Sada je: 28 ožu 2024, 09:48.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pardon, sad sam tek primijetio da su u SmartLabu ipak ažurirali stranicu danas, ali ne time što kažu da je baterija nedostupna, nego što su joj podigli cijenu. Meni je, naime, očito nisu htjeli prodati za do jučer deklariranih 476 kn (63,18 €). Što samo potvrđuje da iz te trgovine nešto smrdi.
Omnia sunt communia. Libertà è partecipazione.
Avatar
Postovi: 33
Postovi: 33
Pridružen/a: 10 lip 2008, 12:00
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: MX Linux 21.3
Ne mora biti do njih nego do dobavljača (podizanje cijene), ali ako si je naručio i platio ne bi smjeli odustati, odnosno otkazati narudžbu uz obrazloženje da nije dostupna i onda je ponovno oglasiti da je dostupna po višoj cijeni tim više što piše da je to najniža cijena u zadnjih 30 dana,... drugim riječima ima tu elemenata ta tužbu :)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
franko je napisao/la:...................................Naručio sam je onda iz OutletShopa pa ćemo vidjeti kako će s njima proći...


Ja sam u travnju naručio za Acer laptop bateriju OVDJE.
U ponedjeljak naručio stigla u srijedu. Plaćanje pouzećem.

Moje pozitivno iskustvo ne mora značiti ništa ali ako ti trenutna naruđba propadne možeš pokušati kod njih :-D :thmb-up .

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
NoMaam je napisao/la:
franko je napisao/la:...................................Naručio sam je onda iz OutletShopa pa ćemo vidjeti kako će s njima proći...


Ja sam u travnju naručio za Acer laptop bateriju OVDJE.
U ponedjeljak naručio stigla u srijedu. Plaćanje pouzećem.

Moje pozitivno iskustvo ne mora značiti ništa ali ako ti trenutna naruđba propadne možeš pokušati kod njih :-D :thmb-up .

Pozz


Itekako je moguće da izgled vara, ali baš bih prema tako dizajniranom situ bio skeptičan... XD
Zadovoljan si s baterijom za sada?

Ja sam pucao specifično na Green Cell zbog ovdašnjih preporuka. A sad se nadam da će mi baterija do kraja tjedna i stići pa da ću moći i sam procijeniti... XD
Omnia sunt communia. Libertà è partecipazione.
Avatar
Postovi: 33
Postovi: 33
Pridružen/a: 10 lip 2008, 12:00
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: MX Linux 21.3
bertone je napisao/la:Ne mora biti do njih nego do dobavljača (podizanje cijene), ali ako si je naručio i platio ne bi smjeli odustati, odnosno otkazati narudžbu uz obrazloženje da nije dostupna i onda je ponovno oglasiti da je dostupna po višoj cijeni tim više što piše da je to najniža cijena u zadnjih 30 dana,... drugim riječima ima tu elemenata ta tužbu :)


Jasno, nije mene uopće začudilo povećanje cijene, a nije me začudilo samo po sebi niti što su otkazali narudžbu -- shit happens. Nego me začudilo i vrijeđa mi pamet što su nakon otkazivanja moje narudžbe ažurirali stranicu, ali s novom cijenom (i to lažući da je to najniža u zadnjih mjesec dana), a ne s podatkom da je baterija nedostupna... I sad nek si čovjek misli.
Materijala za tužbu bi bilo, ali iskreno nemam za to ni vremena ni volje ni para. Uostalom, naručio sam za preuzimanje i plaćanje u poslovnici, tako da me nisu ni oštetili, osim što sam mogao već naručiti s druge strane. Ali naravno, u razgovorima ovog tipa, reći ću da ih je vjerojatno bolje izbjeći.
Omnia sunt communia. Libertà è partecipazione.
Avatar
Postovi: 33
Postovi: 33
Pridružen/a: 10 lip 2008, 12:00
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: MX Linux 21.3
franko je napisao/la:Itekako je moguće da izgled vara, ali baš bih prema tako dizajniranom situ bio skeptičan... XD


Joj, na taj dućan sam zaboravio :) ... ali oni posluju mislim već 20-ak godina za razliku od novokomponiranih web shopova i nalaze se zaista u Velikoj Gorici tako da na izgled web stranice treba zažmiriti ;) (usput, mislim da im je izgled jednak 10+ godina)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ali nije samo to, nego i to što npr. za ovu bateriju na jednom mjestu piše da je 7800mAh, a na drugom 6600mAh pa nije ni sasvim jasno što zapravo prodaju...
Omnia sunt communia. Libertà è partecipazione.
Avatar
Postovi: 33
Postovi: 33
Pridružen/a: 10 lip 2008, 12:00
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: MX Linux 21.3
franko je napisao/la:.............................................Itekako je moguće da izgled vara, ali baš bih prema tako dizajniranom situ bio skeptičan... XD
Zadovoljan si s baterijom za sada?

Ja sam pucao specifično na Green Cell zbog ovdašnjih preporuka. A sad se nadam da će mi baterija do kraja tjedna i stići pa da ću moći i sam procijeniti... XD


Za sada sve "pet". Nema problema.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Stigla baterija. Još je na punjenju pa ne mogu još komentirati kapacitet i sl. Ali moram priznati da nisam računao da će baš toliko viriti... pface (vidi fotke dolje)

https://photos.app.goo.gl/Ud1mcuAEhUpZWmPq7

Moj previd što se nisam raspitao detaljnije, jer jasno je da bi baterija mogla biti nešto veća, ako je većeg kapaciteta. No dobro sad, nije nužno ni problem, nego da se onda raspitam makar i sada.
Bertone, ti si isto rekao da imaš 9-ćelijsku na ovom istom modelu? Da li i tvoja viri ovako i koliko to smeta po tvojim iskustvima kod rada s lapotpom u krilu i u prijenosu po ruksacima i torbama?
Omnia sunt communia. Libertà è partecipazione.
Avatar
Postovi: 33
Postovi: 33
Pridružen/a: 10 lip 2008, 12:00
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: MX Linux 21.3
Po slikama mislim da vire jednako:

slika slika slika

Što se tiče smetanja,... meni u torbu laptop ide na knap kaj se tiče zatvaranja torbe, ali koristim torbu za 13"/14" laptop koja baš nije uobičajena pa ako imaš uobičajenu torbu za 15,6" laptope problema nema.

Kad koristim ruksak problema nema, čak mi bolje sjedne u srednji džep ruksaka (imam neki manji za 14" laptop Samsonite ruksak, koji model nemam pojma, ali mi se bojom i crvenim detaljima slaže sa ThinkPadom :-D ) jer sa većom baterijom laptop nema mogućnost nikakvih pomaka u pretincu dok sa manjom koja ne viri ima.

Što se tiče korištenja, rijetko koristim laptop na nogama (krilu) pa nisam vidio neke probleme, ali ga zato znam staviti na poklopac motora ili krov auta i veća baterija ništa ne smeta jer se ekran i dalje može otvoriti za 180°.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.