Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

[RIJEŠENO] Archbang - nema zvuka

14 sij 2014, 23:25

Bok,

instalirao sam ArchBang na laptop i imam problema sa zvukom. Kad odem u alsamixer i podesim jacinu zvuka na najjace, zvuk se uopce ne cuje na komp. zvucnike ni na slusalice.
Evo par izlista

Kod:
lspci | grep -i audio
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Trinity HDMI Audio Controller
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH Azalia Controller (rev 01)


Kod:
lspci | grep -i audio
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Trinity HDMI Audio Controller
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH Azalia Controller (rev 01)



Kod:
volumeicon
volumeicon: alsa_backend.c:92: asound_get_volume: Assertion `m_elem != ((void *)0)' failed.
Aborted (core dumped)


Trazio sam na netu ali nisam uspio nista naci sto bi mi pomoglo i rjesilo problem. Je li netko imao problema s tim ili zna sto da probam sljedece?

Re: Archbang - nema zvuka

14 sij 2014, 23:54

Vidi jel gdje označeno "mute".

Re: Archbang - nema zvuka

15 sij 2014, 07:05

Podesi pod output device speakers,ili headphones. Meni se zna output zbrljati kad istekam slusalice

Re: Archbang - nema zvuka

15 sij 2014, 12:06

Možda je problem što je ATI HDMI default audio kartica.
Probaj napraviti konfiguracijski fajl u home folderu podnazivom .asoundrc (sa točkom) i upiši ovo unutra;
Kod:
pcm.!default {
type hw
card 1
}
ctl.!default {
type hw
card 1
}

pa restartaj.
I pročitaj si malo http://www.alsa-project.org/main/index.php/Asoundrc

Re: Archbang - nema zvuka

15 sij 2014, 13:00

Glupo mi je pitat, al da nije mutean u alsamixeru?

Re: Archbang - nema zvuka

15 sij 2014, 13:24

Medojedni jazavac je napisao/la:Glupo mi je pitat, al da nije mutean u alsamixeru?

Nije glupo, nekada se meni znalo bez nekog razloga mutati samo od sebe, ono uključim komp i nema zvuka, gledam po ovom "normalnom" mixeru da nije neka opcija, da nije driver problem, kad ono pokrenem alsamixer a tamo mute bez nekog razloga.

Re: Archbang - nema zvuka

15 sij 2014, 17:02

jurastublic je napisao/la:Možda je problem što je ATI HDMI default audio kartica.
Probaj napraviti konfiguracijski fajl u home folderu podnazivom .asoundrc (sa točkom) i upiši ovo unutra;
Kod:
pcm.!default {
type hw
card 1
}
ctl.!default {
type hw
card 1
}

pa restartaj.
I pročitaj si malo http://www.alsa-project.org/main/index.php/Asoundrc

Radi ovo. Tnx.
Vidio sam to i podesavao sam koja je kartica prva i sl. ali ocito mi nije prihvatilo ili sam nesto krivo radio.

Za mute sam prvo pogledao jer mi se to znalo desavati na starom laptopu tako da nije bio mute.
Odgovori