Sada je: 29 ožu 2024, 07:21.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

dinosb je napisao/la:Po meni, ovo je veći udarac za arčere, čakraše i ine koji vole koristiti cimet. Pitanje je što će oni odabrati; promjenu DE-a ili promjenu distre.. :kava

Hm, ne ploviš baš u ovim Arch vodama, čini mi se. Čakraši sigurno neće koristiti Cinnamon :zvizdi

Ma ok, ne čakraši, ali sam mislio opčenito na districe koje su vezane uz arch, a koriste cimet. Možda čak ima i neki čakraš koji voli eksperimentiranje xD

Chakra je jako čudna distra, KDE je toliko forsiran da tu ništa drugo ne raste, a oni bundleovi su ko prst u oko. Ma baš ću ju instalirati i pokušati koristiti jedno vrijeme.

Istina je da mintovcima fali mapower za projekt, međutim, poanta je da je cimet razvijan prvenstveno da zadovolji potrebe minta i da na njemu radi ok.

Da, ali u tome i jest problem za Mint. Oslanjaju se na Gnome, a opet ne prate njegov razvoj. Nadam se da će nešto riješiti s tim kaskanjem jer ovako neće daleko osim ako Cinnamon ne postane potpuni fork, nešto kao MATE. Pitanje je imaju li resursa za to. Mnogima se čini da nemaju, a sad... vidjet ćemo.

Mint mi je uvijek prvi izbor kad trebam drugima instalirati Linux jer cilj mi je to napraviti što prije i sa što manje naknadnih intervencija. U zadnje vrijeme instaliram isključivo Mint KDE, ne zato što inače za svoje potrebe preferiram KDE nego zbog razloga iz prethodne rečenice.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
drone je napisao/la:Da, ali u tome i jest problem za Mint. Oslanjaju se na Gnome, a opet ne prate njegov razvoj. Nadam se da će nešto riješiti s tim kaskanjem jer ovako neće daleko osim ako Cinnamon ne postane potpuni fork, nešto kao MATE. Pitanje je imaju li resursa za to. Mnogima se čini da nemaju, a sad... vidjet ćemo.


da se mene pita, a ne pita me se, prijel bi se razvoja minta na debianovoj bazi , znaći isforsiral lmde a desktop okruženje koje bi razvijal je mate, samim time bi se fokusirali manje stvari i napravili bi ih puno bolje. Mislim i sad rade super, ali previše su "rašireni" .
masteroman
masteroman
masteroman je napisao/la:da se mene pita, a ne pita me se, prijel bi se razvoja minta na debianovoj bazi , znaći isforsiral lmde a desktop okruženje koje bi razvijal je mate, samim time bi se fokusirali manje stvari i napravili bi ih puno bolje. Mislim i sad rade super, ali previše su "rašireni" .

Potpis s tim da bi dodao i KDE kao opciju.
Avatar
Postovi: 49
Postovi: 49
Pridružen/a: 30 ožu 2013, 15:44
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Kako je i najavljeno ranije, drugi ISO Arch Linux distribucije je dostupan za preuzimanje, kako se i očekivalo, sa svoje službene internet stranicie.

Nažalost, za neke od vas, Arch Linux još uvijek ne koristi nedavno izdat Linux kernel 3.13 . Arch Linux 2014/02/01 pokreće Linux kernel 3.12.9, što je također najnovije stabilno izdanje upstream Linux kernel 3.12 serije.

Osim toga, Arch Linux 2014/02/01 uključuje sve novije pakete koji su pušteni u posljednjih mjesec dana, sijecnja 2014. Kao i obično, postojeći Arch Linux korisnici ne trebaju ovu novu ISO sliku, ona je namijenjena samo onima koji žele instalirati Arch Linux na novim racunalima.

Arch Linux je rolling-release Linux operativni sistem, tako da bi sačuvali svoj Arch sistem treba da izvrsite update, koristite sudo Pacman Syu ili yaourt-Syua naredbe.

http://news.softpedia.com/news/Arch-Lin ... 3024.shtml
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Avatar
Postovi: 393
Postovi: 393
Pridružen/a: 18 lip 2010, 19:37
Lokacija: Priboj
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Win 7 ,Ubuntu 10.04,OpenS
Welp. Ovakve stvari me sjete da bi mogel napravit pacman -Syu.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna
Nadam se da nije na krivom mjestu. Dostupan je live CD pomću kojega je moguće instalirati Arch. Više pročitajte ovdje. :kava
Zadnja izmjena: dupin; 30 lis 2015, 21:47; ukupno mijenjano 1 put/a.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
https://www.twitchinstalls.com/

znaci ovo je nesto na sto moramo svi prisustvovati :D
Ajmo obavijest na naslovnicu :D
Ovo ce biti pakao i smijeh :D
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
U veljači izlazi zadnji iso za 32-bitnu arhitekturu. Do studenog ove godine uredno će se moći nadograđivati. Nakon toga 32-bitna arhitektura više neće biti podržana u Arch linuxu.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Tužna vijest.. pročitao to jutros al' od tuge nisam širio dalje.. :place
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Eh da, tako to ide... :kava
Za ovo nemamo para, za ono nemamo ljudi, izbacimo ovo, napustimo ono, pucamo si u nogu... Bez brige, čekam vas na Mintu :-D
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.