Sada je: 28 ožu 2024, 10:07.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Naučiti jezik nije teško kada znaš druge. Iskusnom programeru će trebat par dana, u najgorem slučaju par mjeseci. Daleko veći problem je kopirati pouzdanost i bug free stanje. Dodatno, 750 milijuna € je solidan novac, a to da ide prepisivanje brzo možeš mačku o rep objesiti jer tako nešto ne ide brzo osim ako ga ima jako, jako, jako malo.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Naučiti jezik nije teško kada znaš druge. Iskusnom programeru će trebat par dana, u najgorem slučaju par mjeseci. Daleko veći problem je kopirati pouzdanost i bug free stanje. Dodatno, 750 milijuna € je solidan novac, a to da ide prepisivanje brzo možeš mačku o rep objesiti jer tako nešto ne ide brzo osim ako ga ima jako, jako, jako malo.


Pitanje da li se isplati naučiti cobol?

Jer na zapadu su plaće ispod prosječne za cobol programere, koliko sam vidio u oglasima raspon plaća.

Više dobije php ili python developer.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
Ja malo gledam o programiranju i iskreno ne znam da li bi se u tako nešto upustio jer nemam pojma o tim stvarima..da budem neki programer i da radim nešto konkretno gdje bih trebao tražiti neke step by step korake..?
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce
Snalažljivost i logika su dvi najbitnije stvari u programiranju. Dobar start su nebrojena videa po jubitubiju.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
exithus lethalis je napisao/la:Ja malo gledam o programiranju i iskreno ne znam da li bi se u tako nešto upustio jer nemam pojma o tim stvarima..da budem neki programer i da radim nešto konkretno gdje bih trebao tražiti neke step by step korake..?


Ako te imalo interesira razvoj web aplikacija, baci oko na https://scrimba.com/ imaju puno besplatnih korak po korak tutorijala (potrebno je samo kreirati račun). Fora je što je tečaj u obliku interaktivnog editora i za razliku od videa u svakom trenutku možeš preuzeti kontrolu i mijenjati kod.

Preporuka je da se prvo upoznaš sa osnovama HTML i CSS a onda kreni na javascript.
Avatar
Postovi: 134
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 sij 2015, 17:24
Podijelio/la zahvalu: 51 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: M
OS: Debian bullseye
Cooleech je napisao/la:Snalažljivost i logika su dvi najbitnije stvari u programiranju. Dobar start su nebrojena videa po jubitubiju.
rusty je napisao/la:
exithus lethalis je napisao/la:Ja malo gledam o programiranju i iskreno ne znam da li bi se u tako nešto upustio jer nemam pojma o tim stvarima..da budem neki programer i da radim nešto konkretno gdje bih trebao tražiti neke step by step korake..?


Ako te imalo interesira razvoj web aplikacija, baci oko na https://scrimba.com/ imaju puno besplatnih korak po korak tutorijala (potrebno je samo kreirati račun). Fora je što je tečaj u obliku interaktivnog editora i za razliku od videa u svakom trenutku možeš preuzeti kontrolu i mijenjati kod.

Preporuka je da se prvo upoznaš sa osnovama HTML i CSS a onda kreni na javascript.


Ma možda da prvo osvijestim što želim od svega toga zasad je imperativ što više naučiti o linuxu..
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.