Sada je: 19 tra 2024, 20:41.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Problem koji se meni javlja je opravo ovo što piše u naslovu. Problem se javlja samo na Mintu. Na Archu mi i printer i scanner rade super.

Znači, nedavno sam kupio navedeni printer/scananer. Prvo mi je na Mintu radilo oboje super, a onda sam reinstalirao mint. Sada mi radi printer, a za scanner mi dolazi poruka navedena u naslovu. Isti problem se javlja na Smple Scan i na XSane. Scanner bude prepoznat kada se preko terminala ili alt+F2 pokrene scangearmp2. Međutim, program koji mi se tako otvori nema opciju upravljanja skeniranjem (preview, crop i sl.) već samo skeniranje i to je to.

Molim za pomoć što trebam napraviti da mi Xsane i na Mintu prepozna scanner ili za uputu da li još uvijek postoji Canonova aplikacija ScaneGear koju sam nekada koristio (i koja je prije dolazila sa driverom za canonove scennere).
Linux za srce i dušu.

GitHub
Twitch
YouTube
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 09 ožu 2020, 19:12
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Pa imaš na njihovoj stranici za skidanje i drajver i taj programčić,prvo probaš s drajverom da li radi simplescan,a ako neće instaliraš i scangear.Instalacija:skineš npr drajver(onaj prvi u nizu),raspakiraš, i 2xklik na .deb datoteku,i to bi trebalo biti to.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
Driver je istaliran.

Prije ovog scanera sam imao drugi canon i kada sam za njega instalirao driver za scaner, odmah je bio instaliran ScanGear. Ali za ovaj je došao samo scangearmp2.
Linux za srce i dušu.

GitHub
Twitch
YouTube
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 09 ožu 2020, 19:12
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.