Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 svi 2020, 06:22

Pokušaj s AUR verzijom ili još bolje s Flatpakom.

Snapovi mi nisu nikad dobro radili...a i ne svida mi se njihova implementacija...

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 svi 2020, 10:56

Sven je napisao/la:Opet ja sa problemima na Viberu. Instalirao sam Viber preko Snapa i sad pozivi rade. Jedino što Viber ne vidi web kameru (ni ovu ugrađenu u laptop niti kada na usb spojim vanjsku web kameru). Ima li netko možda rješenje? Na Ubuntu forumu sam vidio da predlažu davanje dozvole Viberu da koristi kameru, ali kako to napraviti na Archu?



Problem, tj "problem" sa snapovima i zašto nekima ne rade dobro je to što dolaze sa dodatnim zaštitama za programe na koje (pogotovo desktop) useri nisu navikli i brani se sve i svašta. Primjerice, ja sam chrome tako instalriao da vidim kako i de i samo sam mogao ući u "Downloads" folder i nigdje drugdje. Ist at ije fora gotovo sigurno sa viberom, aplikaciji nije dozvoljen pristup do kamere i mikrofona.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 svi 2020, 13:54

niingu je napisao/la:Pokušaj s AUR verzijom ili još bolje s Flatpakom.

Snapovi mi nisu nikad dobro radili...a i ne svida mi se njihova implementacija...


Imao sam AUR verziju, ali na njoj nisam nikako mogao uspostaviti poziv. Niti audio niti video. Kad bih ja zvao, druga strana ne bi dobivala poziv, a kada bi mene zvali, druga strana ne bi registrirala kada bih se javio.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 svi 2020, 13:56

shrike je napisao/la:
Sven je napisao/la:Opet ja sa problemima na Viberu. Instalirao sam Viber preko Snapa i sad pozivi rade. Jedino što Viber ne vidi web kameru (ni ovu ugrađenu u laptop niti kada na usb spojim vanjsku web kameru). Ima li netko možda rješenje? Na Ubuntu forumu sam vidio da predlažu davanje dozvole Viberu da koristi kameru, ali kako to napraviti na Archu?



Problem, tj "problem" sa snapovima i zašto nekima ne rade dobro je to što dolaze sa dodatnim zaštitama za programe na koje (pogotovo desktop) useri nisu navikli i brani se sve i svašta. Primjerice, ja sam chrome tako instalriao da vidim kako i de i samo sam mogao ući u "Downloads" folder i nigdje drugdje. Ist at ije fora gotovo sigurno sa viberom, aplikaciji nije dozvoljen pristup do kamere i mikrofona.


Mikrofon uredno registrira. Headset mi je spojen na vanjsku zvučnu karticu koju uredno registrira. Što se tiče videa, ne registrira mi kameru laptopa pa sam mislio da samo nju ne vidi, a onda sam na USB spojio drugu web kameru te nije ni nju registrirarlo.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 svi 2020, 14:33

Sven je napisao/la:Imao sam AUR verziju, ali na njoj nisam nikako mogao uspostaviti poziv. Niti audio niti video. Kad bih ja zvao, druga strana ne bi dobivala poziv, a kada bi mene zvali, druga strana ne bi registrirala kada bih se javio.

Malo sam pronjuškao po netu i našao sam ovaj komentar: https://aur.archlinux.org/packages/vibe ... ent-738853

Čini se da je aur verzija vibera zeznuta: https://aur.archlinux.org/packages/viber/

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 svi 2020, 14:44

upravo probao flatpak verziju i radi sve. naravno, nije ni ona savršena. konkretno po pitanju pokretanja, ali eto, bira se funkcionalnost naspram estetike pa sam stavio da se pokreće sa sustavom preko skripte koja mi sređuje i ostale stvari koje bih trebao srediti u terminalu da mi se radi normalno. tako da, napokon da sam i taj problem riješio. ali gdje bi bio gušt rada na Archu i Linuxu općenito da se ne pojave neki izazovi :-D :-D

Re: TOP TEMA: Arch fan club

09 svi 2020, 15:59

Eto jos jedan primjer kako je Flatpak odlicna stvar a Snap totalna suprotnost...
Maloprije bas citam malo o tome i moram priznat kako me Canonical sve vise podsjeca na Microsoft.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

13 svi 2020, 13:54

Flatpak je budućnost. Stvarno se nadam kako će to veliki igrači shvatiti.

Evo i mene, zalutao sam u Archovski kutak da vas pitam nešto. Nadam se da ćete biti iskreni jer o tome ovisi hoću li se prebaciti na Arch sa svoje prekrasne Fedore Silverblue.
Naime, trenutačno sam super zadovoljan sa SB ali mi je dosta slabije trajanje baterije u odnosu na drugi laptop gdje imam Manjaro (hajmo ga nazvati laptop za testiranje i gubljenje vremena jer je užasna konfiguracija). Također, flatpakovi mi zauzimaju dosta prostora a imam 250GB...napominjem kako mi je ovo radni laptop i putujem mnogo pa je prostor ipak važan.

Jedan od frendova mi ima Arch i stalno ga hvali. Kod njega smo prvo i osposobili hardversku akceleraciju u Firefoxu.

E sada...davno sam instalirao Arch iz temelja i to mi neće biti problem. Ono što mene zanima je stabilnost.
Vaše mišljenje koliko su stabilni paketi/appovi (nezz kako ih nazvati na hrvatskom) iz core/extra i community repositorija?
AUR bih izbjegavao koliko mogu.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

13 svi 2020, 17:55

S obzirom da je rolling distra, Arch je nevjerojatno stabilan. Nikad nisam imao problema s Archom, osim ako sam problem sam izazvao. :) :zvizdi

Pričekaj još pokoji odgovor, jer ovo je samo moje iskustvo.

Re: TOP TEMA: Arch fan club

13 svi 2020, 18:41

roc1nante270 je napisao/la:Ono što mene zanima je stabilnost.
Vaše mišljenje koliko su stabilni paketi/appovi (nezz kako ih nazvati na hrvatskom) iz core/extra i community repositorija?
AUR bih izbjegavao koliko mogu.

Nakon desetak i više dobro testiranih i izmaltretiranih distribucija, već dulje vrijeme sam samo i jedino na Archu. Moje iskustvo je isto neopisivo dobro. Dupin ti je dao najbolji odgovor. Nikada me Arch nije iznevjerio, osim ako ja njega nisam.
Zašto izbjegavati AUR?
Odgovori