Sada je: 29 ožu 2024, 09:29.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako imaš mogućnosti, probaj spojiti vanjski monitor tek toliko da otkloniš mogućnost da ti je krepao ekran. Nadalje, pogledaj ekran pod kutom i usmjeri u njega neki vanjski izvor svjetla pa pogledaj nazire li se slika na crnoj pozadini (možda je otišlo pozadinsko osvjetljenje ekrana).
Bez obzira na problem, isprobavanje linuxa sa USB memorije ne može uzrokovati hardverski kvar.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Puno igranja i vjerovat o dosta BSOD su učinili svoje. Pokušati ću ovo sa svjetlima i ovo sa monitorom nikad nisam probao, dali mogu spojit lap preko tv i pokušati otvoriti ekran?
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 23 svi 2009, 04:13
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse Xfce 13.2
Sad sam pokrenuo lap ubacio live usb tipka f8 da bootam sa live linux i odmah napravim instalacija ali ne reagira, jedino ako cijeli dan ne radi na gladno upali se slika asus natpisa i tu ni lijevo ni desno, nakon gašenja i ponovo paljena crni ekran i 0.. ništa
Idem danas sa lapom na servis nema druge. Ono što smatram da je previše blue screen of death i igranja uništilo nešto u njemu.
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 23 svi 2009, 04:13
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse Xfce 13.2
Malo sam u međuvremenu pogledao iskustva sa tim tvojim laptopom i ima pun k postova/objava gdje korisnici završe sa crnim ekranom.
Po pročitanom je ASUS nešto fino sfušao sa matičnom pločom pa ti vjerojatno ne gine servis ili nabavka drugog laptopa/kompa.

Prije servisa probaj ovo, dosta pokušaja popravaka se svodi na slično iako opet prije ili kasnije sve ode u maunu.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Zadnji pokušaj nakon dugo sati mirovanja (valjda mu treba toliko) pritisnuo sam tipku F2 i uspio napokon ući u bios i prebacio sve na defult postavke u biou i nekim čudom sistem se je podigao.
A žao mi ga ima fino svijetleću tipkovnicu pa u noći rad na njemu je uživancija a Linux preko Virt boxa je radio odlično
Dali je moguće problem što :
1.windows nema update još od 3. mjeseca prošle godine( Nije piratski nego nemam admin prava jer je instalacija w10 bila u sestrinoj firmi kad ga je uzimala )
2. Previše gaminga za vrijeme korone a navodno to sprži gaming notebook super brzo, bilo je i puno Bsod
3. Baš ovo kako kažeš nešto su sfušali i uskoro je kraj


Ako sad napravim dual boot nema šasne da više palim steam

Btw. Molio bi za preporuku jednog dobrog notebook koji je onako super za Virtualizaciju. Više Os-a na Virt Boxu a da ne prelazi 5.5k kuna
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 23 svi 2009, 04:13
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse Xfce 13.2
Starter je napisao/la:Sad sam pokrenuo lap ubacio live usb tipka f8 da bootam sa live linux i odmah napravim instalacija ali ne reagira, jedino ako cijeli dan ne radi na gladno upali se slika asus natpisa i tu ni lijevo ni desno, nakon gašenja i ponovo paljena crni ekran i 0.. ništa
Idem danas sa lapom na servis nema druge. Ono što smatram da je previše blue screen of death i igranja uništilo nešto u njemu.

Ne žuri sa servisom, ako ti nije hitno. Ja bi se na tvom mjestu svakako poigrao još malo. I probaj što ti majstor Bertone predlaže.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Pozdrav @Starter, zanima me što si točno mijenjao u BIOS da je laptop skoro crko? I to nije tako star prijenosnik, hm!
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Ušao u bios i prebacio na fast boot i tako je bilo od početka ove godine , pokušao sam napravit dual boot ali na kraju odustao i vrtio sve Os-ove preko virtualke..
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 23 svi 2009, 04:13
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse Xfce 13.2
U opcijama unutar Windows 10 isključi fast boot. To svi radimo, i nitko nema problema sa dual boot.
(Možda ti je baš to pravilo problem, windows naređen na fast boot, a u BIOSu si ga isključio).
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
bertone je napisao/la:Prije servisa probaj ovo


po nekoj logici, s ovog linka se čini kao da ram ne sjeda dobro? kako su to uspjeli :zvizdi
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.