Sada je: 28 ožu 2024, 09:31.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
veliki sam zagovornik pluralizma.

savršeno je normalno da windoze majstori mrze linux majstore , ili obrnuto. ta borba i rivalstvo nije nešto čega se treba sramiti.
dokle god zaraćene strane poštivaju pravila fer-pleja.

mono platforma je primjer dobre suradnje zaraćenih strana. razvoj projekta se odvija u najboljem mogućem okruženju , dakle MS Visual Studio na windoze stroju (slobodno raspalite zbog ove tvrdnje , ipak je ovo linux forum), dok je ciljana radna okolina (recimo Raspberry PI) podržan u vidu remote debagera.

svjestan sam političkih implikacija koje donosi širenje velikog brata MS na linux platformu, ali se meni čine kao korak u dobrom smjeru

ovo sam naučio u zadnjih mjesec dana i osjetio sam potrebu da podijelim tu jednostavnu informaciju s ostalima koji rade na obje strane zida. ( ovo je odgovor cooleechu , zašto se vraćam na ovu temu )
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
A imaš ekipa koja koristi mono aplikacije na linuxu i stvarno je dosta bizarno kada vidiš pravi pravcati *.exe fajl kak se vrti kao proces :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
kepica je napisao/la:ovo sam naučio u zadnjih mjesec dana i osjetio sam potrebu da podijelim tu jednostavnu informaciju s ostalima koji rade na obje strane zida. ( ovo je odgovor cooleechu , zašto se vraćam na ovu temu )

Efikasnije bi bilo da si mi pojašnjenje za necroposting poslao u obliku privatne poruke nego da otvaraš novu temu. Kako god bilo, neka ova tema stoji, ona stara ostaje zaključana. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
kepica je napisao/la:ekipa radi jednostavni projekt kojim pale GPIO pinove na Raspberry PI , ali se ne žele odreći komocije na koju su navikli u MS VS , tako da sam prisiljen na suradnju s okupatorom

Svejedno, da netko zahtijeva "komociju" VisualStudia da bi kontrolirao par pinova na Raspberriju ne da graniči s ludošću nego, ne znam. Ljudi koji se toliko boje naučiti nove stvari uopće ne bi trebali imati veze s informatikom i tehnikom općenito. Zato što je razvoj i korištenje novih alata esencija tog polja ljudske djelatnosti.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:...
Svejedno, da netko zahtijeva "komociju" VisualStudia da bi kontrolirao par pinova na Raspberriju ne da graniči s ludošću nego, ne znam. Ljudi koji se toliko boje naučiti nove stvari uopće ne bi trebali imati veze s informatikom i tehnikom općenito. Zato što je razvoj i korištenje novih alata esencija tog polja ljudske djelatnosti.


Ovo je u sridu :thmbs-up

Visual Studio za kontrolu par GPIO pinova je :lulz
i to na raspberriju koji dolazi sa svom ljepotom linuxa na raspolaganju.. to je baš gubitak resursa, bilo na razvojnom kompu bilo na raspberryju...

Baš sam nedavno morala instalirat mono za jednu .net aplikaciju na linuxu i izgubila sam podosta živaca.. Upute su vrlo šture, što god čovjek googla je opisano za VS i windowse
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
jurastublic je napisao/la:
kepica je napisao/la:ekipa radi jednostavni projekt kojim pale GPIO pinove na Raspberry PI , ali se ne žele odreći komocije na koju su navikli u MS VS , tako da sam prisiljen na suradnju s okupatorom

Svejedno, da netko zahtijeva "komociju" VisualStudia da bi kontrolirao par pinova na Raspberriju ne da graniči s ludošću nego, ne znam. Ljudi koji se toliko boje naučiti nove stvari uopće ne bi trebali imati veze s informatikom i tehnikom općenito. Zato što je razvoj i korištenje novih alata esencija tog polja ljudske djelatnosti.



kad si hobista i entuzijasta onda tvoje riječi imaju smisla.

ali kad radiš jednostavan projekt koji jedva da naplatiš trošak PI-ja onda je vrijeme razvoja NAJSKUPLJA stavka i naravno da ćeš pustiti kolege da ostanu u sigurnosti Visual Studija
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
onda ti projekt baš i nema smisla ako jedva pi naplatiš :( tj to onda i JE hobi projekt a ne komercijalni... ili vi ne znate naplatiti svoje vrijeme.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:onda ti projekt baš i nema smisla ako jedva pi naplatiš :( tj to onda i JE hobi projekt a ne komercijalni... ili vi ne znate naplatiti svoje vrijeme.



to je moj život... za druge ne znam
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Šta će ti .net?

Onaj tko je na linuxu, njemu ne treba .net.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
Zanimljiva priča kako je nastao otvoreni C# compiler Roslyn.
https://medium.com/microsoft-open-sourc ... bed5646f98

Inače, nije li .NET Core sa MIT licencom 'the next big thing'?

.NET Core 3 was announced on May 7, 2018 at Microsoft Build. A public preview release is planned for the end of 2018 and an official release is planned for 2019.[11] With .NET Core 3 the framework will get support for development of desktop application software, artificial intelligence/machine learning and IoT apps.
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.