Sada je: 15 svi 2024, 12:37.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
E to sam probao zadnji put, pa mi je zaribalo update, prestao je skroz raditi, nisam siguran dali želim ponovo dizati sustav na novo...jeli se može još što napraviti?
Postovi: 52
Postovi: 52
Pridružen/a: 25 vel 2017, 11:05
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Ubuntu 16.04 LTS
robingalunicfarizi je napisao/la:E to sam probao zadnji put, pa mi je zaribalo update, prestao je skroz raditi, nisam siguran dali želim ponovo dizati sustav na novo...jeli se može još što napraviti?


Update ne bi trebao imati veze sa instaliranim kernelom, otkuda si tada upgradeao kernel? Možeš još probati instalirati Intelove drivere za grafičku:

http://tipsonubuntu.com/2016/09/07/inst ... ntu-16-04/

Ne bi bilo loše ni da prije svega toga sa SMARTom testiraš dobro taj hard disk:

https://www.howtoforge.com/tutorial/mon ... on-ubuntu/
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
ma nemam pojma što je bilo, pa ne želim opet sustav sj...eto stavio sam nove drivere za grafičku, zasada je sve okej
Postovi: 52
Postovi: 52
Pridružen/a: 25 vel 2017, 11:05
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Ubuntu 16.04 LTS
Ljudi moji eto opet je postao ovaj laptop đubre, još je više usporio (nevjerojatno ali istinito), sada mu treba fascinantna minuta i pol da se digne, a da ne napomenem da moram još minutu čekat da si sve učita sa diska, čija sijalica blenda ko svjetionik. Kada dolazi onaj update više, poludi s ovim pface
Postovi: 52
Postovi: 52
Pridružen/a: 25 vel 2017, 11:05
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Ubuntu 16.04 LTS
robingalunicfarizi je napisao/la:Ljudi moji eto opet je postao ovaj laptop đubre, još je više usporio (nevjerojatno ali istinito), sada mu treba fascinantna minuta i pol da se digne, a da ne napomenem da moram još minutu čekat da si sve učita sa diska, čija sijalica blenda ko svjetionik. Kada dolazi onaj update više, poludi s ovim pface


Napravi ti temeljiti SMART test toga diska najprije, uputstva su ti na linku kojega sam postao.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.