Sada je: 29 ožu 2024, 07:55.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
dupin je napisao/la:@iweb

Znam da je offtopic, ali na čemu si ti? Mislim na operatera. :-D

Eh sad... Na svačemu :D

Imam Optimu u stanu, koja je... okej. Moji doma imaju A1 koji je teški užas. Na mobitelu imam Tele2 koji je na nekim lokacijama odličan, a nekima osrednji (kao meni u stanu, na primjer). Nažalost, nema univerzalno dobrog ISP-a, samo nekih univerzalno loših.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
NoMaam je napisao/la:Skinuo sam "Linux Mint 18.3 Cinnamon 64-bit" i pokrenuo u live načinu s usb stika. Bez problema rade oba načina što sam ti predložio. No to je na kernelu 4.10........
Možda se kod tebe nešto poremetilo kod nadogradnji sustava :hmm , ne znam. Možda je pravo pitanje "zašto je stara verzija popcorn-time prestala raditi". Žao mi je ali ja dalje mogu samo nagađati.

Imaš instaliran program synaptic s kojim možeš djelomično provjeriti sustav.
On se nalazi u izbornik/administracija/synaptic upravitelj paketa. Kod pokretanja traži lozinku. Ako ga prvi put koristiš idi na "stanje". Ako ima kakvih problema s programima tu bi se trebalo pokazati. Mogu se pokušati popraviti u stavki "uredi/popravi slomljene pakete".

Pozz


Ušla sam u Synaptic upravitelj paketa, otišla na stanje, nisam uočila da se igdje spominje problem, no svejedno sam kliknula na popravi slomljene pakete, i ništa se nakon toga nije dogodilo, osim što je pisalo dolje problemi zavisnosti uspješno popravljeni, pa je valjda to to.

Nego, još sam malo pretraživala po netu, i našla ovu verziju: https://get.popcorntime.sh/build/Popcor ... -64.tar.xz (znači starija verzija nego ona koju sam prema uputama pokušala instalirati preko terminala), skinula ju i raspakirala, i otvorila kao i prije bez terminala, izgleda da sam tu verziju imala i koja je iznenada prestala raditi. Sad ponovno otvori normalno, tako da mogu reći da imam ponovno Popcorn.
Usudila sam se i instalirati najnoviju verziju programa Wine preko terminala ( i uspjela :-D ), instalirala ponovno windows verziju Popcorna, i instalira ju, ali ponovno neće otvoriti.

Ljudi, hvala vam na dosadašnjoj pomoći, super ste ekipa. :)
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 24 ožu 2020, 19:33
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: ž
OS: Linux Mint
Drago mi je da Popcorn napokon radi. Nekih stvari nisam mogao naći na njemu pa sam instalirao Kodi. Ako ni tamo nema što ti treba, uvijek postoji neki drugi izvor streaminga. :kava
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.