Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

Ubuntu suspend problem

21 svi 2016, 10:14

Pozdrav svima. Novi sam u linuxu i instalirao sam ga(Ubuntu 16.04) na svoj laptop dell inspiron 9300,i stvarno sve radi super osim jedne stvari a to je suspend tj kad zatvorim laptop i on ode na "spavanje" kad ga ponovo otvorim samo crn ekran..

Re: Ubuntu suspend problem

21 svi 2016, 12:42

Dobrodošao :bok

To ne mora biti do OS-a. Kod HP-a je isto tako i nakon otvaranja ekrana treba kratko pritisnuti tipku paljenja, dok kod Lenova ili Asusa je dovoljno samo otvoriti ekran.

Eventualno pogledaj postavke UEFI-a

Re: Ubuntu suspend problem

21 svi 2016, 13:52

bertone je napisao/la:Eventualno pogledaj postavke UEFI-a

szbunjen
dell inspiron 9300

@Mirnes
Kada se pojavi crni ekran probaj sa CTRL+ALT+F5 pa onda CTRL+ALT+F7

Re: Ubuntu suspend problem

23 svi 2016, 11:48

Koja je grafička kartica na tom laptopu?

Re: Ubuntu suspend problem

23 svi 2016, 12:33

JH-IM je napisao/la:Koja je grafička kartica na tom laptopu?

nVidia Go 6800

Re: Ubuntu suspend problem

23 svi 2016, 12:33

vision je napisao/la:
bertone je napisao/la:Eventualno pogledaj postavke UEFI-a

szbunjen
dell inspiron 9300

@Mirnes
Kada se pojavi crni ekran probaj sa CTRL+ALT+F5 pa onda CTRL+ALT+F7


Pokusao ali nece

Re: Ubuntu suspend problem

23 svi 2016, 13:32

Mirnes je napisao/la:nVidia Go 6800


Jesi probao proprietary Nvidia driver? Treba ti 304 driver koji ja mislim podržava tu grafičku. Je ti izlistan u Ubuntu Software-Software And Updates-Additional Drivers?

Re: Ubuntu suspend problem

23 svi 2016, 13:46

Eh, i ja se patim sa sličnim problemom na staroj ATI grafi, razlog je neispravan FOSS driver i ovo što kaže JH-IM bi mi bilo pravo rješenje. Nažalost vlasnički driver mi više ne podržava tu karticu, a ne da mi se vraćati xorg na prastaru verziju samo zbog toga. Isprobao sam svašta drugo ali i dalje bez uspjeha.

Ako vlasnički driver ne uspije, pošalji malo više podataka, možda se vidi kakva greška u logovima. Upiši ovo u terminal, pa prekopiraj u forum ono što dobiješ u datoteci forum.txt u osobnoj mapi.

Kod:
echo '[code]' "$(inxi -c0 -bv4; cat /var/log/kern.log |grep drm)" '[/code]' > forum.txt

Re: Ubuntu suspend problem

23 svi 2016, 18:23

JH-IM je napisao/la:
Mirnes je napisao/la:nVidia Go 6800


Jesi probao proprietary Nvidia driver? Treba ti 304 driver koji ja mislim podržava tu grafičku. Je ti izlistan u Ubuntu Software-Software And Updates-Additional Drivers?


Hvala puno. Uspio sam.

Re: Ubuntu suspend problem

23 svi 2016, 22:00

Mirnes je napisao/la:
Hvala puno. Uspio sam.


Je li sada ok kada ga uključiš?
Odgovori