Sada je: 28 ožu 2024, 09:01.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Cooleech je napisao/la:Trenutno sam na poslu, a skripta je na mom Odroidu C2 (backup je na Khadas Vimu Pro), nisam je još stavljao na GitLab pa je ne mogu poslati. Kad dođem doma, nikakav problem. Upute za rad sa skriptom su jednostavne; zapakiram ti skriptu koju ćeš samo extraktirati (moram je zipati jer tako ostane execute flag na njoj) i kliknuti na nju.
NordVPN možeš deinstalirati ali nije nužno. Bilo bi dobro da to napraviš čisto da budem siguran kako sve radi uredno.

Nema zurbe.
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 30 svi 2020, 02:54
Podijelio/la zahvalu: 40 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Linux Mint
Evo, testna skripta u privitku. ;)
Privitak/ci
NordVPN_setup.sh.tar.gz
Raspakiraj na desktopu, klikni za pokrenuti instalaciju. Skripta traži zenity paket, ostalo će instalirati sama.
(1.49 KiB) Preuzeto 290 put/a.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Evo, testna skripta u privitku. ;)

Malo sam u guzvi ovaj tjedan s poslom pa nisam deinstalirao NordVPN nego skinuo, raspakirao i pokrenuo skriptu.
U terminalu se odvrtilo u par sekundi a NordVPN radi kao sto mi je radio i prije.
Kad malo udahnem s vremenom budem ga deinstalirao pa opet probao.
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 30 svi 2020, 02:54
Podijelio/la zahvalu: 40 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Linux Mint
Nema problema. Najviše me zanima desktop ikona, dal' ti radi spajanje kad klikneš na desktop ikonu ili moraš tipkat nordvpn connect u terminalu za spajanje? Imaš li uopće desktop ikonu s logom NordVPN-a?
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Nema problema. Najviše me zanima desktop ikona, dal' ti radi spajanje kad klikneš na desktop ikonu ili moraš tipkat nordvpn connect u terminalu za spajanje? Imaš li uopće desktop ikonu s logom NordVPN-a?

Upravo sam to htio napisati.
Prije tvoje skripte sam odmah kod podizanja bio konektiran (vjerovatno na najbrzi server).
Nakon pokretanja tvoje skripte pojavila se ikona na desktopu i moram se konektirati klikom na istu.
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 30 svi 2020, 02:54
Podijelio/la zahvalu: 40 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Linux Mint
Vl@do je napisao/la:
JohnDoe je napisao/la:Usput da pitam iza Chromium kojeg sam instalirao, pokrenuo i kad god se ulogiran na gmail totalno se smrzne pa samga deinstalirao.
Hvala unaprijed.

Instaliraj si Brave preglednik, baziran na Chromiumu. Meni radi bolje i brže od Chromiuma.

Instalirao. Radi ko metak. Tenkjuverimach :)
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 30 svi 2020, 02:54
Podijelio/la zahvalu: 40 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Linux Mint
JohnDoe je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:Nema problema. Najviše me zanima desktop ikona, dal' ti radi spajanje kad klikneš na desktop ikonu ili moraš tipkat nordvpn connect u terminalu za spajanje? Imaš li uopće desktop ikonu s logom NordVPN-a?

Upravo sam to htio napisati.
Prije tvoje skripte sam odmah kod podizanja bio konektiran (vjerovatno na najbrzi server).
Nakon pokretanja tvoje skripte pojavila se ikona na desktopu i moram se konektirati klikom na istu.

Iskreno, čudno mi je da ti se prije automatski spajao na VPN, a još više da sad ne radi automatski.. :hmm ali me veseli da radi klikom na ikonu. :-D
Možeš li napraviti screenshot desktopa da vidim kako ikona izgleda "uživo", zanimaju me dimenzije (original slika je 128*128 pixela ili nešto jako slično tome).
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
slika
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 30 svi 2020, 02:54
Podijelio/la zahvalu: 40 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Linux Mint
Super, zadovoljan sam kako izgleda :-D
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
@Cooleech
Postao sam screenshot desktopa na FB LinuxMint.
Nekoliko ljudi me tamo pitalo za tvoju skriptu za NordVpn jer su vidjeli ikonu Norda na desktopu.
Ima li sanse da skriptu stavis na Git Lab pada ih uputim tamo da je skinu?
Hvala
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 30 svi 2020, 02:54
Podijelio/la zahvalu: 40 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Linux Mint

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.