Sada je: 28 ožu 2024, 13:48.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Koja su ti prava na foldere koja si iskopirao?

Probaj napraviti test.php a unutra

Kod: Označi sve
<?php
phpinfo();
?>


I pokreni pa vidi hoćeš li vidjeti izvršeni kod.

Ili ako želiš instaliraj AnyDesk pa se javi pp porukom da pristupim kompu i vidim što si napravio.
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
radi test, ako ga stavim u public_html, ali ako ga stavim u folder od ovih foldera od firme tu ga opet ne vidim, pretpostavljam i ja da je problem u pravima, ali svi imaju normalan access, bar ja mislim, jer bez problema im pristupam na sve nacine, osim kad ih zelim bas prikazati u browseru preko servera...

Nisam ja nista previse ni mijenjao, jer kazem, tek svladavam php i apache, kako uopce funkcionira, ali mogao bih instalirati anydesk

Instalirao sam AnyDesk, ali ne mogu poslati PP, piše da je onemogućeno, pa kad uhvatis vremena javi se, sutra sam cijeli dan pred kompom hahha
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
Sad sam popravio za privatne poruke i sve. Nemam pojma kaj se dogodilo, možda sam nekad davno stavio da me se ne kontaktira.

OK. Sutra ti se javim. Mada sam do nedjelje cijele dane doma u izolaciji.

Instalirao sam EndevourOS i sljedio ovaj tutorijal za apache i php. Mysql tj. Mariadb nisam instlirao jer mi nije potrebno.

    Kod: Označi sve
    https://www.linuxshelltips.com/install-lamp-archlinux/
Avatar
Postovi: 179
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 stu 2011, 09:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
OS: Debian 11
PezerAFC je napisao/la:radi test, ako ga stavim u public_html, ali ako ga stavim u folder od ovih foldera od firme tu ga opet ne vidim, pretpostavljam i ja da je problem u pravima, ali svi imaju normalan access, bar ja mislim, jer bez problema im pristupam na sve nacine, osim kad ih zelim bas prikazati u browseru preko servera...

Nisam ja nista previse ni mijenjao, jer kazem, tek svladavam php i apache, kako uopce funkcionira, ali mogao bih instalirati anydesk

Instalirao sam AnyDesk, ali ne mogu poslati PP, piše da je onemogućeno, pa kad uhvatis vremena javi se, sutra sam cijeli dan pred kompom hahha


Gotovo sigurno ti ne gleda u dobar folder za documentroot ili php nije poštiman da gleda na ispravnu lokaciju (tj da interpretira php fajlove tamo kao php). Pod pretpostavkom da to je PHP i točna verzija koja je potrebna.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Problem je u .htaccess fajlovima tih projekata (foldera), pomogao je kolega Spider pa smo vidjeli tu problem, kad sklonimo .htaccess onda vidim te foldere kao i ove privatne, samo jasno sad moram vidjeti kako podesiti .htaccess da mi cita skriptu iz tih foldera kao php, ali prije nisam uopće foldere vidio
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
PezerAFC je napisao/la:Problem je u .htaccess fajlovima tih projekata (foldera), pomogao je kolega Spider pa smo vidjeli tu problem, kad sklonimo .htaccess onda vidim te foldere kao i ove privatne, samo jasno sad moram vidjeti kako podesiti .htaccess da mi cita skriptu iz tih foldera kao php, ali prije nisam uopće foldere vidio


Ja bih ti preporučio ne koristiti .htaccess dok god možeš, jer ako ikada poželiš koristiti nginx ili neki drugi web server mogao bi imati ozbiljnih problema sa adaptacijom, ali ako je ovo neki postojeći problem nemaš izbora.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
A koja je opcija da ne koristim .htaccess, koja je alternativa?
Nažalost da, ovo je taj neki postojeći projekt, pa se moram prilagoditi tome
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
shrike je napisao/la:
PezerAFC je napisao/la:Problem je u .htaccess fajlovima tih projekata (foldera), pomogao je kolega Spider pa smo vidjeli tu problem, kad sklonimo .htaccess onda vidim te foldere kao i ove privatne, samo jasno sad moram vidjeti kako podesiti .htaccess da mi cita skriptu iz tih foldera kao php, ali prije nisam uopće foldere vidio


Ja bih ti preporučio ne koristiti .htaccess dok god možeš, jer ako ikada poželiš koristiti nginx ili neki drugi web server mogao bi imati ozbiljnih problema sa adaptacijom, ali ako je ovo neki postojeći problem nemaš izbora.


Mislim da si mi "otkrio" problem, ja sam pretpostavio da mora bit apache, ali kad si tu spomenio nginx kao web server, skuzio sam da ja imam nginx.conf u tim folderima i da je on zapravo tu jer su oni koristili nginx, a ne apache, zar ne?
Uglavnom cuo sam se danas sa likom koji je radio na ovome(on radi kao vanjski suradnik/freelancer s njima), pa cemo sutra sjest i rijesit to ja se nadam...
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS
htaccess pravila su obično neki redirecti i slične stvari koje se mogu staviti u vhost od domene. Problem sa htaccess je osim što je upitno da li će ili ne raditi na drugim webserverima (a vjerojanto neće), i to što usporava sustav jer onda ako imaš brdo foldera apache mora kontrolirati svaki (pod)folder da li tamo ima neki .htaccess, pa onda ti ako debugiraš i imaš hrpu tih govana posvuda ne znaš što je otišlo u 3pm i zašto itd.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
ahaa, ajde dobro da znam za ubuduce, ma upao sam ja u blagi haos, ali dobro je, svako iskustvo u struci za prvi posao je dobro...
"Problem" ovdje je sto se na ovom projektu krenilo radit prije nego je firma postojala, odnosno radili su na njemu prvo neki freelanceri(indijci), pa nastavili neki nasi i sad je na meni da dodam jos jedan dio, a plan je kasnije projekt ponovno pisati u drugoj tehnologiji..
Inace danas sam kontaktirao ovog lika koji je i dalje na tom projektu(ali kao freelancer) i koji je odradio dobar dio(nakon indijaca) i on sam kaze da je cijeli kod i projekt u neredu, sutra cu se naci s njim da rijesimo da ja bar to u localu podignem, ali evo nakon price s njim danas, neke stvari su mrvicu jasnije hahah...
Uglavnom morat cu podesiti negdje hostname da bi to funkcioniralo i projekt je pisan u php 7.3(a ja sam imao instaliran 8>...) danas sam opet isao deinstalirati sve i instalirati XAMPP sa php 7.3...
Kad sam to odradio i tamo "gurnio" foldere od projekta, cak bez diranja .htaccess i nginx.conf na localhost mi vidi te foldere, istina kad ih probam kliknuti "ponudi" mi da ih downloadam, a ako kliknem open in browser doslovno mi u browseru ispise .php skriptu ali kao html, dakle ne otvara ih kao php skriptu, ali barem vidi foldere normalno i nema one greske 500...
Uglavnom nastavljam sutra, ali blagi napredak je tu...
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 12 sij 2022, 12:19
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: EndeavourOS, PopOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.