste linux za razvoj

MS VS savršeno funkcionira kao razvojna platforma. znam da nije politički korektno pisati tako na linux forumu, ali je činjenica da je ekipa napravila odličan posao s mono projektom
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Tema je stara preko 3 godine, ne vidim potrebu za Necropostingom.

Tema ide pod ključ.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.